Atgriezties pie raksta

5 lietas, kas būs noderīgas bērnistabā 1-3 gadus veciem mazuļiem

Zīdainīša vajadzības pirmajos dzīves mēnešos ir diezgan pieticīgas. Viņam vajag mammas tuvumu, pienu, siltumu, aprūpi un iespēju kārtīgi izgulēties. Jau pēc dažiem mēnešiem viņš sāk aktīvāk pievērsties apkārtējai pasaulei, pētīt to. 

Bet 1 gada un vēlākā vecumā viņš ir gatavs iekarot un atklāt, jo nu jau māk stāvēt, rāpot, varbūt pat staigāt, kā arī spēja pārvaldīt savu ķermeni ir kļuvusi daudz labāka. 


Tāpēc vecākiem jādomā, kā radīt mazulim bērnistabā attīstošu un aizraujošu vidi, kas ļaus gan spēlēties, gan izklaidēties, gan uzlabot savas iemaņas. Piedāvājam idejas 5 lietām, kas noderēs bērnistabā, ja jums ir mazulis vecumā no 1 līdz 3 gadiem.


Rotaļu māja jeb telts


Bērnistabā novietojama rotaļu māja jeb telts noteikti kļūs par jūsu bērna vienu no iemīļotākajām vietām, kur spēlēties, paslēpties, pabūt vienam un arī pagulēt diendusu. Tāpat teltī var spēlēties kopā ar draugiem, māsām un brāļiem. 


Bērniem ļoti patīk šauras un omulīgas vietiņas. Tajās var justies droši un netraucēti. Šādas teltis ir iegādājamas veikalos, kur pieejamas preces mazuļiem, kā arī veikalos, kur ir interjera preces un mēbeles bērnistabai. Bet, ja vecākiem praktiskas lietas nav svešas, tad telti var izgatavot arī pašu spēkiem. Internetā var atrast dažādas video pamācības šim procesam.


Attīstošās rotaļlietas


Pēc viena gada vecuma mazulis var gribēt ļoti aktīvi darboties ar dažādām attīstošajām rotaļlietām, jo viņa interese un spējas ir ievērojami pieaugušas. Tāpēc droši var apgādāt bērnistabu ar dažāda veida attīstošajām rotaļlietām un spēlēm, kas piemērotas konkrētā vecuma bērnam. Lai to uzzinātu, vienmēr jāpievērš uzmanība informācijai uz rotaļlietu iepakojuma, kur norādīts optimālais vecums, kuram mantiņa piemērota. Attīstošo rotaļlietu klāstā var būt puzles, kluči, konstruktori, piramīdas, interaktīvie kubi un daudz kas cits.


Pērkot attīstošās rotaļlietas, noteikti jāizvēlas kvalitatīvas un drošas, tādas kurām nav sīku detaļu un bīstamu elementu. Jāpārliecinās, ka ir CE sertifikāts. Vislabāk mantiņas pirkt uzticamu zīmolu veikalos, kur ir preces mazuļiem. 


Viens no tādiem veikaliem ir “XS Rotaļlietas”, kas piedāvā preces mazuļiem plašā klāstā: https://www.xsrotallietas.lv/preces/mazuliem.html. Veikalu var apmeklēt gan klātienē, gan iepirkties tiešsaistē.


Muzikālās rotaļlietas


Vēl viena rotaļlietu kategorija, kas ļoti patīk mazuļiem, ir muzikālās rotaļlietas. Ar skaņu palīdzību bērni atklāj pasaules daudzveidību. Viņiem patīk radīt dažādas skaņas. Varat piedāvāt bērnam gan skanošas mantiņas, gan konkrētus mūzikas instrumentus, kas arī pieejami mazuļiem ērtā formātā, piemēram, nelielas bungas, ksilofonu, klavierītes vai tamburīnu. Bērns būs sajūsmināts, ka pats var radīt mūziku.


Kā arī zināms, ka mūzika ļoti labi attīsta intelektu. Arī šādas lietas droši atradīsiet veikalos, kas piedāvā rotaļlietas un preces mazuļiem.


Šūpuļzirdziņš


Šūpuļzirdziņš ir klasika, kas spējusi savu popularitāti noturēt cauri daudzām paaudzēm. Joprojām bērniem patīk šūpuļzirdziņi. Lai gan tagad tie pieejami dažādos dizainos, to funkcija joprojām paliek tāda pati – šūpoties. Zirdziņu bērns var izmantot gan savās lomu spēlēs, gan kā laika kavēkli. 


Šūpošanās ir ļoti nozīmīga kustība bērnam jau kopš dzimšanas vai pat agrāk. Jau mammas vēderā viņam ir šī šūpošanās sajūta. Pēc dzimšanas viņš var būt tiek likts šūpulītī, kā arī vecāki viņu šūpo uz rokām. Tā ir dabiska un pazīstama kustība, kas nomierina un mazina trauksmi. Tāpēc šūpuļzirdziņš bērnistabā šajā vecumā būs ļoti piemērots.


Krāsains spēļu paklājs


Vislabākā vieta bērna attīstībai un aktivitātēm ir grīda. Viņam ir plašs laukums, mazāka traumatisma iespēja un kustību brīvība. Tāpēc vecākiem jāpadomā, kā padarīt grīdu gan maksimāli drošu, gan ērtu, gan aizraujošu. Viens no labiem risinājumiem, kā grīdas segumu ar vienu soli padarīt gan siltāku, gan mīkstāku, gan interesantāku, ir krāsaina spēļu paklāja ievietošana bērnistabā. 


Tas ir kā parasts paklājs, tikai tā virsma ir gana blīva un apdrukāta ar kādu interesantu tematiku. Tā var būt auto spēļu trase, pilsētas ielu imitācija, dzīvnieku pasaules atainojums un cita tematika, kas bērnam ir tuvāka un ko viņš gribētu izmantot savām ikdienas rotaļām. Šāds paklājs bērnam būs aktuāls diezgan ilgi, tāpēc tā ir laba investīcija bērnistabas interjerā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/44421

2019. gada 16. augustā, 09:08, Reklāmraksti
Ogrenet

Komentēšanas iespēja šim rakstam ir atslēgta.
 

Ogrenet