Atgriezties pie raksta

SEB MTB maratona finālposmā noskaidrosies labākie kopvērtējumā

Svētdien, 23. septembrī, Ikšķilē ar lielo finālposmu noslēgsies SEB MTB maratona 17. sezona, informē Igo Japiņa sporta aģentūras sabiedrisko attiecību speciālists Toms Markss.

Gada noslēdzošajā posmā, kas dalībniekiem sola aizraujošas distances, tiks gūtas pēdējās atbildes cīņā par godalgotajā vietām kopvērtējumā. Iepriekšējā pieteikšanās līdz trešdienas vakaram turpināsies mājaslapā velo.lv.


Šī gada SEB MTB maratona sezonā iekļauti kopumā septiņi posmi, kas norisinājušies dažādos Latvijas reģionos. Katrs no posmiem izcēlies ar savu "odziņu", kurā pozitīvas emocijas varēja gūt gan aktīvi velo cienītāji, gan arī tie, kuri SEB MTB maratona posmos piedalās pirmo sezonu.


Šīs nedēļas svētdienā Ikšķilē notiks SEB MTB maratona 17. sezonas lielais finālposms. Posma dalībniekus sagaida aizraujošas un pauguriem bagātas trases. Pasākuma "odziņa" neapšaubāmi būs Ogres Zilo kalnu aizraujošie nobraucieni un stāvie kāpumi. Ievērojami izmainīti arī pēdējie kilometri, kas šoreiz vedīs pa pļavu gar Daugavas dambi.


Finālposmu pulksten 10 atklās "Rasēns" bērnu brauciena sacensības, kas šajā posmā risināsies Eiropas Sporta nedēļas ietvaros. Atkarībā no vecuma grupas, mazie pedāļu minēji veiks distanci, kuras garums būs no 300 metriem līdz 1 kilometram. Par dalību posmā katrs mazais saņems pārsteiguma balviņas. Tikmēr apbalvošanā tiks sveikti gan posma, gan arī sezonas kopvērtējuma uzvarētāji.


Pulksten 12 tiks dots starta šāviens "Toyota Hybrid" distances dalībniekiem, kas veiks 50,8 kilometru garu distanci. Šajā posmā visa distance tiks izvietota vienā aplī. Tehniski sarežģītākās vietas būs Ogres Zilajos kalnos, bet viegla pastaiga nesolās būt arī garais pļavas posms, stāvie kāpumi gar dzelzceļu un jaunais beigu posms.


Kopvērtējuma galvgalī konkurentiem neaizsniedzams ir "ZZK" sportists Dmitrijs Sorokins, kamēr pārējo divu vietu izkārtojums uz goda pjedestāla vēl droši nav zināms. Šobrīd otrais ir Sorokina komandas biedrs Jānis Ozols, no kura tikai nedaudz atpaliek "Pulsaar" vienības braucējs Uldis Ālītis. 


Dāmām čempiones titulu jau garantējusi Katrīna Jaunslaviete-Kipure ("ZZK"). Tikmēr komandām "ZZK" vienība centīsies atspēkot 63 punktu deficītu no pirmajā pozīcijā esošās "Pulsaar" vienības.


Dabas baudītāji, kuru mērķis nav cīņa par sekundēm, tiek aicināti piedalīties "Mammadaba" veselības braucienā. Šeit jāveic 27,3 kilometru gara distance. Šajā braucienā sacentīsies arī zēnu un meiteņu grupu sportisti. Kopvērtējuma līderi pirms finālposma ir – Artūrs Nummurs ("RRS/ Purvciems") un Laura Belohvoščika ("Belo CP/ RRS”).


Dienas centrālais starts tiks dots pulksten 13.30, kad 40,1 kilometru garajā distancē dosies "Virši – A" brauciena dalībnieki. Trasē velomīļus sagaida vairāki izaicinoši pārbaudījumi Ogres Zilajos kalnos, kā arī citas interesantas vietas.


Pirms pēdējā posma kopvērtējumā triumfu otro gadu pēc kārtas nodrošinājis Jānis Priževoits no "VW Komerctransports – Veloprofs.lv", kamēr sīva cīņa par otro sola izvērsties starp Tomu Dinsbergu ("Hawaii Express Scott") un Ģirtu Cirveli ("Roadex").


Tikmēr dāmu konkurencē stabilā vadībā atrodas Santa Sanija Jurgena no "Dobeles dzirnavnieks Feel Free/ Ķekavas NSS" vienības. Komandām līderi ir "VW Komerctransports – Veloprofs.lv", kam seko "Sportland Bottecchia" un "Hawaii Express Scott" vienības.


Lielajā finālposmā tiks sumināti arī 100.vietu ieguvēji "Toyota Hybrid" un "Virši – A" distancēs, progresīvākais braucējs, kā arī viens laimīgais, kurš mājās dosies ar jaunu "Bottecchia' velosipēdu. Reģistrācija noslēguma posmam turpinās mājaslapā velo.lv, kur pieejama arī detalizēta informācija par sezonas noslēguma posmu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/42319

2018. gada 19. septembrī, 15:25, Sports
www.ikskile.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet