Atgriezties pie raksta

"Kurbads" izcīna vēl vienu uzvaru

Otrdienas vakarā Vidzemes ledus hallē Latvijas hokeja čempionāta trešajā pusfināla spēlē Ogres hokeja klubs "Kurbads" izcīnīja uzvaru ar 4:2 pār liepājniekiem un sērijā izvirzījās vadībā ar 2:1.

Ar trim rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Aleksandrs Macijevskis, bet Jānis Straupe guva divus vārtus.

Pirmajā trešdaļā turpinājās iepriekšējās cīņās redzētais spēles stils, abām komandām vairāk domājot par aizsardzību. Lieliska iespēja gūt vārtus paveras Edgaram Adamovičam, kurš izraujas vienatnē pret Rihardu Cimermani, tomēr šajā duelī pārāks ir liepājnieku vārtsargs. Abas vienības izpelnas diezgan daudz noraidījumu, tomēr vārti netiek gūti.

Otrās trešdaļas sākumā lieliska presinga dēļ HK „Kurbads” iegūst ripu un izspēles rezultātā pie brīva metiena tiek Gatis Gricinskis, kurš raida ripu vārtu augšējā stūrī, atklājot spēles rezultātu. Nepaiet ne divas minūtes, kad rezultātu dubulto Edgars Brancis, izmantojot lielisku Renāra Undeļa piespēli. Vēl vairāk – hokeja klubs „Kurbads” nopelna iespēju spēlēt vairākumā un šo iespēju izmanto. Pēc pamatīgas bombardēšanas ripa atrod ceļu vārtos pēc Jāņa Straupes metiena. Pēc iegūtā trīs vārtu pārsvara ogrēnieši mazliet atslābinās, ļaujot viesiem pārņemt spēles iniciatīvu. Rezultāta starpība tiek samazināta pēc tāla un ļoti precīza Roberta Bukarta metiena vairākumā. Pēc otrā perioda divu vārtu pārsvars „Kurbadam”.

Mājinieki noslēdzošo trešdaļu iesāk tīri no aizsardzības, rūpējoties par savu vārtu drošību. Liepājniekiem gan pietiekami ātri izdodas atgūt vēl vienus vārtus – Bruno Zabis paliek nepiesegts vārtu priekšā un pārspēj Dmitriju Žabotinski. Perioda turpinājumā HK „Liepāja” pieder spēles pārsvars, tiekot arī pie iespējām spēlēt skaitliskajā vairākumā, tomēr vārti netiek atslēgti. Spēles liktenis tiek izšķirts divas minūtes pirms spēles beigām, kad Jānis Straupe, saņēmis piespēli no Aleksandra Macijevska, aizskrien pretuzbrukumā un no asa leņķa pārspēj Rihardu Cimermani.

Par spēles spraigumu liecina metienu statistika – 28:29 liepājnieku labā.

Jau šovakar plkst.19.30 Vidzemes ledus hallē tiks aizvadīta ceturtā pusfināla spēle.

2015. gada 25. martā, 11:58, Sports