Atgriezties pie raksta

7 automašīnas tehniskās apkopes padomi iesācējiem

Rūpes par savu automašīnu daudzējādā ziņā ir līdzīgi, kā gādāt par savu veselību. Lai gan ir svarīgi nogādāt automašīnu servisā, lai veiktu regulāro tehnisko apkopi, gan arī acīmredzamu ārkārtas situāciju gadījumā, tikpat būtiski ir attīstīt dažus pamata paradumus, kā ikdiena uzturēt automašīnu vislabākajā stāvoklī.


Turpinājumā 7 automašīnu apkopes padomi iesācējiem.

Sekojiet līdzi šķidrumiem


Motora eļļas, stūres pastiprinātāja šķidruma un dzesēšanas šķidruma papildināšana ir vienkāršs veids, kā uzturēt automašīnas veiktspēju. Skatiet īpašnieka rokasgrāmatu vai jautājiet mehāniķim, lai uzzinātu, kā pārbaudīt šķidruma līmeni. Šķidrumi ir automašīnu "dzīvības asinis" - bez tiem rodas nopietnas problēmas.


Ieskatieties automašīnas lietotāja rokasgrāmatā


Periodiska ieskatīšanās transportlīdzekļa lietotāja rokasgrāmatā ir ļoti vērtīga. Ar mūsu transporta līdzekļiem notiek tik daudz, ka nevar sagaidīt, ka to visu paturēsiet prātā. Tādi jautājumi kā bērnu sēdeklīšu uzstādīšana vai drošības spilvenu drošība varētu šķist intuitīvi, taču patiesībā tie var būt diezgan sarežģīti.


Pievērsiet uzmanību brīdinājuma gaismām


Automašīnās ir izstrādātas sensoru un brīdinājuma gaismas sistēmas, kas Jums pavēstīs visu - sākot no tā, ka aizmirsāt nomainīt gāzes vāciņu, līdz faktam, ka nepieciešams piepumpēt auto riepas (jaunas kvalitatīvas riepas iegādāties var interneta veikalā 220.lv). Uzziniet, ko nozīmē katrs brīdinājuma signāls un kā to novērst. Šajā ziņā Jūsu īpašnieka rokasgrāmata ir Jūsu lielākais palīgs. Ja iedegas gaisma un nevarat uzreiz precīzi noteikt un novērst problēmu, nekavējoties nogādājiet savu transportlīdzekli pie uzticama mehāniķa.


Pārbaudiet riepu spiedienu


Pareizam riepu spiedienam ir ļoti liela nozīme, lai pareizi vadītu transportlīdzekli, kā arī samazinātu priekšlaicīgas nodiluma un pat pilnīgas riepu sabrukšanas risku. Tomēr riepas katru dienu zaudē gaisu. Iespējams, ka automašīnā ir riepu spiediena brīdināšanas sistēma, taču tā ieslēgsies tikai tad, kad spiediens riepā būs bīstami zems.


Lai uzturētu riepas labā stāvoklī, reizi mēnesī pārbaudiet spiedienu un, ja nepieciešams, pievienojiet gaisu. Pārbaudiet īpašnieka rokasgrāmatu vai meklējiet plāksnīti, kas piestiprināta pie vadītāja durvīm, lai noteiktu pareizo spiedienu. Pārāk liels spiediens arī var būt tikpat bīstams, cik tukša riepa.


Uzturiet automašīnu tīru


Regulāra automašīnas mazgāšana un vaskošana uzlabo tās krāsas ilgtspējību un var novērst rūsas veidošanos.


Automašīnas mazgāšana ar rokām būs mazāk efektīva, tādēļ noderīgi var būt augstspiediena mazgātāji (apskatīt šeit). Tas arī būs ekonomiski izdevīgāks risinājums nekā regulārs automazgātavu apmeklējums. Lai nu kā, jo labāk Jūsu auto izskatās un smaržo, jo lielāka būs tā vērtība, ja izlemsiet spēkratu pārdot.


Atrodiet uzticamu mehāniķi


Sadarbība ar uzticamu mehāniķi, ir ļoti svarīga. Darbs ar vienu un to pašu mehāniķi visas Jūsu automašīnas izmantošanas laikā ļauj viņam iepazīties ar Jūsu automašīnu, tās pilnu vēsturi un individuālajām īpašībām. Tas var atvieglot problēmu novēršanu un palīdzēt mehāniķim ātri atrast pareizo risinājumu.


Izvēlieties kvalitāti


Lai automašīna kalpotu ilgi un labi, svarīgi izvēlēties kvalitatīvas detaļas un aprīkojumu.


Viens no veikaliem, kur iespējams iegādāties kvalitatīvas auto preces, ir interneta veikals 220.lv. Tādas preces kā augstspiediena mazgātāji un auto riepas interneta veikalā 220.lv pieejamas plašā izvēlē, tādēļ ikviens auto īpašnieks var izvēlēties savām vajadzībām piemērotākos risinājumus. Izsmeļošie preču apraksti, savukārt, sniegs pārliecību par īsto izvēli.


Automašīnas apkope daudziem transportlīdzekļu īpašniekiem ir noslēpums, taču pamatu zināšana palīdzēs sekot līdzi auto tehniskajam stāvoklim. Nebaidieties arī prasīt padomu speciālistiem, ja ir kādas neskaidrības.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/45706

16. janvārī, 09:59, Reklāmraksti
Ogrenet

Komentēšanas iespēja šim rakstam ir atslēgta.
 

Ogrenet