Atgriezties pie raksta

Ogrē atklāj paralimpiešiem veltītu fotoizstādi Foto

Trešdien, klātesot titulētajam paralimpietim birzgalietim Aigaram Apinim, Ogres novada Sporta centrā atklāja fotogrāfa Jura Bērziņa-Soma izstādi "Tu esi. Tu vari. Rio".

Vairāk nekā desmit momentuzņēmumos fiksēti Latvijas paralimpieši, piedaloties 2016.gada Riodežaneiro (Brazīlija) Paralimpiskajās spēlēs. Plašākai apskatei izstādītas bildes arī ar citu valstu sportistiem, tādējādi parādot, kā ar sportu nodarbojas un ar labiem rezultātiem lepojas cilvēki, kuriem ir, piemēram, redzes traucējumi, kāju vai roku protēzes.


Zinot, ka Ogres novadā ir cilvēki, kuri jūt līdzi četrkārtējam paralimpiskajam čempionam Aigaram Apinim, viņš neesot varējis neierasties izstādes atklāšanā Ogrē. "Šajās fotogrāfijās var redzēt, kā caur negribu un nevaru tomēr ir iespējams izdarīt daudz. Tāda vārda nevaru nav. Cits cilvēks saka: "Man ir viena roka, man ir viena kāja... vai, vai vai, ko es tagad darīšu?". Varbūt vajag tieši padomāt, ko es ar to vienu roku vai kāju varu izdarīt. Uzrunājot paralimpisko spēļu skatītājus, noskaidrojām, ka cilvēki nāk un skatās šo sportu, lai redzētu, kā cilvēki pielāgojas un var izdarīt daudzas trakas lietas, kā viņi pārvar dažādas grūtības, kā viņi gūst motivāciju un motivē citus."


Fotogrāfiju autors J.Bērziņš-Soms atzina, ka paralimpiskais sports ir liela iespēja tikt ārā no tā brīža grūtībām, depresijas, iespējams, pat nevēlēšanās turpināt dzīvot. "Nav jābūt čempionam vai medaļniekam. Galvenais ir būt tur iekšā, piedalīties... Katrai no bildēm ir savs stāsts – augstlēcējs pārvar 1.90 metru augstu latiņu, lecot uz vienas kājas, neredzīgie vai vājredzīgie spēlē futbolu, cilvēks ar vienu kāju un vienu roku uzrāda vesela sportista-meistara cienīgu rezultātu. Katram ir savas iespējas un to robeža." 


"Ar lielu interesi esmu vērojis paralimpiešu sportu. Šie sportisti ir ļoti liels motivators citiem. Ceru, ka arī Ogres novada Sporta centra sportisti un viesi, apskatot šo izstādi, gūs motivāciju vēl labāku rezultātu sasniegšanai," cerību pauda Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš.


Apbrīnu par paveikto, kā arī pateicību par sniegto iedvesmu pauda izstādes un paralimpiešu atbalstītāju bankas "Citadele" Ogres filiāles pārvaldniece Irina Leja. Savukārt prieku par aplūkojamo izstādi izrādīja Ogres novada Sporta centra direktore Dzirkstīte Žindiga.


Pēc uzrunām klātesošajiem bija iespēja ne tikai iegūt A.Apiņa autogrāfu, bet arī paturēt rokās Rio Paralimpisko spēļu zelta godalgu.


Izstādi Ogres novada Sporta centra foajē būs iespējams aplūkot līdz 11.novembrim. Fotoizstādē ir 40 lielformāta krāsu fotogrāfijas, kurās Latvijas paralimpiskie sportisti fiksēti Rio spēļu startā, atklāšanas parādē, apalvošanas ceremonijā, atpūtas mirkļos, kā arī sagaidīšanas ceremonijā Rīgas lidostā.


Izstādi organizē Latvijas Paralimpiskā komiteja un banka "Citadele", kura jau 2012.gadā uzsāka atbalsta kustību Latvijas paralimpiešiem "Tu esi. Tu vari.", lai veicinātu paralimpiskā sporta attīstību Latvijā un sportam piesaistītu arvien jaunus cilvēkus ar invaliditāti. Arī šī izstāde organizēta ar mērķi mainīt sabiedrības attieksmi pret cilvēkiem ar ierobežotām iespējām, jo kaut arī dažādi, mēs visi tomēr esam vienādi.


Paralimpiskajās spēlēs Rio piedalījās 11 Latvijas sportisti, kuri startēja sešos sporta veidos. 160 valstu 4350 sportistu konkurencē Latvijai izdevās izcīnīt četras medaļas – divas zelta un divas bronzas. Par zelta medaļas ieguvējiem kļuva Aigars Apinis diska mešanā un Diāna Dadzīte šķēpa mešanā, kura izcīnīja arī bronzu diska mešanā. Bronzas medaļu lodes grūšanā ieguva Edgars Bergs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/39898

2017. gada 12. oktobrī, 08:33, Sports
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet