Atgriezties pie raksta

Galda spēles – ne tikai izklaidei, bet arī izglītošanai

Šobrīd, kad ģimenes daudz vairāk laika pavada kopā un uzturas mājās, ir īstais brīdis no plauktiem ņemt ārā galda spēles un notraukt no tām putekļus. Galda spēles ir lielisks izklaides un laika pavadīšanas veids gan pieaugušajiem, gan bērniem. Atliek tikai izvēlēties piemērotas galda spēles.  

Tomēr galda spēles nav domātas tikai izklaidei. Galda spēlēm ir liels potenciāls kļūt pat labu izglītošanās rīku dažāda vecuma bērniem. Vecākiem nevajadzētu baidīties būt radošiem un iesaistīt galda spēles savu bērni izglītošanā. Tagad, kad arī mācību process lielā mērā ir vecāku pārziņā, šāda pieeja var būt noderīga, lai dažādotu mācīšanās veidus.


- Apgūsti skaitļus un rēķināšanu


Vairums galda spēļu veidotas tā, lai būtu nepieciešams darboties ar skaitļiem – atpazīt tos, veikt matemātiskās darbības u.c. Tā ir laba iespēja spēles gaitā bērniem uzlabot savas matemātikas zināšanas. Protams, te svarīgi izvēlēties piemērotas grūtības galda spēli, lai bērns varētu tikt ar to galā. Bet, ja vecāki pieiet situācijai radoši, tad matemātikas elementus var iekļaut gandrīz jebkurā galda spēlē. Vislabāk, ja vecāki spēlē kopā ar bērnu un palīdz viņam. 


- Mācies faktus


Pēdējos gados populāras kļuvušas galda spēles, kuras balstītas erudīcijā un dažādu faktu pārzināšanā. Tās noderēs, lai vairotu gan skolas vecuma bērnu, gan pašu vecāku zināšanas visdažādākajās jomās. Erudīcija ir lieta, kas izdaiļo ikvienu personību, jo nekad nevar zināt, kurā brīdī kāda gadskaitļa vai nosaukuma zināšana var būs noderīga. Kā arī vecākiem vajadzētu ņemt vērā, ka arī mazāki bērni ļoti labi uzņem jaunu informāciju, tāpēc droši iesaistiet viņus arī faktu spēlēs.


- Nostiprini zināšanas ģeogrāfijā un vēsturē


Izvēloties atbilstošas tematikas galda spēles, vecāki var mudināt bērnus labāk apgūt arī tādus priekšmetus kā vēsturi, ģeogrāfiju, bioloģiju un citus priekšmetus. Ne vienmēr ar klasiskajām mācību metodēm zināšanas labi turas galvā, reizēm nepieciešama radošāka pieeja. Galda spēles var būt viens no aizraujošiem veidiem, kā palīdzēt zinībām nostiprināties, piemēram, apgūstot valstu galvaspilsētas un daudz ko citu.


- Uzlabo valodu prasmes


Tāpat kā vairums galda spēļu ir saistītas ar skaitļiem, tajās ir arī burti, vārdi un arī garāki teksti gan latviešu valodā, gan citās valodās. Spēlējot galda spēles bērni var gan apgūt pašus pirmos soļus valodas pasaulē, gan trenēties lasīšanā, gan apgūt jau kaut ko specifisku, piemēram, gramatiku, vārddarināšanu un citas lietas. 


- Trenē atmiņu


Galda spēles ir arī ļoti labs veids, kā trenēt atmiņu. Te noderīgas būs galda spēles ar bilžu kartītēm, arī tradicionālās kāršu spēles, puzles, lotto un citas spēles, kur jāatceras elementi un tie pareizi jāsavieno. Atmiņas trenēšana ir būtiska gan bērniem, gan pieaugušajiem, jo tas uzlabo kognitīvo funkciju.


Pērc galda spēles "XS Rotaļlietas" e-veikalā


Interneta veikalā "XS Rotaļlietas" pieejamas galda spēles ļoti plašā klāstā. Iespējams izvēlēties galda spēles pašiem mazākajiem, sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem, kā arī pieaugušajiem un visai ģimenei. Klāstā atradīsiet gan populāro Monopolu, Cirku, Bingo, Alias, Uno un citas visiem zināmās galda spēles, gan daudzas tādas, par kurām varbūt nav nācies dzirdēt, bet tās noteikti ir vērts izmēģināt.


Apskatiet arī citas preces bērniem – rotaļlietas, mēbeles, preces jaundzimušajiem un citas.


Veikals veic preču piegādi ar kurjeru vai uz pakomātiem, nodrošinot bezkontakta saņemšanu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/46671

25. aprīlī, 07:46, Reklāmraksti
Ogrenet

Komentēšanas iespēja šim rakstam ir atslēgta.
 

Ogrenet