Atgriezties pie raksta

Par Prezidenta balvu cīnīsies pieci ogrēnieši

15. un 16. jūnijā Ogres novada Sporta centra stadionā norisināsies tradīcijām bagātākās vieglatlētikas sacensības Baltijā – Valsts Prezidenta balvas izcīņa.

Divas dienas Baltijas valstu un Baltkrievijas spēcīgākie vieglatlēti sacentīsies gan individuālajās disciplīnās, gan par spēcīgākās komandas titulu. Latvijas Vieglatlētikas savienība nosaukusi sportistus, kuri iekļauti mūsu valsts izlases sastāvā, starp tiem ir arī pieci ogrēnieši.


No Ogres vieglatlētiem Latvijas izlasē iekļauta Daira Deičmane (800 m skriešana), Gundega Heidingere (5000 m skriešana), Agnese Pastare un Anita Čuhnova (5000 m soļošana), kā arī Artūrs Pastors (4x400 m stafete). Tiesa, gados vēl ļoti jaunais Pastors pieteikumā ierakstīts kā rezervists, tādēļ viņa starts iespējams tikai noteiktu apstākļu sakritības rezultātā. Jāpiebilst, ka mūsu soļotāja Agnese Pastare Valsts prezidenta balvu individuāli izcīnījusi veselas piecas reizes.


Valsts prezidenta balvas izcīņas sacensības tiks aizvadītas jau 24. reizi, no tām septīto gadu tās notiks formātā, kurā par uzvaru kopvērtējumā cīnīsies Baltijas valstu vieglatlētu komandas. Pērn komandu kopvērtējumā ar piecu punktu pārsvaru triumfēja Latvijas vieglatlētu komanda, tomēr izdalīt vienu līderu vienību nevar – lai gan Latvijas komanda ir dominējusi pēdējos divos gados, pirms tam uzvaras guvušas arī Igaunijas un Lietuvas komandas. Par Valsts Prezidenta balvas vieglatlētikā mājvietu uzskatāms Jāņa Daliņa stadions, Valmierā, bet šogad un nākamgad, ņemot vērā Valmieras stadiona rekonstrukciju, sacensības norisināsies Ogrē.


15. jūnijā sacensības sāksies pulksten 15.30 ar diska mešanu vīriešiem un noslēgsies ap pulksten 19.30 ar stafetes skrējienu sievietēm un vīriešiem. Pulksten 20 norisināsies krāšņa sacensību atklāšanas ceremonija, kurā atlētus sveiks Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un citas valsts amatpersonas, ar sveicieniem no sacensību organizatoriem – Valmieras pilsētas – uzstāsies grupa "Age of Stones", bet Latvijas vieglatlētikas zvaigznes stadionā svinīgi ienesīs karogu un iedegs sacensību lāpu.


16. jūnijā sacensības sāksies pulksten 9.30 ar 5000 m un 10 000 m soļošanu vīriešiem un noslēgsies aptuveni pulksten 15.30. Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā no citām sacensībām atšķiras ar to, ka uzvarētājus individuālajās disciplīnas apbalvo uzreiz, sacensību norises vietā, savukārt Prezidenta kausu ieguvējus gan komandu, gan individuālajā kopvērtējumā apbalvo vēlāk, īpašā pieņemšanā pie Valsts prezidenta, Prezidenta pilī.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/41717

2018. gada 13. jūnijā, 18:32, Sports
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet