Atgriezties pie raksta

Rembatiete Isjomina kļūst par Latvijas izlases rekordisti

Šodien Bratislavā (Slovākija) notiekošajā pasaules čempionātā florbolā sievietēm svarīgu un skaistu uzvaru izcīnīja Latvijas izlase, mazajā pusfinālā ar 5:1 uzveicot polietes un nodrošinot vietu cīņā par piekto vietu. Ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās rembatiete Diāna Isjomina, kas viņai palīdzēja sasniegt rekordu Latvijas izlasē.

Atgādinām, ka pēc zaudētās cīņas ceturtdaļfinālā pret vairākkārtējām čempionēm zviedrietēm, Latvijas izlasei čempionāts turpinājās ar miniturnīru par 5. līdz 9. vietu. Lai nokļūtu pie iespējas cīnīties par piektās spēcīgākās izlases nosaukumu pasaulē, mūsu sportistēm vajadzēja vispirms pārvarēt Polijas barjeru.

Spēle sākās bez lielas izlūkošanas. Polietes centās pārņemt iniciatīvu, bet arī mūsu florbolistes nekavējās atbildēt ar samērā bīstamiem uzbrukumiem – darba netrūka abu komandu vārtsardzēm, kuras pirmajā periodā savu darbu izdarīja godam – 0:0.

Otrajā trešdaļā turpinājās tāda pati nervoza cīņa, kurā bija viss, izņemot vārtu guvumus. Rezultātu gan atklāja latvietes – 34. minūtē pēc soda izspēles ar Evelīnas Garbares tālmetienu galā netika spēlētāju aizsegtā poliešu vārtsardze – 1:0, rezultatīva piespēle Diānas Isjominas kontā. Ņemot talkā pozitīvās emocijas, mūsu izlases pirmā maiņa jau savā nākamajā uznācienā pārsvaru dubultoja – Līgas Garklāvas piespēli no aizvārtes vārtu guvumā pārvērta Garbare (2:0).

Pēdējā perioda sākumā skaistu kombināciju izspēlēja divas mūsu izlases debitantes – Elizabetes Pavlovskas uz vārtu priekšu raidītā bumbiņa sasniedza Lauru Gaugeri, kura to trieca vārtu tīklā – 3:0. Polietēm vajadzēja tikai astoņas sekundes, lai vienus vārtus atgūtu (1:3). Tiesa, lai kā viņas centās un plosījās, lauzt spēles gaitu nebija pretinieču spēkos. 49. minūtē mūsu florbolistes realizēja skaitlisko vairākumu – Elīzas Elizabetes Bērziņas tālmetienu vārtu priekšā paspēja pielabot Līga Garklāva - 4:1.

Tieši desmit minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Isjominas piespēles no kreisās malas tālu metienu izpildīja Garbare, gūstot savus jau trešos vārtus mačā – 5:1. Isjominai tā bija otrā rezultatīvā piespēle, pateicoties kurai viņa ar 31 (17+14) punktu kļuva par visu laiku rezultatīvāko Latvijas izlases spēlētāju. Šajā rādītājā Diāna apsteidza Lieni Adamani, kura valstsvienībā vairs nespēlē jau vairākus gadus, bet šim čempionātam aktīvi sekoja līdzi no skatītāju tribīnēm.

Atlikušajā laikā poļu florbolistes izmisīgi centās atspēlēties, jo 58. minūtē viņas sāka mainīt vārtsardzi pret laukuma sesto spēlētāju, tomēr arī tas viņām cerēto rezultātu nedeva – Latvijas izlase svinēja pārliecinošu uzvaru ar 5:1.

Uzvaras kaldināšanā iesaistījās arī ogrēniete Paula Sloģe, savukārt lēdmaniete Evita Rudzīte spēlei pieteikta netika.

Sestdein, 9.novembrī, latvietes noslēgs savu dalību pasaules čempionāta finālturnīrā, mačā par 5. vietu spēkojoties ar Slovākijas valstsvienību.

Latvija – Polija 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

2017. gada 8. decembrī, 16:26, Sports