Atgriezties pie raksta

Vai team building aktivitātes uzlabo uzņēmuma rādītājus? Foto

Katra veiksmīga uzņēmuma pamatā ir motivēti, zinātkāri un uz attīstību vērsti darbinieki. Tādi faktori kā atbilstoša darba samaksa, ergonomiska darba vide, team building, patīkami kolēģi u.c. veicina darbinieku vēlmi uzņēmumā strādāt pēc iespējas ilgāk un ar lielāku atdevi pildīt ne tikai tiešos darba pienākumus. Kā mūsdienās motivēt darbiniekus un cik nozīmīgi ir korporatīvie pasākumi uzņēmuma izaugsmē?

Mazliet vairāk par team building nozīmi


Team building aktivitātes, pirmkārt, ir ļoti nozīmīgas kolektīvos, kuros ir gados jauni darbinieki jeb tā sauktā millenium paaudze. Šie darbinieki meklē darba vietas, kurās būs jautri, interesanti un iespēja satikt līdzīgi domājošus cilvēkus. Tas nenozīmē, ka viņi darbu uztver kā izklaidi. Šāda vide viņus motivē un iedvesmo.


Korporatīvie pasākumi ikvienā uzņēmumā palīdz:


● saliedēt darbiniekus gan nodaļu ietvaros, gan arī visā uzņēmumā kopumā;


● uzlabot iekšējo komunikāciju starp darbiniekiem;


● veicināt darbinieku lojalitāti un vēlmi augt līdz ar uzņēmumu;


● samazināt darbinieku maiņu;


● izvērtēt katra darbinieka individuālās prasmes.


Uzņēmumiem, kuros darbinieki jūtas motivēti un iesaistās dažādos uzņēmumā notiekošajos procesos, ieņēmumi ir 2,5 reizes lielāki nekā uzņēmumiem, kuros darbinieki nejūtas ieinteresēti, vēstīts “Daily Infographic” apkopojumā. Padomājiet, vai lielākā daļa Jūsu darbinieku regulāri izsaka savu viedokli, ir gatavi dalīties ar idejām, kas palīdzēs risināt problēmas un piesaistīt jaunus klientus.


Arī populārā izdevuma Forbes apkopotā statistika norāda, ka 90% aptaujātie uzņēmumu vadītāji atzīst, ka darbinieku motivācijas stratēģijas ir būtiskas, bet tikai 25% no šiem uzņēmumiem šāda stratēģija ir izstrādāta.


Jūsu darbinieki ir pelnījuši atpūtu ar dažādām aktivitātēm un neformālām sarunām. Uzziniet, kasviņiem patiktu, un atkarībā no tā, noorganizējiet foršu team building pasākumu! Organizēšanas darbos ņemiet palīgā arī citus kolēģus!


Korporatīvie pasākumi idejas


Korporatīvie pasākumi idejas ziņā ir neierobežoti. Protams, liela nozīme ir arī budžetam, bet arī ar nelielu finansiālu ieguldījumu ir iespējams sarīkot patīkamu atpūtu. Turklāt aktīvākie kolēģi labprāt iesaistīsies organizēšanā, sagādājot prieku sev un citiem.


Sapulce birojā ar uzkodām un dzērieniem


Iespējams, ka daļa uzņēmuma vadītāju iebildīs, ka ir centušies noorganizēt team building pasākumu, bet darbinieki par to nav izrādījuši pietiekamu interesi ārpus sava darba laika. Apvienojiet noderīgo ar patīkamo!


Noorganizējiet citādāku sapulci, kas sastāvēs no divām daļām - nopietnās, kur tiks pārrunāti uzņēmuma rādītāji, un neformālā, kuras laikā kolēģi varēs atpūsties.


1. Oficiālā daļa ar uzņēmuma vadības prezentāciju par esošajiem rādītājiem, tālākajiem mērķiem un nepieciešamajiem uzlabojumiem. 


2. Diskusiju daļa par iekšējo mikroklimatu, ko darbinieki gribētu citādāk, kas ir ļoti labi.


3. Brainstorm daļa ar nelieliem saliedēšanās uzdevumiem pa jauktām grupām vai nodaļu ietvaros.


4. Neoficiālā daļa ar ēdieniem, atspirdiznošiem dzērieniem un sarunām ne tikai par darba jautājumiem, bet arī hobijiem. Iepsējams, atklāsiet kolēģu slēptos talantus.


