Atgriezties pie raksta

Pasaules čempions aicina uz loka šaušanas meistarklasēm Foto

4.maijā, Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā, pasaules čempions loka šaušanā Pēteris Gribulis lielus un mazus interesentus aicina uz Ogres novada Lauberes pagastu, kur sporta klubā "Amazones" no plkst. 11 līdz 15 meistara vadībā bez maksas varēs apgūt aizraujošo loka šaušanas prasmi.

"Viens ir redzēt filmās vai lasīt grāmatās, bet nesalīdzināmi interesantāk – pašam izmēģināt dzīvē. Sajūtas būs pavisam neparastas!' stāsta P.Gribulis, kurš Latvijai pirmo pasaules čempiona titulu apvidus lokšaušanā izcīnīja 2008.gadā, bet tagad nodarbojas ar sporta veida popularizēšanu. "Trāpīt ābolā no 100 metru attāluma iesācējam pirmajā dienā varbūt uzreiz neizdosies, bet progress noteikti būs. Cilvēks, kas nekad nav mēģinājis šaut ar loku, sākumā labi, ja spēj trāpīt metrs reiz metrs lielā vairogā, bet pēc apmācības daudzi jau sekmīgi var trāpīt arī mērķī," iedrošina P.Gribulis.


Lai ar loku iemācītos šaut pareizi, meistara padoms ir ļoti svarīgs, jo jāzina pareiza šaušanas tehnika – kā pareizi stāvēt, kā turēt loku, atlaist bultu u.c. Apmācību laikā klubā "Amazones" Lauberes pagasta "Jauncaunēs" 4.maijā interesentiem būs iespēja noklausīties īsu loka šaušanas teoriju, iepazīties ar dažādiem loku veidiem – vēsturisko un mūsdienu angļu loku, medību loku, arbaletiem, olimpisko loku u.c., kā arī izmēģināt iesācēju lokus.


Loka šaušana ir tehnisks sporta veids, kas attīsta daudzas pozitīvas īpašības - mieru, stabilitāti, trenē uzmanību un koncentrēšanās spēju, kas palīdz labāk justies arī mūsdienu trauksmainajā ikdienā.


Kā stāsta P.Gribulis, Latvijā patlaban ir vairāki simti loka šaušanas entuziastu. Profesionāli ar šo sporta veidu nodarbojas pāris desmiti sportistu, kas ar labiem panākumiem nes Latvijas vārdu pasaulē, gūstot godalgotas vietas Eiropas un pasaules mēroga sacensībās. 


Apmācības loka šaušanā "Amazonēs" notiek Nacionālā dāvanu eksperta, uzņēmuma "Lieliska dāvana" rīkotās 4.maija akcijas #LieliskaDāvanaLatvijai ietvaros, kuras laikā iedzīvotājiem jau otro gadu  tiek dāvināta iespēja bez maksas izmēģināt ģimeniskas izklaides visā Latvijā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/41375

2018. gada 26. aprīlī, 12:27, Sports
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet