Atgriezties pie raksta

Ogrē aizsāk jauna sporta veida – rāpošanas – tradīcijas Foto Pielikums

13.oktobris Ogres novada sporta dzīves vēsturē ieies ar vēl nebijušu notikumu – Latvijā pirmajām rāpošanas sacensībām "Rāpo jauns un rāpo vecs" - Ogres novada Sporta centra hallē (ONSC).

"Pirms cilvēks sāk staigāt, viņš sāk ar rāpošanu. Liels vai mazs, šīs kustības ir zināmas jebkuram. Tie ir tikai aizspriedumi, ka rāpo tikai mazuļi. Arī mediķi dažkārt iesaka pēc traumām rāpot, tāpēc, manuprāt, vajadzētu popularizēt rāpošanu. Galvenais ir kustēties," atzīst rāpošanas sacensību organizatoru pārstāve, ONSC direktore Dzirkstīte Žindiga.


ONSC direktore atklāja pirmo rāpošanas čempionātu un aicināja sacensību dalībniekus turpināt tradīcijas, sacenšoties rāpošanā izglītības iestādēs un atpūtas pasākumos. 


Sacensību "Rāpo  jauns un rāpo vecs" mērķis ir veicināt fiziskās aktivitātes Ogres novada iedzīvotāju vidū, noskaidrojot "Veiklākā rāpotāja" titula ieguvējus, bet pats svarīgākais ir izkustēties kopā ar ģimeni, draugiem vai kolēģiem mazliet netradicionālā veidā - rāpojot.


Sākotnēji sacensībām bija pieteikušies 36 dalībnieki, bet vēl sacensību laikā interesentu skaits, kas vēlējās izmēģināt jauno sportu veidu, turpināja pieaugt. Vilinājumam kļūt par vēsturisko sacensību dalībnieku ļāvās arī Ogres novada Sporta centra direktore Dzirkstīte Žindiga, ONSC darbinieki, sporta žurnālists un fotogrāfs Māris Rožāns un citi.


Kā liecina statistika, sacensību "Rāpo jauns un vecs" jaunākais dalībnieks bija tikai 10 mēnešu vecs, bet pieaugušie rāpotāji jau pārsnieguši 50 gadu slieksni.


Pirmajās sacensībās tika sasniegti arī rekordi. Veiklākais rāpotājs 20 metru distanci pieveica 5.3 sek.


Uzvarētāji saņēma šīm sacensībām speciāli gatavotus kausus. Pārsteiguma balvas varēja arī izcīnīt, piedaloties ekspreskonkursā par cilvēka ķermeņa uzbūvi.


Projekts tapis Ogres novada pašvaldības finansiālā atbalsta projekta konkursa "R.A.D.I.- Ogres novadam" ietvaros.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/42486

2018. gada 13. oktobrī, 19:09, Sports
Ogrenet

Jaunākie komentāri

gribu zināt • 2018. gada 17. oktobrī, 08:21
bet ja pieaugušais negrib strādāt tajā brīdī. kad darba devējs liek...bet vilina ar lielu algu
gribu zināt • 2018. gada 17. oktobrī, 05:39
kas patiesībā ir mazuļu rāpošanas sacensības no psihologu un tiesībsargu viedokļa? bērnu visādi vilina darīt to, ko viņš varbūt tajā brīdī nemaz negrib; ko saka Ogres novada pašvaldības psihologs?
:) • 2018. gada 16. oktobrī, 20:15
Rāpot ir ļoti veselīgi visos vecumos. To vislabāk saprot tie, kuriem veselība vairs neļauj. Te vajadzētu izpausties visiem tiem vecākiem, kas savus mazuļus pilsētas svētkos liek uz trases. Rāpo mamma, rāpo tētis, rāpo visi kopā :) Citādāk bērniem neviens neprasa, vai grib sacentsies :D

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet