Atgriezties pie raksta

"Saimes" futbola komanda izcīna ceļazīmi uz finālu Polijā

30.un 31.maijā Staicelē norisinājās gada lielākie futbola svētki cilvēkiem ar īpašām vajadzībām - minifutbola turnīrs "Seni Cup 2018".

Spraigās divu dienu sacensībās A grupā uzvaras laurus plūca "Ziedkalnes" komanda, otro vietu un ceļazīmi uz "Seni Cup 2018" finālu Polijā izcīnīja "Saimes" komanda no Ogres, bet trešo vietu - komanda "Ropaži". Savukārt B grupā pirmo vietu un ceļazīmi uz Poliju ieguva komanda "Mēmele", godpilno otro vietu – "Krastiņi", bet trešo vietu – "Lielbērze".


Saskaņā ar turnīra nolikumu, uz starptautisko turnīru "Seni Cup 2018" Polijas pilsētā Toruņā 3. un 4. jūlijā var doties komanda, kas tajā nav piedalījusies pagājušā gadā. Tā kā pērn Polijas turnīrā C grupā uzvarēja "Ziedkalne", šogad uz Poliju dosies šī gada pašmāju turnīra 2.vietas ieguvēja "Saime" un B grupas uzvarētāja "Mēmele". "Seni Cup 2018" šogad jau 12.reizi organizēja "TZMO Latvija" sadarbībā ar Latvijas Futbola Federāciju.


Finālturnīrā Toruņā piedalīsies komandas no Polijas, Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Vācijas, Čehijas, Slovākijas, Azerbaidžānas, Kirgizstānas un Kazahstānas.


"Ja cilvēks ar invaliditāti un dažādiem ierobežojumiem izjūt panākumu garšu, tas rada piepildījumu un palīdz cilvēkam no lūdzēju kļūt par devēju. Tas harmonizē mūsu sašķelto sabiedrību un mēs daudz ātrāk no tādiem, kam svarīgi tikai izdzīvot, tapsim par sabiedrību, kam svarīgāk ir attīstīties," par turnīra nozīmi saka  Ogres novada sociālā dienesta dienas centra "Saime" vadītājs Jurijs Lanavojs. 


Komanda "Saime" šogad sacensībās piedalījās jau 11.reizi. Kā stāsta J.Lanavojs, "Seni Cup" turnīrs daudziem komandas cilvēkiem ikdienai ir ļāvis dzīvei atrast jaunu piepildījumu. 


"Komanda ir sajūsmā.Viņi ir mūsu varoņi! Inese, pateicoties "Seni Cup", ir atradusi savu dzīves spēli – futbolu, un spēlē Imantas meiteņu futbola komandā. Ziedonis, kurš neizlaiž nevienu treniņu, savos 63 gados jūtas kā jaunībā. Valters dzīvo katru dienu ar sportu prātā. Viktors uz treniņiem brauc no Suntažu pagasta, ceļā pavadot stundu turp un stundu atpakaļ. Andrim futbols ir pievienojis viņa dzīvei vērtību - kaut mācās viņš Jūrmalā, komandu neatstāj," stāsta J.Lanavojs.


Turnīrs ir īpašs notikums, jo cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ļauj izrauties no ierastās vides, piedzīvot pozitīvas emocijas un uzlabot veselību.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/41635

2018. gada 2. jūnijā, 08:48, Sports
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Apsveikums! • 2018. gada 4. jūnijā, 10:49
Visa komanda ir spēcīgi malači. Sveiciens!
Jānis • 2018. gada 3. jūnijā, 11:17
Cepuri nost, visu cieņu un apbrīnu šiem cilvēkiem! Valter ir super vīrs!!! Sirsnīgs paldies Lanovojam!!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet