Atgriezties pie raksta

Kādos gadījumos nepieciešams apmeklēt neirologu

Neirologs ir ārsts, kura pārziņā ir viss, kas saistīts ar cilvēka centrālo un perifēro nervu sistēmu, tās saslimšanām un darbības traucējumiem. Saslimšanas šajā jomā var izpausties ļoti dažādi, tāpēc pacienti nereti nemaz neatpazīst šos simptomus un pie neirologa dodas jau novēloti.

 Neirologa uzdevums ir izmeklēt un iztaujāt pacientu, vajadzības gadījumā nozīmēt papildu izmeklējumus, kas var būt asins analīzes, rentgens, datortomogrāfija, magnētiskā rezonanse.


Biežākie neiroloģisko traucējumu simptomi


Par to, ka ir neiroloģiskie traucējumi un saslimšanas var liecināt dažādi simptomi, kam ikdienā var pat nepievērst īpašu vērību, tāpēc ir svarīgi par tiem zināt, lai aizdomu gadījumā laikus apmeklētu neirologu un veiktu izmeklējumus. Labāk pārbaudīties aizdomu gadījumā, nekā vilcināties un gaidīt, kad slimība progresē un sāk nopietni ietekmēt dzīves kvalitāti.


Pie tipiskiem neiroloģisko saslimšanu simptomiem pieskaita tādas izpausmes kā galvas reiboņi, nezināmas izcelsmes galvassāpes, koordinācijas trūkums, jušanas traucējumi, sāpes dažādās ķermeņa vietās, trīce, trauksme, miega traucējumi, samaņas zudums un vēl virkne citu simptomu, kas signalizē, ka noteikti jāapmeklē neirologs.


Kā neirologs var palīdzēt


Neirologa uzdevums ir identificēt simptomus, noteikt to cēloni, kas ļauj piemērot atbilstošāko ārstēšanas metodi katram pacientam. Katrs gadījums ir individuāls un tiek skatīts kompleksi ar pacienta slimības vēsturi un dzīvesveidu.


Neirologs var izmantot dažādas metodes, lai uzlabotu pacienta pašsajūtu un novērstu cēloņus, kas rada nepatīkamos simptomus. Var tikt izmantota medikamentoza terapija, speciāli vingrojumi, ūdens procedūras, arī masāžas. Specifiskos gadījumos var būt arī nepieciešama operācija.


Diemžēl ne vienmēr neirologa spēkos ir pilnībā izārstēt pacientu, jo ir arī tādas neiroloģiskās saslimšanas, kas nepakļaujas terapijai, iespējams vien mazināt simptomus un uzlabot pacienta dzīves kvalitāti.


Neatliec vizīti pie neirologa


Bailes no ārsta apmeklējuma izjūt gandrīz visi, jo ir bažas, ko ārsts teiks, bail, ka paziņos kādu skarbu diagnozi. Tomēr labāk ir ātrāk noskaidrot situāciju un sākt rīkoties, kamēr tas vēl ir iespējams, nevis vilcināties un pēc tam nožēlot, ka kavēšanās dēļ situācija ir nepatīkami progresējusi. 


Ērti un ātri pie neirologs vizīti var pieteikt VCA poliklīniku mājaslapā, veicot elektronisko pierakstu un izvēloties sev ērtāko pakalpojuma saņemšanas vietu un laiku: https://www.vca.lv/arstnieciba/neirologs.html. Jums nevajadzēs zvanīt uz reģistratūru, jo pēc elektroniskā pieteikuma darbinieki paši jums piezvanīs, lai precizētu vizītes detaļas.


Dodoties pie neirologa, labāk paņemt līdzi iepriekšējo izmeklējumu un analīžu rezultātus, slimnīcu izrakstus, ja tādi ir bijuši, jo tas palīdzēs neirologam gūt pilnu ieskatu slimības vēsturē un noteikt diagnozi.


Migrēna ir biežāk fiksētā neiroloģiskā saslimšana


Migrēna ir viena no tam slimībām, kas joprojām ir līdz galam nesaprasta un nav arī atrasts viens efektīvs risinājums tās ārstēšanai. Tomēr tieši šī ir viena no visbiežāk fiksētajām neiroloģiskajām saslimšanām, ar ko saskaras cilvēki visā pasaulē.


Migrēna ir slimība ar mainīgu dabu un individuālām iezīmēm katram pacientam, tāpēc reizēm to pat ir grūti diagnosticēt. 


Neirologs ir tas ārsts, kurš nosaka, vai tās ir tikai parastas galvassāpes, ko izraisa nogurums, stress, vai arī tā ir migrēna, kas jau ir ar hronisku raksturu. Migrēnas lēkmju novēršanai un koriģēšanai var izmantot kompleksu terapiju – gan medikamentus, gan izmaiņas dzīvesveidā, jo tā aspekti var nozīmīgi ietekmēt migrēnas norisi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/45367

2019. gada 30. novembrī, 09:11, Reklāmraksti
Ogrenet

Komentēšanas iespēja šim rakstam ir atslēgta.
 

Ogrenet