Šāda veida team building neprasa lielus ieguldījumus. Ja organizēsiet to darba laikā, pasākuma apmeklētība būs simtprocentīga.


Kopēji labdarības pasākumi


Korporatīvie pasākumi idejas ziņā ir tik dažādi. Arvien lielāku popularitāti iegūst dalība dažādos labdarības pasākumos, piemēram:


● suņu izvešana pasteigā dzīvnieku patversmē;


● sociālā nama, patversmju vai uzņēmuma biroja apkārtnes sakopšana talkā;


● Dāvaniņu sarūpēšana un nogādāšana uz bērnu namiem vai sociālās aprūpes namiem Ziemassvētku laikā.


Nesteidzīgs pārgājiens pa skaistākajām takām


Lielākā daļa dabinieku tik daudz stundas dienā pavada sēžot pie datora, tādēļ pastaiga svaigā gaisā būs ļoti noderīga veselībai un prātam. Pie mums, Latvijā, ir daudz un dažādas takas ar speciālām piknika vietām un skaistu ainavu. Velciet ērtus apavus un ņemiet līdzi uzkodas!


Cīņa lāzera peintbolā


Populāri korporatīvie pasākumi ir klasiskajā peintbolā, tomēr arvien lielāku popularitāti beidzamajos gados gūst lāzera peintbols jeb lāzertags. Šī šaudīšanās spēle ir bez sāpēm, jo par trāpījumu signalizē ierocis un vibrē speciāls galvas apsējs ar sensoriem. Līdz ar to šī aktivitāte ir piemērota arī dāmām un bērniem jau no 4 gadu vecuma.


Pēc kārtīgas izkustēšanās spēles laukumā 1h vai 2h garumā, katrs spēlētājs saņem diplomiņu ar savu un komandas statistiku. Lai sacensība būtu vēl jautrāka, labākajiem var sagatavot nelielas balvas. 


Lāzertag spēles laikā ikviens spēlētājs apgūst:


● sastrādāšanos komandā;


● līdera dotības;


● motivāciju nepadoties līdz pat pēdējai minūtei;


● stratēģisko domāšanu.


Aktivitātes laikā lāzertag tiesnesis dod dažādas misijas. Populārākās no tām ir lielā karoga uzvilkšana centrālajā mastā, slepenā koda uzminēšana, kontroles punkti u.c.. Šādam team building pasākumam izvēlieties daudzu iecienītos izklaides parkus “GUNSnLASERS”, kas atrodas trīs lokācijās Rīgā! Nav svarīgi, cik cilvēku aktivitātē piedalīsies, jo instruktori parūpēsies par jautrību un sacensību garu, turklāt pēc tam varat turpināt atpūtu labiekārtotās piknika vietās vai ieiet karstā malkas pirtī un karstā ūdens baļļā.


Jaudīgi braucieni ar elektrokartingiem


Jaunums Latvijā - elektrokartingi, ar kuriem var braukāties gan bērni, gan pieaugušie. Tas patiks gan vīriešiem, gan arī dāmām, jo ikvienam gribēsies pārspēt savu labāko apļa laiku un, protams, arī kolēģus. Sarūpējiet balvas, jo pie “GUSNnLASERS” Mārkalnes ielā 10, Rīgā, var sarīkot arī turnīru, apbalvojot labāko braucēju.


Lielākie elektrokartingu plusi ir:


● ātrs uzrāviens jau pašā startā;


● sānslīde vēl lielākam azartam;


● nav kaitīgās degvielas smakas;


● dabai draudzīgāk;


● regulējama jauda;


● precīza brauciena liaka uzskaite.


Šīs team building ballītes būs lieliska izklaide visam kolektīvam. “GUNSnLASERS” parkā Mārkalnes ielā 10 ir pieejamas arī atpūtas vietiņas mazām un lielām kompānijām. Ņemiet līdzi dzērienus un uzkodas, kā arī uz vietas būs tēja, kafija un ūdens.


Lai Jūsu darbinieki parūpētos par Jūsu klientiem, parūpējieties par saviem darbiniekiem! Team building ir ieguldījums uzņēmuma nākotnē, tādēļ rezervējiet izklaidi jau šodien.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/45031

2019. gada 25. oktobrī, 09:51, Reklāmraksti
Ogrenet

Komentēšanas iespēja šim rakstam ir atslēgta.
 

Ogrenet