Atgriezties pie raksta

Lielvārdes zivi izmakšķerē arī 17. reizi pēc kārtas

16 reizes Lielvārdes novada svētku programmā bija iekļautas makšķerēšanas sacensības "Lielvārdes zive", bet šovasar to rīkotāji bija nolēmuši pasākumu aizstāt ar ko citu.

Tomēr arī makšķerēšana neizpalika, jo, pateicoties divu lēdmaniešu uzņēmībai, jūlija pēdējās sestdienas rītā Daugavā pie Lielvārdes parka atkal norisinājās tādas pašas sacensības – Makšķerēšanas festivāls.


Aktīvie lēdmanieši ir Valters Gulbis un Vilnis Klāsons. Citus gadus viņi abi labprāt mēģināja izvilināt no Daugavas "Lielvārdes zivi". Šovasar, uzzinājuši, ka sacensības vairs nav paredzētas, nolēma tas sarīkot paši. Valters Gulbis par to, kā viņiem tas izdevās, pastāstīja: "Kaut arī gribētāju bija pieteicies diezgan daudz, ieradās mazāk – tik, cik bija spējīgi pamosties... Liels paldies visiem, kuri tomēr atnāca un izbaudīja to, ko sniedza šis ikgadējais pasākums! Paldies arī Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja darbiniekiem par atbalstu! Īpašs paldies muzeja speciālistei Irēnai Arājai par palīdzību! Protams, neizpalika tradicionālā Makšķerēšanas festivāla zupa, tiesa ēdienkarte bija nedaudz izmainīta, tāpēc zivju zupas vietā tapa soļanka. Paldies pavāriem Ilgai Gulbei, Elīnai Klāsonei un diviem viņu mazajiem palīgiem! Zupa bija lieliska!"


Lai arī laika apstākļi bija neierasti tveicīgi, kas makšķerēšanai par labu nekad nav nācis, septiņiem pasākuma dalībniekiem izdevās noķert vismaz vienu zivi. Pārliecinoši pirmo vietu ieguva lielvārdietis Mārtiņš Tīdemanis, kurš nomakšķerēja četras zivis ar kopējo svaru 3,085 kg. Viņa lomā arī lielākā zivs – 1,520 kg smags breksis. 2. vietu ar 14 asarīšiem, kuru kopējais svars bija 0,470 kg, ieņēma ogrēnietis Ingus Sāvičs. 3. vietā ar 0,080 kg smagu asarīti ierindojās lielvārdietis Jānis Kauliņš.


Kopējais šogad izmakšķerēto zivju svars – 3,745 kg. Kaut arī daudzi palika bez loma, tas netraucēja viņiem piedalīties līdz pat noteiktā laika beigām, pierādot, ka cerība izvilkt kādu zivi ir dzīva līdz pat pēdējai sekundei. Valters un Vilnis cer, ka uz nākamo šādu festivālu Lielvārdē ieradīsies vēl vairāk interesentu, kuriem makšķerēšana ir hobijs un sirdslieta. Liels paldies arī mazajiem bērniem, kuri cēlās agri un kā līdzīgs ar līdzīgu sacentās ar lielajiem makšķerniekiem. Malači! Tad līdz nākamai reizei...

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/41998

2018. gada 31. jūlijā, 09:30, Sports
Ritvars Raits, "Ogres Vēstis Visiem"

Jaunākie komentāri

guga • 2018. gada 31. jūlijā, 09:58
Visiem jau pieriebusies šitā zivju copes pakazuha

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet