Atgriezties pie raksta

Ogrē ar krāšņu ceremoniju atklāj Valsts Prezidenta balvas izcīņas sacensības Foto

15. un 16. jūnijā Ogres novada Sporta centra stadionā norisinās Valsts Prezidenta balvas izcīņa, kurā sacenšas Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas vieglatlēti.

Pirmās sacensību dienas noslēgumā notika sacensību atklāšanas ceremonija, kurā sportistus sveica Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radēviča, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.


"Šīs sacensības ir ļoti gaidītas, jo tās ir vienas no labākajām sacensībām vieglatlētikā. Tajās vienmēr tiek sasniegti augstvērtīgi rezultāti. Ceru un esmu pārliecināts, ka skatītājiem būs iespēja redzēt un sajust tās emocijas, kādas valda stadionā, kad tiek sasniegts augstas klases rezultāts," uzrunājot sportistus, trenerus un ogrēniešus, kuri apmeklēja sacensības, sacīja sacensību patrons R.Vējonis. 


Šogad Valsts Prezidenta balvas izcīņa notiek simtgades zīmē, jo visas trīs Baltijas valstis, kuras piedalās sacensībās, svin savas valsts simtgadi, un šie sporta svētki ir dāvana Latvijas simtgadei. ''Tas tiešām ir simtgades cienīgs pasākums,'' uzsvēra Valsts Prezidents.


Zīmīgi, ka Valsts Prezidenta balvas izcīņa sākās 15.jūnijā - sacensību patrona dzimšanas dienā. Jubilārs saņēma sveicienus no sacensību organizatoriem, dalībniekiem un skatītājiem.


Katrā no sacensībām organizatori īpaši akcentē kādu no vieglatlētikas disciplīnām. Pagājušajā gadā tā bija tāllēkšana, bet šogad, domājot par Latvijas simtgadi, izvēlēties nebija sarežģīti – 100 metru sprints. 


Tāpēc sacensību karogu stadionā svinīgi ienesa Latvijas sprinta zvaigzne, rekordists Ronalds Arājs, kā arī labākie Ogres novada Sporta centra audzēkņi – Luīze Opolā, Artūrs Pastors, Karims Ali.


Sacensību lāpu stadionā ienesa un uguni iededza jaunā Latvijas sprinta rekorda īpašniece Sindija Bukša, kura šogad laboja vienu vecākajiem Latvijas rekordiem 100 metru skrējienā. Jaunais Latvijas rekords ir 11,29 s.


Par Valsts Prezidenta balvas vieglatlētikā mājvietu uzskatāms Jāņa Daliņa stadions Valmierā, bet šogad un nākamgad, ņemot vērā stadiona rekonstrukciju, sacensības norisināsies Ogrē.


Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs J.Baiks nodeva simbolisko stafetes kociņu Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam E.Helmanim, sakot paldies Ogres novada pašvaldībai par sacensību dalībnieku uzņemšanu.


Valsts Prezidenta balvas izcīņas sacensības, kuras notiek jau 24.reizi, piedalās arī Ogres novada vieglatlēti. Pirmajā dienā 800 m skriešanā startēja Daira Deičmane, izcīnot 6.vietu, bet sestdien uz starta izies Gundega Heidingere (5000 m skriešana), Agnese Pastare un Anita Čuhnova (5000 m soļošana), kā arī, iespējams, Artūrs Pastors (4x400 m stafete), kurš Latvijas izlasē iekļauts kā rezervists. Jāpiebilst, ka Ogres novada soļotāja Agnese Pastare Valsts prezidenta balvu individuāli izcīnījusi piecas reizes.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/41733

2018. gada 16. jūnijā, 00:19, Sports
Ogrenet

Jaunākie komentāri

apsis • 2018. gada 18. jūnijā, 08:05
Garīgā atpalicība.>Ko izķēra mudak?Ko tā sanervozējies bļodlaiža,Tu nēsi vērts lai ar Tevi diskutētu un tērētu laiku.
garīgā atpalicība • 2018. gada 17. jūnijā, 23:14
Helmanis otrdienās pieņem domē. Ar nepacietību gaidīs tevi, lai uzklausītu no tavas viszinošās mutes nopēlumus par savu ģērbšanās stilu. Esmu pārliecināts, ka viņš ļoti nokaunēsies un nolieks galvu tāda visgudra ļautiņa priekšā..
apsis • 2018. gada 17. jūnijā, 22:46
ES.>Lai jau muļķis,toties es zinu ka amats uzliek pienākumus.Arī apģērba ziņā, ko Jums cienījamais ES sava garīgās atpalicības ziņā grūti saprast.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet