Atgriezties pie raksta

Ieteikumi, kā nepārtērēties, pērkot Ziemassvētku dāvanas

Ziemassvētki tūlīt jau klāt, kas nozīmē, ka apkārt valda patīkams satraukums un neliela burzma. Cilvēki steidz gatavoties vieniem no skaistākajiem gada svētkiem. Tiek domāts gan par svētku maltīti, gan par dāvanām.

Viena no senākajām tradīcijām daudzās ģimenēs ir dāvanu dāvināšana. Ir cilvēki, kuri vēlas iepriecināt ne tikai savus ģimenes locekļus, bet arī draugus. Protams, ir jauki saņemt svētkos dāvanas, taču to iegāde var krietni patukšot maciņus, kas atkal var atnest ne tik labas emocijas.


Tomēr ir pāris ieteikumi, kas var palīdzēt nepārtērēties, pērkot Ziemassvētku dāvanas. Atliek vien tiem sekot un izbaudīt svētkus pilnībā.


Ieplānojiet, cik daudz naudas tērēsiet dāvanu iegādei


Plānošana ir pamatu pamats, arī dāvanu sagādāšanai. Nereti it tā, ka cilvēks otram izsaka savas vēlmes, ko gribētu saņemt dāvanā. Līdz ar to dāvanas sniedzējam vairs nav jālauza galva, ko dāvināt. Taču, ja mēģināsiet piepildīt katra ģimenes locekļa vēlmes, varat nonākt bankrotā. Tāpēc pirms dāvanu pirkšanas ieplānojiet, cik daudz varat atļauties tērēt dāvanām. Balstoties uz šo noteikto summu, iegādājieties dāvanas. Ja ģimenes locekļu vēlmes iekļaujas Jūsu budžetā, tad droši varat tās piepildīt.


Iepērcieties laikus


Iespējams, ka lielākā daļa cilvēku dāvanu pirkšanu atstāj uz pašu pēdējo brīdi. Būtu ieteicams atteikties no šāda ieraduma, jo, pērkot dāvanas pēdējā brīdi, Jūs noteikti pārmaksāsiet, līdz ar to varat neiekļauties savā iepriekš noteiktajā budžetā. Papildus tam, Jūs varat iegādāties pavisam nevajadzīgas dāvanas, kas nevienam nepatiks, jo laika trūkuma dēļ, Jums vienkārši nebija laika, lai ilgāk pameklētu piemērotākās dāvanas. Tāpēc sāciet domāt laicīgi par dāvanām, kaut vai 2 mēnešus pirms Ziemassvētkiem. Laicīga iepirkšanās spēs aiztaupīt arī lieku satraukumu un stresu.


Esiet uzmanīgs, iegādājoties dāvanu kartes


Dāvanu karšu iegāde mūsdienās kļūst arvien populārāka, jo tas neaizņem daudz laika, kā arī sniedz iespēju dāvanas saņēmējam pašam izvēlēties sev tīkamāko. 


Tomēr lielākajai daļai dāvanu karšu ir norādīta summa, par kādu tā tika iegādāta, līdz ar to dāvanas saņēmējs var justies neērti, ja summa ir diezgan liela. Tāpat katrai dāvanu kartei ir savs derīguma termiņš. Bieži vien cilvēki šīs dāvanu kartes noliek malā vai pat aizmirst par tām, tādējādi pastāv iespēja, ka tās nemaz netiks izmantotas, un Jūsu nauda būs lieki iztērēta. Tāpēc labāk dāvināt personiskāku dāvanu.


Apspriediet dāvanu budžetu ar citiem ģimenes locekļiem


Iespējams, ka arī Jūs esat nonācis situācijā, kad saņemat ļoti vērtīgu dāvanu, kaut paši otram cilvēkam pasniedzāt tikai mazu un simbolisku nieciņu. Lai nākotnē izvairītos no šādām neveiklām situācijām, kopā ar ģimenes locekļiem sarunājiet, cik daudz katrs tērēsiet vienai dāvanai. Piemēram, dāvanas iegādei tērēsiet 20 līdz 25 eiro - ne mazāk, ne vairāk. Bet varbūt Jūs šogad nevēlaties dāvināt dāvanas, tā vietā visa ģimene kopā doties uz kino vai arī kādu restorānu. Ja tā, tad arī šis variants ir visiem kopīgi jāpārrunā.


Iegādājieties dāvanas izpārdošanas laikā


Ja vēlaties ietaupīt pēc iespējas vairāk, tad iepērcieties izpārdošanas laikā. Arī atlaižu periodā var atrast labas un skaistas dāvanas. Piemēram, ja kādam no ģimenes locekļiem vēlaties uzdāvināt kādu jaunu apģērba gabalu, tad iegādājieties to, kad ir sākušās attiecīgās sezonas atlaides. Taču, ja esat nolēmis dāvināt kaut ko citu, tad vispirms sameklējiet veikalu, kur var iegādaties šo preci. Pēc tam sekojiet līdzi šim veikalam un tā atlaidēm, lai šo preci varētu iegādāties pēc iespējas izdevīgāk.


Noteikti atcerieties, ka dāvanas var iegādāties arī internetā. Nav vienmēr stundām ilgi jāstaigā pa veikaliem, lai atrastu nepieciešamo dāvanu. Iepērkoties internetā, ietaupīsiet gan savu laiku, gan naudu, jo nereti mēdz būt tā, ka internetveikalos pieejamās preces ir lētākās, kā preces parastajos veikalos.


Izpārdošanu laikā Jūs atradīsiet visu nepieciešamo vecākiem, mīļotajam cilvēkam, draugiem, kā arī Ziemassvētku dāvanas bērniem, piemēram, rotaļlietas un galda spēles šeit. Lai Jūsu sarūpētās dāvanas nes prieku ikvienam tuvajam un mīļajam cilvēkam!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/45579

2. janvārī, 04:00, Reklāmraksti
Ogrenet

Komentēšanas iespēja šim rakstam ir atslēgta.
 

Ogrenet