Atgriezties pie raksta

Tautumeitas, Jānis Aišpurs un Laima Jansone viesosies Ogres Sv. Meinarda Romas Katoļu baznīcā

25. decembrī plkst. 20:00 Ogres Sv. Meinarda Romas Katoļu baznīcā notiks Ziemassvētku koncerts, kurā satiksies Tautumeitas, Jānis Aišpurs un Laima Jansone.

"Programmā izmantosim klasiskas kristiešu liturģiskās mesas daļas "Credo", "Sanctus", "Gloria", "Kirie", "Agnus dei un "Benedictus" saturu, piemeklējot tām jau zināmas Ziemassvētku klasiskās dziesmas, ko gribu noaranžējot un uzrakstīt varbūt kādu savu darbu ar šo saturu, bet otros svaru kausos likt šāda paša satura tautas mūziku, savijot to ar mesas daļām: piemēram, paņemot “Sanctus” vai “Gloria” – un tāda paša satura tautas dziesmas. Gribam koncerta gaitā tās pamēģināt savīt kopā, kur klasiskie teksti ieskanas tautas mūzikā un, savukārt ar tautas dziesmas vārdiem tiek uzrakstīts kāds korālis..." par Ziemassvētku programmas ieceri saka mūziķis un komponists Jānis Aišpurs, atklājot – šīs koncertprogrammas ideja ir parādīt, ka gan kristīgajā Ziemassvētku mūzikā, gan latvju Ziemassvētku dainās ir ļoti daudz kopīgā.


Viņa teikto papildina jau popularitāti iekarojušās tautas mūzikas grupas "Tautumeitas" dalībniece Asnate Rancāne: "Programmā tiks iekļauti gan folkloras skaņdarbi, gan korāļus un tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, gan Jāņa minētos sabalsojumus.” Mākslinieki, gatavojoties šai programmai, ir daudzkārt tikušies, un, kā stāsta Asnate, Jānis šajās laikā esot labi iepazinis latviešu Ziemassvētku tradīcijas un folkloras materiālu, turklāt mākslinieki secinājuši, ka gan kristīgajās, gan tautas tradīcijās ir daudz kopīga. “Mesā ir daļa "Agnus dei" – "Dieva jērs", savukārt latviešu folklorā vispopulārākie Ziemassvētku tēli ir kaza un vilks: kaza simbolizē dienu un gaismu, vilks ir tumsa, kas “apēd” gaismu. Ir daudz šādu kopsakarību, tāpēc ar interesi skatāmies, kas sanāks tālāk,” topošo programmu ieskicē Asnate, tāpat kā Jānis uzsverot – tajā savīsies abas pasaules, kļūstot par vienu veselumu. "Koncertos vēlamies radīt Ziemassvētku sajūtu! Esam pārliecināti, ka šajos svētkos svarīgākais ir būt kopā – neraugoties uz reliģisko piederību un pasaules uzskatu, tāpēc ļoti ceram, ka tas izdosies."


Koncertā dzirdēsiet - perkusijas, sitamos instrumentus, basu, kokles, akustiskās ģitāras, taustiņus, vokālu, akordeonu un vijoles.


Koncerti notiks:


18.decembrī plkst. 19.00 Mārupes Kultūras namā


20.decembrī plkst. 19.00 Rīgas Lutera baznīcā Torņkalnā


21.decembrī plkst. 18.00 Koncertzālē “Valmiera”


22.decembrī plkst. 16.00 Talsu Luterāņu baznīcā


23.decembrī plkst. 18.00 Siguldas koncertzālē DEVONS


25.decembrī plkst. 14.00 Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā


25.decembrī plkst. 20.00 Ogres Sv. Meinarda Romas Katoļu baznīcā


26.decembrī plkst. 18.00 Liepājas koncertzālē „Lielais Dzintars”


27.decembrī plkst. 19.00 Jelgavas Sv. Annas baznīcā


28.decembrī plkst. 18.00 Krustpils Kultūras namā


Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/45493

2019. gada 22. decembrī, 05:36, Reklāmraksti
Ogrenet

Jaunākie komentāri

?? • 2019. gada 23. decembrī, 20:07
Tautumeitas un baznīca? Nerīmējas kopā.
TM • 2019. gada 20. decembrī, 22:26
Tautumeitas - Jānis un Laima. :)))
...un • 2019. gada 19. decembrī, 14:07
...tautu dēli svētais krustnešu-slepkavu vadonis meinards ar čekistu oficieri savicki...

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet