Atgriezties pie raksta

Lāčplēša kausu balvu – pistoli – izcīna ogrēnietis Birze Foto

Svētdien Ogres novada Sporta centra šautuvē norisinājās tradicionālā Lāčplēša kausu izcīņa šaušanā ar pistoli. Sacensības īpašākas padarīja to galvenā balva – ierocis "SIG SAUER P230".

Izsludinot pieteikšanos sacensībām, galvenais tiesnesis Andris Sosnars norādīja, ka galveno balvu-pistoli dāvina laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" redaktore Dzintra Mozule. "Pistole piederēja manam vīram – publicistam, uzņēmējam un savulaik aktīvam sportistam – Jānim Mozulim," portālam "OgreNet.lv" norādīja Dz.Mozule.


Pēc vīra nāves laikraksta redaktore un arī Ogres novada pašvaldības domes deputāte Dz.Mozule pat neesot domājusi par ieroča vienkāršu izlikšanu pārdošanā. Gadiem ritot, pistolei beidzot radies īpašs pielietojums. 


"Jānim bija sava ideja un redzējums par dzīvi, un viņš to dzīvoja pēc saviem principiem. Atcerietis, ka šī balva piederējusi cilvēkam ar lielo burtu. Šis nav tikai ierocis, tā ir dzīva cilvēka enerģija ar viņa domas un idejas virzienu," sacensību atklāšanā sacīja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.


"Zinot to, ar kādu interesi un rūpību mans vīrs izvēlējās šo pistoli, ar kādu attieksmi viņš pret to izturējās, ceru, ka tās jaunais saimnieks turēs godā šo balvu," piebilda Dz.Mozule.


Sacensību dalībniekiem – ar personisko vai šautuves ieroci "GLOCK 17" – bija jāizpilda trīs vingrinājumi, katrā no tiem nosakot labākos trīs snaiperus. 


Pirmajā vingrinājumā – divu minūšu laikā jāizpilda 10 šāvieni no 25 metriem, šaujot ar abām vai vienu roku – nepārspēts palika policists Arnis Birze, otrajā un trešajā vietā atstājot attiecīgi kolēģi Ati Ratnieku un Uldi Veliku no Zemessardzes 54. Inženiertehniskā bataljona.


Otrajā vingrinājumā – 10 šāvieni no 20m, šaujot ar abām rokām, katram šāvienam dodot līdz 3 sekundēm – vislabāk veicās A.Ratniekam, bet kā nākamie bija Andris Dimants un Ralfs Dirnēns.


Savukārt trešajā vingrinājumā – 10 šāvieni no 15m, šaujot ar abām rokām un tēmējot uz praktiskās šaušanas figūras mērķi, izšaujot maksimāli ātrākā laikā, – uzvaras laurus plūca R. Dirnēns, visus 10 precīzos šāvienus izdarot vidēji 1.33 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Ivars Upītis – vidēji 1.35s, bet trešajā vietā – Ņikita Beluško – 1.48s.


Speciālbalvu par ātrāko izdarīto šāvienu saņēma Jānis Lapiņš. Viņam no starta signāla sadzirdēšanas līdz pistoles mēlītes nospiešanai bija nepieciešama 0.81 sekunde.


Visbeidzot, kopvērtējumā uzvaras laurus plūca A.Ratnieks, par diviem ieskaites punktiem apsteidzot R.Dirnēnu un par četriem – A.Birzi.


Ņemot vērā, ka lielo balvu varēja saņemt labākais no snaiperiem, kuram tobrīd bija derīga šaujamieroča glabāšanas un nēsāšanas atļauja, pistole "SIG SAUER P230" aizceļoja pie ogrēnieša Arņa Birzes.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/40158

2017. gada 13. novembrī, 17:13, Sports
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Miks • 2017. gada 14. novembrī, 19:11
a ko dara tur manjka?
Miks • 2017. gada 14. novembrī, 19:09
a ko dara tur manjka?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet