Atgriezties pie raksta

Cik bieži un kāpēc ir jāmaina matracis?

Miegs un tā kvalitāte ir ļoti svarīga ikvienam cilvēkam jebkurā vecumā. Labs miegs garantē spēku visai turpmākajai dienai, kā arī labu veselību. Vai Tev ir apnicis katru rītu celties ar sāpošu muguru? Iespējams, ka vaina ir Tavā esošajā matracī. Cik bieži un kāpēc ir jāmaina matracis?

Raksta turpinājumā atradīsi atbildi uz šo svarīgo jautājumu.


Matrača kalpošanas laiks


Tāpat kā daudzas citas lietas, arī matrači kalpo noteiktu laiku. Matrača kalpošanas ilgums vidēji ir no 8 līdz 10 gadiem. Iespējams, ka Tu uzskati, ka matracis var kalpot daudz ilgāk, tomēr tā nav. Pa šiem gadiem uz matrača cilvēks pavada aptuveni 30 000 stundas. Tomēr tas atkarīgs no katra paša, jo ir cilvēki, kas gultā pavada laiku arī lasot, skatoties TV, strādājot vai vienkārši atpūšoties. Tāpēc ir svarīgi noskaidrot, kas notiek ar matraci pēc šiem 8 lietošanas gadiem, un kādus draudus tas nodara gan Tavai, gan citu cilvēku veselībai.


Draudi veselībai


Iespējams, ka lielākā daļa cilvēku domā, ka matracis nevar būtiski ietekmēt veselību, taču tā nav taisnība. Uz matrača sakrājas atmirušās ādas šūnas. 8 gadu laikā šīs šūnas sastāda pat 5 kilogramus. Ja Tev mājās ir kāds mājdzīvnieks un viņam arī patīk pagulēt Tavā gultā, tad šo atmirušo šūnu ir vēl vairāk. Uz matrača sakrājas arī ievērojams skaits putekļu ērcītes. Kā jau zināms, tad tieši putekļu ērcītes ir biežākais alerģijas iemesls. Tāpēc, lai Tev neparādītos alerģija, kas var pasliktināt Tavu dzīves kvalitāti, tad nomaini savu veco matraci pret jaunu.


Kad ir īstais laiks, lai mainītu matraci?


Ne vienmēr būs tā, ka esošais matracis jāmaina tikai pēc 8 vai 10 gadiem. Dažkārt matraci nākas nomainīt jau daudz ātrāk. Lai gan labi matrači ir diezgan dārgi, cenai nevajadzētu būt iemeslam, kāpēc atlikt jauna matrača iegādi, jo Tavs miegs tomēr ir daudz svarīgāks. Ja Tu katru rītu celies un Tev ir sajūta, ka neesi izgulējies, atjaunojis spēkus turpmākajai dienai, kā arī, ja gultā nejūties vairs ērti un izjūti kādas sāpēs, tad pavisam noteikti ir jāmaina matracis. Tu vari sev uzdot sekojošus jautājumus:  • Vai Tu saskaries ar miega problēmām?

  • Vai pamostoties no rīta Tu jūties daudz nogurušāks un miegaināks, kā vakarā pirms došanās gulēt?

  • Vai pieceļoties jūti sāpes mugurā vai kakla rajonā?

  • Vai nakts laikā Tu bieži klepo vai šķaudi?


Ja vari apstiprinoši atbildēt uz kādu no iepriekšējiem jautājumiem, tad Tev pavisam noteikti ir laiks doties pēc jauna matrača. Nav vērts sevi mocīt.


Kā izvēlēties matraci?


Matrača izvēle patiešām nav viegla, jo mūsdienās tiek piedāvāti ļoti daudz matraču veidi. Tomēr atsevišķi kritēriji katram cilvēkam tāpat ir. Ja pats netiec skaidrībā par to, kādu matraci pirkt, tad droši jautā pārdevējiem, viņi noteikti spēs palīdzēt Tev tikt pie vispiemērotākā matrača.


Kur iegādāties matraci?


Matračus var iegādāties gandrīz visos mēbeļu un mājas preču veikalos. Tāpat arī internetā var iegādāties matračus. Piemēram, ir pieejama liela matraču izvēle interneta veikalā 220.lv. Tur Tu noteikti atradīsi sev piemērotu matraci par izdevīgām cenām. Kā arī varēsi izvēlēties matrača piegādi uz mājām. Ja tomēr izvēlētais matracis Tev nepatiks, noteiktā laikā to varēsi apmainīt pret citu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/44490

2019. gada 28. augustā, 06:54, Reklāmraksti
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ūzuleits • 2019. gada 26. augustā, 12:46
Var jau ari sienā taisīt to joku, bet ja uz matrača tas tiek darīs vairāk reižu diennaktī, tad dabīgi, ka matracis jāmaina bieži.
Ūzuleits • 2019. gada 26. augustā, 12:44
V
senie laiki • 2019. gada 26. augustā, 09:37
kad matračos bija siens, tos mainīja katru gadu

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet