Atgriezties pie raksta

Kā saņemt ESTA atļauju ceļošanai uz ASV?

Iespējams, ka būsiet jau dzirdējuši – Amerikas Savienotās Valstis nodrošina bezvīzu režīmu ar vairāk nekā 25 valstīm, ja vien uzturēšanās mērķis ir tūrisms, radinieku apciemošana, biznesa darījumi vai tranzīts. Vīzas vietā jums vienkārši elektroniski ir jāsaņem apstiprinājums, ka drīkstat ceļot uz ASV. Šo apstiprinājumu sauc ESTA.

Kas slēpjas aiz šiem četriem burtiem? Electronic System for Travel Authorization jeb, latviski sakot, Elektroniskā Sistēma Ceļošanas Apstiprināšanai. Elektroniskā sistēma – jā, tas patiešām nozīmē, ka jums nav jādodas ne uz kādu vēstniecību, ne ceļojumu biroju, jo jūs visu varat nokārtot elektroniski tepat pie
datora vai viedtālrunī.


ESTA atļaujas saņemšanas process ir padarīts pēc iespējas vienkāršāks un vieglāks, tomēr jums jārēķinās ar to, ka būs nepieciešamas vismaz 20 minūtes laika un minimālas angļu valodas zināšanas pieprasījuma anketas aizpildīšanai, derīga Latvijas pilsoņa pase un nauda atļaujas noformēšanai (summa ir atkarīga no vietnes, caur kuru veicat pieprasījumu).


Pārējais jau norit pavisam vienkārši un šādā secībā:  1.  Jūs internetā aizpildāt pieprasījuma anketu, kur sniedzat gan savu pases informāciju, gan ziņas par savu darbavietu un tuvākajiem radiniekiem. Atcerieties, ka anketa jāaizpilda angļu valodā!

  2.  ASV drošības dienesta darbinieki izskata jūsu pieprasījuma anketu, pārbauda to un izvērtē, vai piešķirt jums atļauju. To var nepiešķirt, ja jums jau ir aktīva ASV vīza vai arī gadījumos, ja ir aizdomas, ka jūs varētu apdraudēt ASV drošību. Visbiežāk pieprasījums tiek izskatīts tuvāko 24 stundu laikā, taču drošības pēc labāk to iesniegt vismaz trīs diennaktis pirms plānotā ceļojuma uz ASV. Ņemot vērā, cik ilgs var būt vīzas saņemšanas process, šīs sistēmas ātrums patiesi ir jānovērtē!

  3. Ja esat izturējis šo pārbaudi, varat pieteikties ESTA saņemšanai! Lai to izdarītu, par pieteikumu jāiemaksā apmēram apmēram 78 ASV dolāri, taču šī summa patiešām nav liela, parēķinot, ka ESTA atļauja būs derīga veselus divus gadus, turklāt tā nodrošina iespēju šo divu gadu laikā apmeklēt ASV tik reizes, cik vēlaties, ja vien katra apmeklējuma ilgums nepārsniedz 90 dienas.


Ir laiks iepazīt Ameriku!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/44789

2019. gada 29. septembrī, 17:24, Reklāmraksti
Ogrenet

Jaunākie komentāri

jayz • 2019. gada 28. septembrī, 17:40
Kadi 78 usd. 14 dolari maksa tas ESTA dokis. ko var pasakas stastit.
letiņš • 2019. gada 28. septembrī, 09:15
Amerika ir geju sektas dzimtene.
pārliecība, ka tikai tev ir taisnība • 2019. gada 28. septembrī, 09:06
tālāk par ruki v bruki i pašļi pakurim neaizved

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet