Atgriezties pie raksta

« Pavasaris jau pilnā plaukumā – dārzkopjiem laiks doties uz stādaudzētavu "Meristēmas" Foto

Ogrē, netālu no Rīga-Daugavpils šosejas un iepretim SIA "Fazer Latvija", atrodas Ogres un citu novadu dārzkopju iecienītā stādaudzētava "Meristēmas", kas arī šopavasar gatava padarīt skaistāku un bagātāku ikvienu dārzu.

SIA "Meristēmas" izveidota uz kādreiz padomju laikos populārā uzņēmuma "Ogres Meristēmas" bāzes, turpinot tā labo slavu un tradīcijas. Uz jauno uzņēmumu pārnākusi arī agronome Ruta Tomsone, kuras darba pieredze mērāma vairāk nekā pusgadsimta garumā. Darba gaitā iegūtās zināšanas kalpo, lai SIA "Meristēmas" audzētie puķu un dārzeņu stādi, kā arī ogulāji būtu vislabākajā kvalitātē.


"Šajā sezonā piedāvājam dažādu jaunu un perspektīvu šķirņu ogulājus, tostarp sausseržus, korintes. Mums ir ļoti daudz aveņu šķirņu, kādas citviet Latvijā nav sastopamas. Vēl pie mums var iegādāties arī ceriņus un citus dekoratīvos krūmus," stāsta R.Tomsone.


Pilnā sparā norit ne tikai augļu koku, ogulāju un dekoratīvo krūmu tirdzniecība. Pircēji "Meristēmās" iegriežas arī pēc zemeņu, tomātu, gurķu un puķu stādiem.


"Mūsu audzēto tomātu un gurķu šķirnes pazīst tuvākā un tālākā apkārtnē. Pircēji sajūsminās, ka "Meristēmās" pirktie gurķi augot ne pa dienām, bet pa stundām. Ir tomātu šķirnes, kas jau iecienītas gadu gaitā, bet meklējam aizvien jaunas un ekskluzīvas, kas iepriecinātu pircējus gan ar labu garšu, gan bagātīgu ražu," saka R.Tomsone.


"Meristēmās" nopērkams arī tomātu koks "Gigant Tree". Tas ir sezonas jaunums un pārsteigums, kura visas iespējas vēl nav apzinājuši pat stādu tirgotāji. Atbilstoši kopjot, tas var sasniegt ievērojamus apmērus. Šis stāds arī maksā vairāk – 5 eiro. Toties, spriežot pēc attēlā redzētā, tomātu koks spēj nodrošināt ražu visai ģimenei. 


Stādaudzētavā var nopirkt arī Latvijā radītu rabarberu šķirni "Ogre 13". Šīs šķirnes rabarberu ražu var ievākt vairākas reizes gadā.


Protams, visplašākais ir ziemciešu un vasaras puķu klāsts. Pircēji nebeidz vien priecāties par krāšņajām puķēm – gan dobēs stādāmām, gan podos karināmām.


Lai neapjuktu šajā krāsu un šķirņu daudzveidībā, lieti noder pieredzējušās agronomes padoms.


"Starp pircējiem ir gan tie, kuri regulāri pie mums iegriežas, gan arī tie, kuri tikai sāk iekopt dārzus. Palīdzu izvēlēties, ko pirkt, izstāstu, kā stādīt, kā veidot kompozīcijas. Dažkārt te uz vietas pat esmu demonstrējusi, kā puķes izskatīsies dabā. Mūsu darbinieku moto – individuāla pieeja katram klientam. Arī mani kolēģi ir sava darba entuziasti. Stādu audzēšana ir mūsu sirdslieta," atzīst R.Tomsone.


SIA "Meristēmas" stādus tirgo dažādās tirdzniecības vietās, bet visērtāk pēc tiem doties pie pašiem audzētājiem.


Vairāk informācijas par SIA "Meristēmas" piedāvājumu http://www.meristemas.lv/


Darba laiks: katru dienu no plkst.8.00 līdz 17.00 (arī sestdienās un svētdienās). Tālr. informācijai un pasūtījumu rezervēšanai: 67160333, 20370522.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/46839

18. maijā, 08:12, Reklāmraksti
Ogrenet

Komentēšanas iespēja šim rakstam ir atslēgta.
 

Ogrenet