Atgriezties pie raksta

Ogrē spēlē šahu pusfinālā un gatavojas finālam Foto

Ogres novada Bērnu un jauniešu centrā piektdien notika Ogres novada 3.amatieru un 3.skolēnu čempionāta pusfināls šahā.

Sacensību galvenais tiesnesis Guntars Odmiņš, iepazīstinot ar sacensību nolikumu, stāsta, ka šajās sacensībās aicināti piedalīties skolēni un pieaugušie, kuriem meistarības apliecinājums pagaidām nav augstāks par 3.sporta klasi. Spēlētāji ar 2.sporta klasi dodas jau uz finālspēlēm. 


G.Odmiņš, ļaujot ieskatīties šaha norisēs Ogres novadā, atklāj, ka iepriekšējos gados pusfinālos uzvarējuši skolēni, pieaugušajiem veicies mazāk, bet uzvarēt sacensībās gribas ikvienam. Ja, ieraugot dalībnieku sarakstu, redzams, ka izredžu uz godalgotajām vietām nav daudz, ir reizes, kad mazinās vēlme piedalīties vispār.


"Šogad mazie spējīgākie šahisti spēlēs tikai finālā, tāpēc viņu šodien nav," saka sacensību tiesnesis.


Iespējams, teikt, ka mazo stiprinieku čempionāta pusfinālā Ogrē nav klāt, būtu ne visai tālredzīgi, jo tajā piedalās Kerolaina Kucina, kura Ogres novada 3. skolēnu šaha čempionāta pusfinālā nupat ir ieguvusi 2.vietu. Kerolaina ir "Lācīšu" grupas audzēkne pirmsskolas izglītības iestādē "Zelta sietiņš". 


Lai arī bērnudārzā – vismaz "Lācīšu" grupā – šahu pagaidām nespēlējot, Kerolaina to dara visai bieži, jo vienkārši patīkot. 


Varētu teikt, ka šahs ir spēle visai dzīvei, jo attīsta loģisko domāšanu. Šahā gūtās iemaņas noder skolā, augstākajās mācību iestādēs un arī profesionālajā izaugsmē. Ja politiķim ir laba izglītība un viņš turklāt arī labi spēlējis šahu, darba rezultāti – visticamāk – būs ievērības cienīgi. Skolēniem ar šaha spēles bagāžu aiz muguras ir lielākas izredzes uz labu rezultātu eksāmenos, kur vajadzīga ilgstoša uzmanības noturība.


Šahistus respektē. Arī čempionātos. Šī spēle audzina raksturu. G.Odmiņš uzskata, ka skolēniem un jauniešiem noteikti – līdztekus šaha spēlei – jābūt pietiekami noslogotiem arī fiziski. Tas var būt futbols, skriešana, dejas…


Uz jautājumu – vai ir gadījumi, kad šahu spēlēt nebūtu ieteicams, pieredzes bagātais šahists iesaka par to padomāt cilvēkiem, kuriem savā ikdienas darbā jau tāpat ir pār mēru noslogots prāts.


Ogres novada 3.amatieru un 3.skolēnu čempionāta pusfinālā šahā meitenēm 1.vieta Arīnai Goļikovai (Jaunogres vidusskola, 4.klase), 2.vieta – Kerolainai Kucinai (PII "Zelta sietiņš'), 3.vieta – Elzai Smilškalnei (Ogres sākumskola, 1.d).


Zēniem 1.vietā Alekss Žukovskis (Ogres 1.vidussskola, 9.d), 2.vieta – Jānim Strazdiņam (Suntažu vidusskola, 2.klase), bet 3.vietā Markuss Mallers (Ogres 1.vidusskola, 2.a).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/41544

2018. gada 20. maijā, 10:26, Sports
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet