Atgriezties pie raksta

Ogres novada Sporta centrā atklās fotoizstādi "Tu esi. Tu vari. Rio"

11.oktobrī plkst. 16 Ogres iedzīvotāji un ikviens interesents aicināts uz fotogrāfa Jura Bērziņa-Soma fotogrāfiju izstādes atklāšanu "Tu esi. Tu vari. Rio".

Darbus varēs aplūkot Ogres novada Sporta centrā, Skolas ielā 21. Foto izstāde ir kā stāsts par mūsu paralimpiešu izcilajiem panākumiem Vasaras paralimpiskajās spēlēs Riodežaneiro.


Atklāšanas pasākumā ikvienam būs iespēja tikties ar četrkārtējo paralimpisko čempionu Aigaru Apini, Ogres novada domes priekšsēdētāju Egīlu Helmani, Ogres novada Sporta centra direktori Dzirkstīti Žindigu, kā arī pašu izstādes autoru Juri Bērziņu-Somu.


Fotoizstādē iespējams aplūkot 40 lielformāta krāsu fotogrāfijas, kurās Latvijas paralimpiskie sportisti fiksēti Rio spēļu startā, atklāšanas parādē, apalvošanas ceremonijā, atpūtas mirkļos, kā arī sagaidīšanas ceremonijā Rīgas lidostā. Izstādi "Tu esi. Tu vari. Rio" varēs aplūkot līdz 11. novembrim katru dienu no plkst.10.


Juris Bērziņš-Soms, fotoizstādes "Tu esi. Tu vari. Rio" autors stāsta: "Liels paldies jāsaka bankai "Citadele" par atbalstu izstādes tapšanā. Aigars Apinis ir viens no iemesliem, kas mudināja izstādi "aizvest" uz Ogri. Jau 12 gadus strādāju ar cilvēkiem, kuriem ir speciālas vajadzības. Šajā laikā esmu iepazinis šos sporta veidus, un saprotu, cik smagi šie sportisti strādā, lai sasniegtu labus rezultātus. Kādu laiku par šo jomu bija diezgan maz informācijas. Vēlos, lai arī izstāde "Tu esi. Tu vari. Rio" ļautu uzzināt vairāk par paralimpisko sportu."


"Novērtējam, ka varam sadarboties ar fotogrāfu Juri Bērziņu-Somu un Latvijas Paralimpisko komiteju. Izstāde "Tu esi. Tu vari. Rio" sniedz motivāciju un parāda, ka ikviens cilvēks, smagi strādājot, spēj sasniegt mērķus un nest Latvijas vārdu pasaulē" norāda bankas "Citadele" Ogres filiāles pārvaldniece Irina Leja.


Paralimpiskajās spēlēs RIO piedalījās 11 Latvijas sportisti, kuri startēja sešos sporta veidos. 160 valstu 4350 sportistu konkurencē Latvijai izdevās izcīnīt četras medaļas – divas zelta un divas bronzas. Par zelta medaļas ieguvējiem kļuva Aigars Apinis diska mešanā un Diāna Dadzīte šķēpa mešanā, kura izcīnīja arī bronzu diska mešanā. Bronzas medaļu lodes grūšanā ieguva Edgars Bergs.


Četrkārtējais paralimpiskais čempions diska mešanā Aigars Apinis norāda: "Šo izstādi būtu vērts apmeklēt, jo tā parāda, ka cilvēki ar invaliditāti var sportot un piedalīties pasaules līmeņa sacensībās. Ikdienā nav iespējams novērot, ar kādiem rezultātiem sporto cilvēki ar redzes traucējumiem vai, piemēram, cilvēks ar kājas protēzēm. Masu mediji šādas lietas diezgan maz atspoguļo. Taču tai nevajadzētu būt citai, paralēlai pasaulei, tāpēc ir svarīgi, ka šādas izstādes tiek organizētas." 


Izstādi organizē Latvijas Paralimpiskā komiteja un banka "Citadele", kura jau 2012.gadā uzsāka atbalsta kustību Latvijas paralimpiešiem "Tu esi. Tu vari.", lai veicinātu paralimpiskā sporta attīstību Latvijā un sportam piesaistītu arvien jaunus cilvēkus ar invaliditāti. Arī šī izstāde organizēta ar mērķi mainīt sabiedrības attieksmi pret cilvēkiem ar ierobežotām iespējām, jo kaut arī dažādi, mēs visi tomēr esam vienādi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/39872

2017. gada 9. oktobrī, 16:13, Sports
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Lunis • 2017. gada 9. oktobrī, 17:58
Es pašu Juri varu tik apbrīnot spējot tā stradat pec šausmīgas avārijas kad liakās izdzīvošana jau vien bija brīnums. Bildes super !

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet