Atgriezties pie raksta

Vai dabīga gultas veļa var mainīt miega kvalitāti?

Izvēloties gultas veļu, jāpieņem vairāki lēmumi. Kādu materiālu izvēlēties? Vai tam jābūt mīkstākam vai rupjākam, jāpalīdz sasildīties, tajā pašā laikā nesviedrējot? Lai gan katra vajadzības ir individuālas, zinot dažus faktus par materiālu īpašībām būs vieglāk atlasīt to, kas aktuālāks tieši jums. Šajā rakstā pievērsīsim uzmanību dabīgo materiālu ietekmei miega laikā – uz ko varam cerēt, izvēloties šāda materiāla segu vai gultas veļu?

Dūnu segas – siltums un vieglums


Svarīgākās īpašības, kas tiek sagaidītas no segas, ir patīkami un silti brīži. Dabīgo materiālu pildījumi ir gaisa caurlaidīgi un ļauj ādai elpot. Viens no populārākajiem pildījumiem ir dūnu vai spalvu pildījums. Šāda veida segas ir īpaši siltas un vieglas. Ja segu katru dienu izpurināsiet un pabužināsiet, tā ilgi saglabāsies gaisīga un pildījums nesakritīs. Spalvu un dūnu attiecība nosaka segas īpašības - jo vairāk dūnu, jo tā būs vieglāka un siltāka, kā arī labāk uzsūks mitrumu.


Neaizmirstiet pievērst īpašu uzmanību tam, kā kopjamas dūnu segas, tas parasti ir norādīts uz etiķetes. Tās jāmazgā ne biežāk kā reizi divos gados, ja izmantojat pārvalkus, mazgāt varat arī retāk. Jāmazgā vieglā režīmā un pēc iespējas vēsākā ūdenī, citādāk sega var sarauties. Ja pēc mazgāšanas sega izskatās tumšāka, nebaidieties – tas ir raksturīgs slapjām spalvām.


Vilnas segas – dažādu vilnu pieskārieni


Vēl viena populāra un dabiska izvēle ir vilnas segas. Ierasti pildījuma sastāvā ir aitu vilna, tomēr iecienīta ir arī merino aitu vilna, kas ir augstākas kvalitātes un daudz mīkstāka par ierasto vilnu. Jāpiemin arī īpašā kamieļu vilna, kas, salīdzinot ar iepriekš minētajām, ir augstākas kvalitātes, vieglāka un ilglaicīgāka. Šī vilna ir praktiski bez ierastā vilnas aromāta. Nav svarīgi, kuru vilnas segu jūs izvēlēsieties, tā lieliski jūs sildīs, taču būs smagāka nekā dūnu sega.


Vilnas segas kopšana ir vienkāršāka, jo sega nav jāmazgā zemākā temperatūrā. Tomēr jāizvēlas maigāks mazgāšanas režīms un pēc mazgāšanas ieteicams žāvēt to siltā vietā. Slapja vilna ir smaga, un ir grūti saprast, kad tā ir pilnībā izžuvusi, tāpēc pažāvējiet to ilgāk. Vilnas segas ieteicams mazgāt biežāk nekā dūnu segas – vienu vai divas reizes gadā.


Zīda segas – greznība un ārstējošas īpašības 


Vieglākais no dabīgajiem materiāliem ir greznais zīds, tomēr tas nesilda tik ļoti kā dūnu vai vilnas segas. Zīds labi uzsūc un iztvaicē mitrumu, tāpēc miega laikā sajutīsiet īpašu svaiguma sajūtu. Zīdam piemīt arī citas lieliskas īpašības: tas uzlabo asins cirkulāciju, palīdz tiem, kas sirgst ar ādas slimībām un artrītu, vai tiem, kam ir izgulējumi un ir problēmas ar vielmaiņu.


Zīdam ir arī antialerģiskas īpašības, tas ļauj ādai elpot un siltās naktīs jauki atvēsina. Pateicoties antialerģiskajām īpašībām, segas ar zīda pildījumu, ja vien izmantojat pārvalkus, nav nepieciešams mazgāt. Šādu segu reizi dažos gados ieteicams izvēdināt saulē. Ja tomēr uzrodas pleķi, zīda kopšanu atstājiet profesionāļiem. Šādu segu nav ieteicams purināt, jo tā var sabojāt audumu.


Dabīgas gultas veļas priekšrocības


Labam miegam un patīkamām sajūtām miega laikā nepieciešama ne tikai sega, bet arī atbilstoša gultas veļa – tieši gultas veļa piekļausies jūsu ķermenim visas nakts laikā. No dabīgajiem materiāliem vispopulārākā ir kokvilna, jo šis audums lieliski uzsūc mitrumu, ļauj ādai elpot un nekairina to. Kokvilnas izstrādājumi ir izturīgi un ilglaicīgi, savukārt krāsas un raksti neizbalēs pat pēc vairākām mazgāšanas reizēm. Neaizmirstiet pārvalkus izgriezt uz kreiso pusi un krāsaino gultas veļu mazgāt atsevišķi. Gultas veļu ieteicams mainīt reizi nedēļā, tāpēc parūpējieties par vairāku komplektu iegādi.


Vēl viens iecienīts un dabīgs materiāls ir lins. Šī materiāla pārvalki ātri samirkst, bet tikpat ātri arī izžūst. Līdzīgi kā citi materiāli, arī lins ļauj ādai elpot. Salīdzinot ar kokvilnas materiāliem, lins ir izturīgāks un nedilst, tomēr burzās vairāk nekā kokvilna. Pēc katras mazgāšanas reizes tas kļūs mīkstāks, maigāks un mazāk burzīsies. Ja esat izvēlējušies baltus lina pārvalkus, laika gaitā tie kļūs vēl baltāki.


Mums katram ir individuālas miega vajadzības. Tie, kas tiecas pēc siltuma, izvēlas dūnu vai vilnas segas. Ja vēlaties maigumu – labākā izvēle ir dūnu vai zīda pildījums. Neaizmirstiet izmantot gultas veļu, jo tā pasargās jūsu segu. Ja izvēlēsieties dabīgus materiālus, jūsu āda elpos un mitrums tiks ātri uzsūkts. Nebaidieties izmēģināt ko jaunu, un, iespējams, jums izdosies savu miegu padarīt vēl kvalitatīvāku.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/45029

2019. gada 25. oktobrī, 08:23, Reklāmraksti
Ogrenet

Komentēšanas iespēja šim rakstam ir atslēgta.
 

Ogrenet