Atgriezties pie raksta

Ģertrūdes ielas teātris piedāvā-"Taņas dzimšanas diena WEB"

Ja skatītāji nevar nākt uz teātri, teātris nāk pie skatītājiem! Pielāgojoties valsts ārkārtējās situācijas ierobežojumiem un pašizolācijas laikam, Ģertrūdes ielas teātris un "Taņas dzimšanas dienas" radošā komanda – Mārtiņš Eihe, Jana Ļisova, Artūrs Čukurs, Jānis Kronis un Ieva Kauliņa – izveidoja izrādes tiešsaistes versiju.

Skatītāji joprojām sanāk kopā pie gaviļnieces Taņas svinību galda, tikai šoreiz – virtuāli.Trešdien, 20. maijā, plkst. 19.00 izrādes tiešsaistes versija tiks spēlēta pēdējoreiz. Biļetes šeit:   


"Taņas dzimšanas diena WEB" nav fiksēts video ieraksts, bet dzīva izrāde, kurā aktieri un skatītāji satiekas, sadarbojas, sarunājas, atgādinot, ka teātris joprojām ir nebeidzama radošās brīvības platforma un tā spēks ir tieši kopā būšanā. Arī teātra kritiķe Edīte Tišheizere, vērtējot tiešsaistē pieejamo teātra klāstu, izrādi "Taņas dzimšanas diena WEB" atzīmējusi kā vienu no veiksmīgākajiem piemēriem.


Kā notiks izrāde?


– Lai piedalītos izrādē, pēc biļetes iegādes nepieciešams lejupielādēt programmu Zoom (https://zoom.us/download) un pēc tam reģistrēt savu profilu (Sign Up Free, loga apakšā labajā pusē, atverot programmu). Iesakām to izdarīt vismaz stundu pirms izrādes sākuma. 30 minūtes pirms izrādes sākuma mēs nosūtīsim personalizētu saiti uz epastu, ar kuru būsiet iegādājies izrādes biļeti. Izmantojot šo saiti, varēsiet pievienoties izrādei programmā Zoom.


– Šoreiz par svinību galdu un svētku atmosfēru katram jāparūpējas pašam – sagatavojiet ko garšīgu (tie, kas Taņas jubilejās jau bijuši, zina, ka viņa pati iecienījusi rasolu un gatavo labākās ķilavu maizītes) un ielejiet sev glāzi dzirkstošas limonādes vai vīna.


– Rekomendējam izrādi skatīties, izmantojot datoru, nevis telefonu; tāpat arī pirms tam pārbaudīt, vai strādā kamera un mikrofons, lai izrādes laikā tiktu redzēts un dzirdēts un varētu godam piedalīties “Taņas dzimšanas dienas” svinībās.


– Vēršam uzmanību, ka skaņas un attēla kvalitāte ir atkarīga no Jūsu interneta pieslēguma, to diemžēl mēs nevaram ietekmēt.


– Ja pašizolāciju nepārlaižat viens, droši sauciet pie datora ekrāna arī citus mājiniekus un beigās visi kopā ar mums saskandiniet un uzdejojiet. Uz tikšanos datora ekrānos!


Par izrādi "Taņas dzimšanas diena"


Skatītāji tiek aicināti kļūt par ciemiņiem gaviļnieces Taņas dzimšanas dienas svinībās. Kā jau katrā plašākas saimes kopā būšanas reizē, sanākušie neviļus sāk atminēties dažādus gan labi zināmus, gan rūpīgi slēptus un nereti pretrunīgus notikumus dzimtas vēsturē, un risināt sarunas ne tikai par pagātni, bet arī par nākotni un sabiedrību, kurā dzīvojam.


Darba pamatā ir Latvijas iedzīvotāju atmiņas, pārdomas un refleksijas par Latviju 20. gadsimtā, kas apkopotas Gētes institūta Rīgā, Ģertrūdes ielas teātra un citu partneru kopīgi veidotā projekta "Tavas atmiņas Latvijas nākotnei" ietvaros.


Izrāde latviešu valodā, epizodiski skan krievu valoda.


"Ģertrūdes ielas teātra izrāde no skatuves pārcēlusies uz internetu" (Kārlis Kristapsons, 900 sekundes, 2.04.2020.)


"Teātris virtuāli – tapusi izrāde "Taņas dzimšanas diena WEB"" (Anda Buševica, Kultūras Rondo, LR1, 06.04.2020.)


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/46848

15. maijā, 10:24, Reklāmraksti
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet