Atgriezties pie raksta

« Ko Ziemassvētkos uzdāvināt bērniņam vecumā līdz 1 gadam

Ziemassvētkos vēlamies apdāvināt savus tuvākos un mīļākos cilvēkus, radus un draugus, tāpēc katram jāpiemeklē piemērota dāvaniņa, kas saņēmēju tiešām iepriecinātu. Ko darīt, ja tuvo cilvēku lokā ir kāds mazulītis līdz gada vecumam? Tas, ka viņš ir maziņš un nevar vēl izteikt savas vēlmes, nenozīmē, ka viņš nav pelnījis tikpat rūpīgi izvēlētu un sagatavotu dāvaniņu kā citi. Tāpēc dalāmies ar idejām, kādu dāvanu izvēlēties bērnam līdz gada vecumam.

Attīstošās rotaļlietas


Viena no noderīgām dāvanu grupām mazuļiem vecumā līdz viena gada vecumam noteikti ir attīstošās rotaļlietas. Tās var iegādāties atbilstoši bērna vecumam un tam, cik tālu viņš savā attīstībā jau ir ticis. Attīstošās rotaļlietas palīdz mazulim attīstīt sīko motoriku, izzināt formas, krāsas, faktūras, skaņas. 


Attīstošās rotaļlietas, kas domātas bērniem pēc 6 mēnešu vecuma, jau būs ar vairākiem elementiem, varbūt saliekamas, tām būs kaut kas spiežams vai kustināms, kas nodarbinās mazuļa prātu un rociņas. Jāatceras, ka jāizvēlas mazuļa vecumam atbilstošas un kvalitatīvas attīstošās rotaļlietas, kas būs drošas un kalpos gana ilgi. 


Attīstošās rotaļlietas plašā klāstā varat iegādāties bērnu preču ražotāja Chicco interneta veikalā: https://www.chicco.lv/preces/rotallietas/attistosas-un-muzikalas.html.


Peldēšanas nodarbības zīdainim


Peldēšana baseinā ir ļoti noderīga veselībai un imunitātei ikvienam – gan lielam, gan mazam. Daudzos baseinos un ūdens atpūtas kompleksos tiek piedāvātas speciālas nodarbības vecākiem ar zīdaiņiem. Varat Ziemassvētkos uzdāvināt mazulim iespēju kopā ar vecākiem apmeklēt nodarbības baseinā vai vienkārši jauku atpūtu ūdens atrakciju un SPA zonā, kur parasti ir pieejamas zonas, kas piemērotas pašiem mazākajiem.


Vannas mantiņas


Bez ūdens procedūrām mazajiem neiztikt arī majās. Lai vannas prieki būtu interesantāki, varat uzdāvināt kādu jauku mantiņu, kas paredzēta izmantošanai tieši ūdenī. Tas ļaus padarīt vannošanos jautrāku un arī trenēt dažādas prasmes, darbojoties ar mantiņām ūdenī, kamēr vecāki parūpējas par matu mazgāšanu un citām svarīgām procedūrām.


Pirmās grāmatiņas


Pēc tam, kad pirmajos mēnešos mazulis apradis ar pasauli un sevi, viņš sāk aktīvāk izzināt pasauli ar rociņām, acīm un muti. Tas ir labs laiks jau piedāvāt bērnam pirmās grāmatiņas. Grāmatnīcās var atrast dažnedažādas grāmatiņas. Laba izvēle būs nelielas grāmatiņas ar cietām lapām, vienkāršiem elementiem, viegli uztveramiem attēliem un varbūt pat taustāmiem vai kustināmiem elementiem.


Šūpuļdziesmu albums


Sirsnīga dāvana mazulim un vecākiem Ziemassvētkos būs arī disks ar šūpuļdziesmām. Ne tikai latviešiem, bet arī citām tautām ir daudz skaistu šūpuļdziesmu, ar kurām bērnus vajadzētu iepazīstināt, attīstot viņu muzikālo gaumi un dzirdi, kā arī veidojot viņus par daudzpusīgām personībām. Un šūpuļdziesmas vienmēr noder, lai nomierinātu un iemidzinātu bērnu.


Dāvanu karte bērnu preču veikalā


Ja īsti nav pārliecības, kāda dāvana bērnam būs noderīga, var uzdāvināt vecākiem dāvanu karti bērnu preču veikalā, pievienojot tai kādu nieciņu vai gardumu, lai bērnam ir prieks arī dāvanas saņemšanas mirklī. Ar dāvanu karti vecāki paši varēs izvēlēties kaut ko savam mazulim atbilstoši viņa vajadzībām. Dāvanu kartes, lai gan daudziem šķiet banāla dāvana, tomēr ir veids, kā izvairīties no nejēdzīgas un nevajadzīgas dāvanas pasniegšanas.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/45345

2019. gada 28. novembrī, 14:55, Reklāmraksti
Ogrenet

Komentēšanas iespēja šim rakstam ir atslēgta.
 

Ogrenet