Atgriezties pie raksta

Ikšķilietim Ģēģerim divi goli Latvijas hokeja izlasē PČ

Svētdien Latvijas junioru (U-20) hokeja izlase ar uzvaru sāka Francijā notiekošo pasaules čempionātu 1. divīzijas A grupā, ar 4:1 pārspējot savus vienaudžus no Ungārijas. Divus vārtus guva Ogres hokeja audzēknis – ikšķilietis Emīls Ģēģeris.

Spēles sākumā Latvijas izlases sastāvā bija divi noraidījumi, taču skaitliskajā mazākumā abas reizes izdevās izturēt. Pirmās trešdaļas turpinājumā divas iespējas cīnīties skaitliskajā vairākumā bija jau Latvijai, taču gūt vārtus neizdevās, periodam noslēdzoties ar bezvārtu neizšķirtu – 0:0.

Savukārt mača otrajā nogrieznī Kārļa Zirņa trenētā Latvijas izlase guva divus vārtus. Vispirms, otrās trešdaļas pirmajā minūtē izcēlās Renārs Krastenbergs, izvirzot Latvijas komandu vadībā (1:0). Savukārt septiņas minūtes vēlāk Emīls Ģēģeris pēc Paula Svara piespēles latviešu pārsvaru dubultoja (2:0).

Trešā perioda sākumā latviešiem divas minūtes nācās cīnīties trijatā pret četriem sāncenšiem, taču sāncenšu spiedienu izdevās izturēt, tomēr mača 49. minūtē Ungārijas hokejisti vienus vārtus atguva, precīzi metot Šoltam Šalmam (2:1). Tieši pēc divām minūtēm Daniels Bērziņš Latvijai guva trešos vārtus, atjaunojot divu vārtu pārsvaru (3:1). Savukārt sešas minūtes pirms pamatlaika beigām otro reizi spēlē izcēlās Ģēģeris, panākot jau 4:1 par labu Latvijai un nodrošinot uzvaru.

Pirmdien Latvijas U-20 izlasi gaida tikšanās ar Kazahstānas valstsvienību, kas arī turnīru sāka ar uzvaru, pagarinājumā pārspējot Vāciju (3:2). Ar panākumu turnīru sāka arī mājiniece Francijas izlase, pirmajā mačā ar 6:1 sagraujot Austrijas komandu.

Pasaules čempionātā 1. divīzijas A grupā piedalās sešas komandas, kuras izspēles apļa turnīru. Kā zināms, Latvijas U-20 izlase pērn izkrita no pasaules čempionāta Elites divīzijas.

Ungārija – Latvija 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Vārti: 20:58 Krastenbergs 0:1, 28:10 Ģēģeris (Svars) 0:2, 48:13 Šalma (Kreišs) 1:2, 50:13 Bērziņš (Nazarovs, Smons) 1:3, 54:09 Ģēģeris (Kaļķis, Smirnovs) 1:4.