Atgriezties pie raksta

Zobu protezēšana – iespēja atgūt skaistu smaidu

Zaudēti zobi un zobu estētikas problēmas ir patiešām nepatīkama situācija, ko nevēlas piedzīvot neviens, bet diemžēl tā ir realitāte, ar ko saskaras ļoti daudzi. Un ne tikai gados veci cilvēki, bet arī jauni un pusmūža cilvēki, jo problēmas ar zobiem rodas dažādu iemeslu dēļ. 

Lai tās risinātu, atgūstot gan zobu pilnvērtīgu funkcionalitāti, gan novēršot zobu estētiskās problēmas, nepieciešams vērsties pie zobārstniecības speciālistiem, kuri iesaka piemērotākos risinājumus. Zobu protezēšana ir viens no populārākajiem un arī izmaksu ziņā pieejamākajiem risinājumiem, kā aizstāt trūkstošus zobus un uzlabot zobu izskatu. 


Protēzes iedala izņemamās un neizņemamās zobu restaurācijās


Runājot par zobu protezēšanu, ir būtiski pieminēt, ka protēzes iedala divos veidos – izņemamās un neizņemamās. Pie izņemamajām protēzēm pieder dažāda veida zobu platītes, ko sekmīgi var izmantot gan daļējas, gan pilnīgas zobu zaudēšanas gadījumā. Šī protezēšanas metode ir vienkāršāka, jo nav nepieciešama iejaukšanās mutes dobuma audos. Izņemamajām zobu platēm iespējams izveidot dažāda veida stiprinājumus, ko salāgo ar katra pacienta vajadzībām un vēlmēm, piemēram, metāliskie āķi, dubultais stiprinājums vai teleskopiskie kroņi.


Pie neizņemamajām zobu restaurācijām pieskaita tādus risinājumus kā zobu kroņi, tilti, venīri, zobu inlejas. Piemēram, zobu kronis ir ļoti labs risinājums, kā atgūt zoba funkcijas un estētiku gadījumā, kad īstais zobs zaudējis vairāk nekā 50% no savas kroņa daļas. Bet venīri jeb porcelāna plāksnītes ir piemēroti, lai atrisinātu priekšējo zobu estētikas problēmas, padarot tos stiprākus, līdzenākus un skaistākus. 


Zobu protēzes tiek individuāli pielāgotas katram pacientam


Lai saprastu, kādi zobu protezēšanas risinājumi ir piemēroti tieši jūsu situācijā, vispirms būtu jādodas uz konsultāciju pie protezēšanas speciālista, kurš veiks apskati, vajadzības gadījumā uzņems rentgena attēlus, uzzinās jūsu vēlmes un finansiālās iespējas. 


Pieteikties konsultācijai saistībā ar zobu protezēšanu ir ērtāk un ātrāk, nekā jūs varat iedomāties. Piemēram, lai vienotos par vizīti pie zobu protezēšanas speciālista "Dr.Apines zobārstniecības klīnikā", kas ir viena no klientu iecienītām un novērtētām klīnikām gan pēc pakalpojumu augstās kvalitātes, gan izcilā apkalpošanas servisa un attieksmes, atliek tikai aizpildīt pieteikumu klīnikas mājaslapā. 


No brīža, kad dodaties uz pirmo konsultāciju pie zobu protezēšanas speciālista, līdz brīdim, kad saņemat gatavas un tieši jums ideāli piemērotas protēzes, parasti vajadzīgas vairākas vizītes, jo platīte vai cits protēzes veids tiek piemērīts, izgatavots, tad atkal piemērīts un pielabots līdz brīdim, kad tas ideāli der, netraucē un izskatās nevainojami.


Protēzes ir ekonomiskākais zobu restaurācijas veids


Zobu protezēšana ir viens no ekonomiski izdevīgākajiem veidiem, kā aizstāta trūkstošus zobus vai risināt citus funkcionālas un kosmētiskas zobu problēmas. Protams, cenas zobārstniecības klīnikās protezēšanas pakalpojumiem var atšķirties, tas visbiežāk ir tāpēc, ka atšķiras izmantotie materiāli, tehnoloģijas un arī speciālistu kvalifikācija un pieredze. 


Tāpēc, izvēloties zobārstniecības klīniku, vajadzētu samērot finansiālos un kvalitātes faktorus. Noteikti ir vērts samaksāt nedaudz vairāk, lai iegūtu skaistas, izturīgas, tieši jums pielāgotas protēzes, ko nenāksies jau pēc neilga laika labot vai nomainīt, jo tās pietiekami labi nepildīs savas funkcijas.


Ja zobu implantoloģijā par viena zoba aizstāšanu noteikti jārēķinās ar izmaksām, kas ir krietni virs tūkstoš eiro, tad protezēšanas gadījumā runa ir par dažiem simtiem eiro, viss atkarīgs no tā, kāds protezēšanas veids un materiāli tiek izmantoti. 


Protams, arī 300-500 eiro vairumam cilvēku ir salīdzinoši liela naudas summa, tāpēc ieteicams izvēlēties tādu klīniku, kas piedāvā elastīgus risinājumus pakalpojumu apmaksai. Piemēram, "Dr. Apines zobārstniecības klīnikā" pieejams līzings, kas ļauj apmaksāt zobu protezēšanu pa daļām.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/44225

2019. gada 11. jūlijā, 14:24, Reklāmraksti
Ogrenet

Komentēšanas iespēja šim rakstam ir atslēgta.
 

Ogrenet