Atgriezties pie raksta

« Kur iegūt vidējo izglītību tālmācībā?

Nav noslēpums, ka izglītībai ir ļoti liela nozīme ikviena cilvēka dzīvē. Tā sniedz vairākas priekšrocības – piemēram, palīdz uzlabot dzīves kvalitāti un sasniegt mērķus, ļauj piepildīt sapņus, sniedz drošības sajūtu. Turklāt labumu gūst ne vien pats cilvēks un viņa ģimene, bet arī sabiedrība kopumā – izglītoti cilvēki palīdz augt arī valsts ekonomikai.

Tālmācība – mūsdienīga mācību forma


Izglītība sniedz pārliecību par savām spējām un paver daudzas iespējas, taču situācijas mēdz būt dažādas – ne vienmēr cilvēks var iegūt izglītību, apmeklējot izglītības iestādi klātienē. Lai palielinātu izglītības pieejamību, tiek izstrādātas dažādas mācību formas. Šobrīd arvien populārāka kļūst tālmācība – iespēja mācīties ar interneta starpniecību no jebkuras vietas pasaulē. Šo iespēju atzinīgi novērtē tie, kuri vēlas mācības apvienot ar ģimeni, darbu un citām svarīgām dzīves jomām. Tālmācību kā labu mācību formu savām atvasēm bieži izvēlas tās ģimenes, kas ikdienā uzturas ārpus valsts, taču bērnam izglītību vēlas nodrošināt dzimtajā valodā.


Lai arī kādi būtu apstākļi un iemesli, tālmācība ir veids, kā neatlikt izglītības ieguvi uz vēlāku laiku – pieredze rāda, ka mācības šādā formātā nenozīmē atteikšanos no citām svarīgām lietām. Tālmācība ir pieejama ikvienam – neatkarīgi no vecuma,nodarbošanās un dzīvesvietas.


Daudzās valstīs tālmācība ieguvusi stabilu vietu izglītības sistēmā, ļaujot izglītojamiem izmantot mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas, lai sasniegtu savus mērķus. Šobrīd tālmācība kā alternatīva mācībām klātienē kļūst arvien populārāka arī Latvijā.


Būtiski arī, ka tālmācība palīdz ietaupīt ne vien laiku, bet arī naudas līdzekļus – mācības notiek ar interneta starpniecību, tādēļ nav jātērē laiks un finanses, lai nokļūtu līdz mācībām klātienē.


Kā notiek mācības tālmācībā?


Mācības tālmācībā notiek speciāli šim mērķim izveidotā e-vidē, kur pieejami mācību materiāli – video, konspekti, prezentācijas. Piekļūt šiem materiāliem var jebkurā diennakts laikā – tas nozīmē, ka skola ir atvērta vienmēr un mācīties iespējams, kad vien vēlies. Tas ļauj izglītojamam mācīties savā tempā, saskaņā ar savām prioritātēm. Piemēram, ja kāda tēma ir vienkāršāk saprotama, tai var veltīt mazāk laika, savukārt grūtāk izprotamām tēmām var pievērst vairāk uzmanības – mācoties tālmācībā, var ņemt vērā tikai savas vajadzības un nav jārēķinās ar citiem izglītojamiem.


Izvēloties mācīties tālmācībā, liela nozīme ir patstāvībai un motivācijai – mācību vielas apguve notiek patstāvīgi – skolotāji vairāk ir kā konsultanti, kas palīdz mācīties.


Kur iegūt vidējo izglītību tālmācībā?


Iespēju mācīties tālmācībā piedāvā vairākas izglītības iestādes – šādā formātā var iegūt gan augstāko, gan arī pamata un vidējo izglītību. Viena no skolām, kas piedāvā iegūt vidusskolas atestātu tālmācībā, ir Rīgas 1. Tālmācības vidusskola. Skola īsteno:


- Vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programmu;


- Vispārējās vidējās izglītības humanitārā un sociālā virziena programmu;


- Vispārējās vidējās izglītības profesionāli orientētā virziena programmu


Skolā iespējams apgūt arī pamatizglītības otrā posma (7.-9. klase) programmu.


Labākiem mācību rezultātiem skola nodrošina individuāla mācību plāna izstrādi, mūsdienīgu mācību e-vidi, pasniedzēju atbalstu un individuālās konsultācijas gan tiešsaistē, gan klātienē.


Ja kādreiz izglītība bija tikai atsevišķu sabiedrības grupu privilēģija, tad tagad tā ir pieejama ikvienam – mācīšanās iespējas tiek pilnveidotas un pielāgotas mūsdienu dzīves ritmam, kā arī cilvēku mainīgajām vajadzībām.


Ja arī Tev aktuāla vidējās izglītības iegūšana un vēlies mācības apvienot ar citām svarīgām dzīves jomām, ieskaties www.r1tv.lv un piesakies mācībām jau tagad!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/44909

2019. gada 10. oktobrī, 13:24, Reklāmraksti
Ogrenet

Komentēšanas iespēja šim rakstam ir atslēgta.
 

Ogrenet