Atgriezties pie raksta

Laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" 25.septembra numurā:

* Jaunais Ogres bibliobuss veic savus gara gaismas reisus;

* Mazozolos skaisti uzzied skolas pagalms


Iedzīvotāju iniciatīvas grupa "Mēs Mazozoliem" – Liene Millere, Daiga Liepiņa, Lauma Cielava, Vera Gruzniņa, Dina Saulīte, Inga Jansone – Ogres pašvaldības projektu konkursa “Veidojam vidi ap mums” ietvaros īstenojusi dzīvē kolektīvo darbu "Skolas pagalms zied". 


Vairāk – Ulda Prancāna rakstā.


* Ogres stadionā – "Olimpiskā diena 2020";


* Lielgabarīta atkritumi nav pilsētas rota;


* SIA "Ogres Namsaimnieks" kases darbība netiks atjaunota;


* Rubrikā "Dzērvene mājās vai medus karote svešumā?" – mūsu bijusī kolēģe Kristīne Zaķe: "Es neesmu gatava gaidīt. Dzīve ir gara, bet mūžs ir īss"


Atgriezties Latvijā ģimene neplāno. To, ka tas faktiski nav iespējams, Kristīne sapratusi, kad ar vīru atbraukusi uz Latviju apciemot tuviniekus. "Latvijā vairs nejūtos kā mājās, jo cilvēki ir nelaipni, nesmaida un nesveicinās. Diemžēl mana dzimtene nav gatava pieņemt svešiniekus, bet es neesmu gatava gaidīt. Dzīve ir gara, bet mūžs ir īss. Kopā ar vīru Latvijā esmu bijusi tikai vienu reizi, un es sev nozvērējos, ka tā ir pēdējā reize. Pirmkārt, tikai slinkais nepagrieza savu galvu, lai ciešāk aplūkotu cilvēku ar citādu ādas krāsu. Otrkārt, tie, kas to izdarīja, steidza izteikt savu viedokli par iemesliem, kāpēc esmu kopā ar viņu. Tālāk nekomentēšu," tā Kristīne, jokojot piebilzdama, ka varbūt Latvijā atgrieztos tikai tad, ja Baraks Obama šeit kļūtu par prezidentu.


* Skaidrīte Logina: Dzeja ir tas brīdis, kad brīnums notiek


"Es šajās Dzejas dienās Ogrē pamanīju, ka tie "augstie plaukti" sāk tā kā drusciņ ieklausīties tajos "ne tik augstajos plauktos". Man patika, kā Jānis Arvīds Plaudis teica, ka patiesībā dzeja ir latviešu tautasdziesma. Šobrīd varbūt tiešām ir sākusies ceturtā Atmoda, un tas dzejas velniņš, kas ir tautā modies, arī ir sava veida mūsdienu tautasdziesma. Cilvēki ir noilgojušies pēc sirsnības, pēc mīļuma, atbalsta, draudzības un mīlestības, nevis pēc kādiem pārgudriem prāta musturiem."


* Sports: Zemessardzes bataljona gadadienā sacenšas šaušanā; Ogrēniešiem labi rezultāti šaha spēles paveidā Dice Chess; Jaunajiem ogrēniešiem deviņas godalgotas vietas karatē turnīrā Jelgavā!


Laikrakstu "Ogres Vēstis Visiem" pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!


Pasūtot "OVV" kopā ar "Laimīgo Programmu" – izdevīgāk!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/reklamraksti/48007

24. septembrī, 18:55, Reklāmraksti
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Regīna • 25. septembrī, 12:37
Es atceros kā tālajos gados uz ielas redzēju invalīdu ratiņos un ilgi ar izbrīnu viņam pakaļ skatījos.Mani macīja,ka visi cilvēki ir veseli,laimīgi un invalīdu nav.Nu tā dzīvojām.Vai mana vaina ir tai visā? Šaubos gan.Tas pats ar melnādainajiem cilvēkiem.Mēs viņus nepazīstam,pie mums viņi ir retums.Nedaudz ieraudzījām tumšu ādas krāsu ar ārvalstu karavīru klādbūtni Lielvārdes lidlaukā.Pirms Covid biju vienā no Āfrikas valstīm,lielā pilsētā,kur daudz iebraucēju un tūristu,uz mani atskatījās,kaut neesmu nemaz tik gaiša.Un kas tad ir? Kristīnīt,šeit ir tava tauta,tava zeme,varbūt ,arī tavi vecāki.Var jau sastrādāt sūdus un mukt kur acis rāda,bet šeit ir mūsu dzimtene.
Nika • 25. septembrī, 11:04
Kam tad būtu jāsveicinās? Katram pretimnācējam uz ielas? Pazīstami taču sveicina, pat veikalos sveicina. Un par to galvas pagriešanu - mums taču tumšādains cilvēks tomēr ir eksotika, jo mums tādu gandrīz nav, īpaši Ogrē! Kāpēc nedrīkst skatīties? Ja uz manu gaišādaino, blondu bērnu arī katrs kaut kur Kongo vidienē atskatītos, man arī tas būtu jāsauc par rasistu? Ieslēdz loģiku, tā lielākoties ir tīra interese, nu un daži rasisma gadījumi, protams, ir, kas godu nedara. Nav nekas pret Obamu (īpaši salīdzinājumā ar Trampu), bet Latvijā 99% iedzīvotāju ir baltie un arī etniski mēs esam balta nācija, kāpēc prezidentam būtu jābūt melnajam? Lai Kristīnei izpatiktu? Varbūt mums vēl krievu tautastērpos pārģērbties un uzstāties Dziesmu svētkos, lai arī viņi, nabadziņi, te nejustos neērti? Jo Kristīne pati soctīklos lielākoties sarakstās krieviski.
Redaktorei • 25. septembrī, 10:39
Te nu bija! Brīnumainā zeme, kur zāle viszaļākā, mākoņi visskaistākie. Miera osta. Tad labāk šos pozitīvisma kalngalus, kuri smeķējuši kādi un pat nicīgi mūs apsmaida, nepublicēt. Latvietis pelēkais pēkšķi var sajusties kā pēdējais lūzeris Latvijā.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet