Atgriezties pie raksta

"Krapes krampis" Liepiņš ar izlasi atgriežas no pasaules čempionāta Foto

Pasaules čempionātā armvrestlingā, kas no 2. līdz 10.septembrim norisinājās Budapeštā, Ungārijā, Latvijas izlases sportisti izcīnīja divas zelta un trīs sudraba medaļas, informē Latvijas Armvrestlinga federācijas priekšsēdētājs, izlases treneris un dalībnieks krapietis Raimonds Liepiņš.

Pie armvrestlinga galdiem stājās vairāk nekā 1200 dalībnieki no 57 valstīm. Latviju šajās sacensībās pārstāvēja astoņi sportisti.


Jau iepriekš vēstīts, ka turnīra pirmajās divās dienās pie godalgām U21 vecuma grupā svara kategorijā līdz 75kg tika Vladislavs Krasovskis. Cīņā ar labo roku viņam izdevās aizstāvēt pērn izcīnīto pasaules čempiona titulu.


Sacensību trešajā dienā par pasaules čempionu Masters jeb veterānu grupā svara kategorijā līdz 90kg ar kreiso roku kļuva Raimonds Atnonovičs, bet nākamajā dienā ar labo roku Antonovičam vicečempiona gods.


Piektajā dienā uz starta devās Senior jeb pieaugušo vīru un dāmu grupas, lai cīnītos ar kreisajām rokām. Vienīgā dāma no Latvijas – Žanna Čingule – svara kategorijā virs 80kg ierindojās 6. vietā. Vīriem teicami startēja Raimonds Antonovičs (7. vieta, -90kg), Normunds Tomsons (7. vieta, -110kg), Raimonds Liepiņš (7. vieta, -80 kg) un Kaspars Grāvis (8. vieta, -75kg).


Tomēr arī šajā dienā Latvijai medaļa – Vladislavs Krasovskis (-75kg) tika finālā, kur piekāpās pretiniekam un tādējādi izcīnīja sudraba medaļu.


Sacensību noslēgumā vīri un dāmas cīnījās ar labo roku. Raimonds Liepiņš ierindojās 27., bet Kaspars Grāvis – 21. vietā. Normundam Tomsonam un Žannai Čingulei ļoti maz pietrūka, lai iekļūtu labāko trijniekā, samierinoties ar "koka medaļu" jeb 4. vietu.


Par vēsturisku notikumu kļuva cīņas svara kategorijā -75kg – par iekļūšanu finālā spēkiem mērojās divi latvieši – vairrākārtējas vīru čempions Jānis Amoliņš un trīskārtējs junioru čempions Vladislavs Krasovskis. Šoreiz Vladislavs izrādījās spēcīgāks un turpināja cīņu par zeltu. Diemžēl izšķirošajā duelī Vladislava oponents bija prasmīgāks, tāpēc jāsamierinās ar otro vietu. 


Latvijas Armvrestlinga federācijas priekšsēdētāja, izlases trenera un sportista Raimonda Liepiņa komentārs: "Noslēdzoties pasaules čempionātam Budapeštā, esam parrakstījuši Latvijas armvrestlinga vēsturi. Pirmo reizi katrā sacensību dienā kāds no Latvijas sportistiem ir izcīnījis vismaz sudraba medaļu, pirmo reizi uz pjedestāla vīrukategorijā ir divi Latvijas sportisti, pirmo reizi kāds sportists no Latvijas ir ieguvis medaļu, katras dienas startā. Ir liels lepnums un prieks, ka Vladislvas un Jānis starp 29 sportstiem no 23 valstīm spēja uzveikt visus, kas nāca pretī!".


2016.gada pasaules čempionātā Vladislavs ieguvva 6. vietu, Jānis augstāk par 4. vietu netika. Vladislavam šis bija pēdējais starts U21 grupā, un no nākamā gada viņš startēs tikai vīru grupā. "Tomēr jau redzam, ka Vladislavs ir sasniedzis tik augstu līmeni, ka medaļas būs! Liels prieks par Jāni Amoliņu, kurš pēc trīs gadu pauzes atgriezās ar savu jau 14 pasaules čempionāta medaļu. Protams, ir žēl to sportistu, krui bija tik tuvu medaļām, bet tomēr nesasniedza tās. Latvijas izlases startu vērtēju, kā vienu no labākajiem pēdējos gados, noteikti jāuzteic Krasovskis, kurš no šī čempionāta atveda vienu zelta medaļu un trīs sudraba medaļas. Paldies visiem, kuri atbalstīja no tālienes un turēja īkšķus, šis ir mizlīgs sasniegums tik grūtā sporta veidā kā armvrestlings. Ne tikai Latvijas sportisti, bet arī tiesneši paaugstina kvalifikāciju, Oļegs Gantimurovs ieguva Senior kavlifikāciju un ir pirmais latvietis, kurš tiesā pasaules čempionātu!"

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/39655

2017. gada 12. septembrī, 16:15, Sports
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet