Atgriezties pie raksta

« Plūdi Ogrē: ūdeni sūknē uz pilnu jaudu; notiek Ķīlupes tīrīšana Foto Video

2014. gada 16. oktobrī, 15:16, Sports
Ogrenet

Komentārirādīt komentārus augošā secībā

Janka • 2014. gada 16. oktobrī, 23:40
Ja mēs runājam par Ogres upi un pavasara plūdiem, tad tur pie vainas nav nekāds HES. Problēma ir tajā, ka Ogres upes ietece Daugavā ir pārāk sekla. Vasarā, kad nolaiž ūdeni, ļoti labi var visu redzēt. Pie bargās ziemas ūdens vienkārši izsalts līdz gruntij un spridzini vai nē, ledu nav kam nest Daugavā. Ja nebūtu HES, ūdens līmenis varētu būt par 50 cm augstāks, bet tas neko nedotu. Vēl neaizmirsīsim, ka pavasarī, kad tek lielās ūdens masas uz leju, tās nāk ar lejā ar smiltīm un citu drazu, kas, lejtecē, kur ūdens kopējais ātrums samazinās, sāk nosēsties. Līdz ar to ik gadu lejteces grunts līmenis par pāris centimetriem ceļās un paliek arvien seklāks un seklāks. Tas, kas tiek darīts tagad, tā ir cīņa ar sēkām, bet nevis ar cēloņiem. Vienkārši reizi 50 gados upes gūltne ir jātīra un jāpadziļina lejtecē.
Janka • 2014. gada 16. oktobrī, 23:23
Jā jā, ciemupiete Anna, protams, Jūs atradāt vainīgo :). Bet ja tomēr Jums būtu loģika, tad saprastu, ka ja arī palaistu no karjera ūdeni, tad ūdens pieplūdums uz kopējā fona būtu minimāls. Pamēģiniet mazā strautiņā straumei pielikt roku priekšā, lai biku sakrājas ūdens un tad paceliet roku. Vienkārši šajā situācijā bija pārāk ilgstošs lietus un sūknis, kas ir pie Daugavas nespēja tikt ar to visu galā. Papildus tā kā šī upīte nebija tīrīta pie šī plūstošā ūdens daudzuma, tad veidojās dabiskie aizdambējumi.
plastmasas maiss • 2014. gada 16. oktobrī, 23:15
Ja likvideetu Spakovski uudens liimenis kristos + veel komentaars no Apollo kuraa apgalvo ka Lielvaardes lidlauka notekuudenjus novada tieshi - uzminiet kur .
Ciemupiete Anna • 2014. gada 16. oktobrī, 21:38
http://www.tvplay.lv/parraides/bez-tabu/464065 Skaidri zināms, ka karjera "Vilcini" izstradājuma laikā ūdens no karjera tika pumpēts uz Urge upi! "Paldies", Paulis Rubenis. Žēl, ka ne no jūsu kabātas tiks maksātas kompensācijas...
Pureņu ielas iedzīvotāja • 2014. gada 16. oktobrī, 17:51
Paldies visiem glābējiem, zemessargiem un pārējiem atbildīgajiem dienestiem. Tāda atsaucība, laipnība un vēlme palīdzēt...bet par kompensācījām un atlīdzību gan nekādas ticības nav...
par Pureņu ielu • 2014. gada 16. oktobrī, 17:46
Pureņu ielas galā, kas tuvāks Karjera ielai, ūdens līmenis ir acīmredzami krities. Ja vēl no rīta bija ūdens pārņemta teritorija, tad nu jau var redzēt, ka tur ir asfaltēts ceļš.
Anete • 2014. gada 16. oktobrī, 17:34
'Pie mums Pureņu ielā ūdens līmenis ir pacēlies... :(

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet