Atgriezties pie raksta

Ogres komandai 3.vieta Folkreisā Foto

Sestdien, 22.septembrī, Valmierā, Brenguļu autotrasē tika rīkotas Latvijas automobiļu federācijas (LAF) rīkotās Folkreisa Vasaras kausa 6.posma sacensības. 

Šīs sacensības bija ne tikai Vasaras kausa, bet arī visas šīs sezonas noslēdzošās sacensības. 


Saskaņā ar autocross.lv ievietoto informāciju Folkreisam bija pieteikušies 38 sportisti, no kuriem 6 pārstāvēja Ogri. Tie bija Jānis Jakimenko, Jānis Kļava, Sandris Vigulis, Andrejs Špels, debitants Raivo Antrops un juniors Mairis Vigulis. 


Sportistu ieskaites punkti tiek summēti sezonas ietvaros gan individuālajā vērtējumā, gan komandu vērtējumā. Arī ogrēniešiem bija sava komanda "Daddy Cool", kuru pārstāvēja Sandris Vigulis, Mairis Vigulis un Jānis Kļava. Komandu kopvērtējumā Ogres komanda "Daddy Cool" ieguva 3.vietu, un arī sezonas kopvērtējumā komanda ierindojas 3.vietā.


Lai gan treniņu braucienu laikā sāka līt lietus, vēlāk laiks noskaidrojās. Veicot kvalifikācijas braucienus, laika apstākļi lutināja sportistus, spīdēja saulīte. Trasē katrs sportists savlaicīgi varēja izvēlēties brauciena trajektorijas. Savukārt sacensību norises otrajā daļā, mainoties laika apstākļiem, lietus izjauca daudzu sportistu cerības uz labiem rezultātiem. 


Ogrēnietim S.Vigulim, kuram izdevās visos četros kvalifikācijas braucienos finišēt pirmajam, kā rezultātā, bija iegūta ceļazīme braukt finālā, izlaižot pusfināla braucienus. Fināla braucienā, neskatoties uz to, ka trase bija pielijusi, dubļaina, un brīžiem auto brīvi slīdēja no vienas trases sānu malas līdz otrai, sportists sīvā cīņā bija ieņēmis stabilu 3.vietu trasē, atstājot tālu aiz sevis pārējos braucējus. Bet apli pirms finiša līnijas, tika nolauzts auto priekšējais rats.


Juniors M.Vigulis ar katru braucienu pilnveido savas prasmes. Sportista karjerā ir piedzīvoti gan lēcieni ar auto, gan kūleņi, gan pirmās vietas braucienos. Skatītājiem bija aizraujoši vērot, kā abi brāļi trasē brauc plecu pie pleca vienā braucienā, gan arī atsevišķu braucienu sniegumus. Laika apstākļu maiņa ietekmēja arī M.Viguli, kurš kvalifikācijā finišēja kā trešais, bet citā iekļuva autobraucēju burzmā, kas beidzās ar atsitienu trases barjerās. 


Beidzot 2018.gada sezonu Folkreisa Junioru ieskaites kopvērtējumā M.Vigulim ir godpilnā 1.vieta.


Arī J.Kļava pēc veiksmīgi nobrauktiem kvalifikācijas braucieniem ieguva ceļazīmi braukt finālā, izlaižot abus pusfināla braucienus. Mainoties trases segumam, J.Kļava fināla braucienā cieta neveiksmi.


A.Špels bija spiests izstāties jau pirmajā kvalifikācijas braucienā, jo pievīla tehnika. Šīs sacensības sportistam nebija izdevušās.


Debitants R.Antrops Folkreisā startē pirmo gadu, bet sportists jau ne vienu vien reizi ir radījis spriedzi trasē. Vienā no kvalifikācijas braucieniem sportists bija apņēmies finišēt pirmais un piemirsa izbraukt "džokera apli", kas ir atšķirīgāks trases posms no visas pamata trases. Neskatoties uz to, ka sportists startē tikai pirmo sezonu, jau ir paspējis apmest kūleņus un plūkt laurus, izbaudīt izlaistīto šampanieti uz pjedestāla.


J.Jakimenko smagi cīnījās trasē. Kvalifikācijas braucienos finišēja kā trešais un ceturajā braucienā - ceturtais, jo iebraucot bedrē, tika pārsists motora karteris, vēlāk motors atteicās strādāt, un sportists vairs nevarēja turpināt braucienus. Sacensību beigās J.Jakimenko vēl palika bez auto, jo to iegādājās cits sportists. Tā mēdz gadīties, ka sportists var aizbraukt mājās bez sava auto, jo to paredz sacensību noteikumi.


Kā minēts autocross.lv LAF Folkreisa vispārējos noteikumos, tad Folkreiss ir autokrosa un rallijkrosa tipa sacensības vieglajām automašīnām. Tehnikas sagatavošanas izmaksas tiek kontrolētas ar fiksētu automobiļu cenu un iespēju tehniku iegādāties katram Folkreisa sacīkšu apmeklētājam, savukārt automašīnas īpašniekam nav tiesību automašīnu nepārdot, ja tai sacensību laikā ir pieteicies pircējs.


Folkreisa mērķis ir dot iespēju piedalīties sacensībās visiem, kam interesē autosports. Sacensību un tehniskie noteikumi ir izstrādāti tā, lai tie dotu iespēju dalībniekiem sacensties vienlīdzīgos apstākļos un ar pēc iespējas mazāku finansiālo ieguldījumu. 


Lai gan Folkreisa Vasaras kausa un arī 2018.gada sezonas noslēdzošais posms ir aizvadīts, par atelpas brīdi neviens sportists nevēlas domāt.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/42342

2018. gada 25. septembrī, 10:18, Sports
Ogrenet

Jaunākie komentāri

noteikumi • 2018. gada 25. septembrī, 20:07
nežēlīgi noteikumi, kas māca nepieķerties lietām

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet