Atgriezties pie raksta

Ogres 1.vidusskola izcīna ceļazīmi uz Bērnu vieglatlētikas festivāla finālu Foto

Otrdien Ogres novada Sporta centra hallē norisinājās bērnu vispārējās fiziskās attīstības programmas "Bērnu vieglatlētika" festivāla Vidzemes reģionālais posms, kurā 2.vietu un tiesības piedalīties finālā ieguva Ogres 1.vidusskolas komanda.

Ogrē sacentās vispārizglītojošo skolu 2.klašu skolēni no Ādažu vidusskolas, Carnikavas pamatskolas, Cēsu 1.pamatskolas, Gulbenes sākumskolas, Jumpravas pamatskolas, Lēdmanes pamatskolas, Liepas pamatskolas, Madlienas vidusskolas, Ogres 1.vidusskolas, Siguldas pilsētas vidusskolas, Vecpiebalgas vidusskolas un Zasas vidusskolas.


Ceļazīmi uz finālposmu, kas 15.maijā notiks Rīgā, izcīnīja trīs pirmo vietu ieguvējas – Siguldas pilsētas vidusskolas, Ogres 1.vidusskolas un Gulbenes sākumskolas komanda.


"Esam ļoti priecīgi par iegūto 2.vietu, jo tik labus panākumus negaidījām. Par dalību festivālā uzzinājām tikai pirms skolēnu brīvlaika, tāpēc sagatavošanās posms bija ļoti īss. Galvenās rūpes - lai bērni neslimotu un varētu piedalīties sacensībās, kas arī izdevās," atklāj Ogres 1.vidusskolas sporta skolotāja Svetlana Žuravļova.


Ogres 1.vidusskolas komandā startēja 10 aktīvākie 2.klašu skolēni. Ja ogrēnieši varēja izvēlēties dalībniekus no sešām 2.klasēm, kurās mācās aptuveni 150 bērnu, tad Madlienas vidusskolas komandai šīs iespējas ir ierobežotas. Madlienas vidusskolā ir tikai viena 2.klase, kurā mācās 23 skolēni. Tas nozīmē, ka gandrīz puse no otrklasniekiem piedalījās sacensībās. Tiesa gan, madlieniešu priekšrocība bija iegūtā pieredze, kas gūta piedaloties Bērnu vieglatlētikas festivāla atklāšanas pasākumā, kas pagājušā gada 27.septembrī notika Rīgā, Daugavas stadionā. Tajā piedalījās šī pati komanda.


Madlienas vidusskolas sporta skolotāja Rita Pučekaite atzīst, ka otro klašu skolēniem sacensību pieredze ir ļoti niecīga, tāpēc Daugavas stadiona plašumi mazliet mulsinājuši mazos otrklasniekus, kuriem šādas aktivitātes ir kaut kas jauns un nezināms. Mazajiem madlieniešiem sacensībām palīdzēja sagatavoties interešu izglītības nodarbības "Mazie ņiprie", kurās ar fiziskajām aktivitātēm nodarbojas 1.-3.klašu skolēni.


Madlienas komandai neizdevās iegūt tiesības startēt finālā, taču tas nemazināja dalībnieku prieku. Kā uzsver R.Pučekaite, skolēni ar lielu aizrautību piedalās šajā festivālā, jo tā norisē tiek izmantots inventārs, kāds skolā nav pieejams. 


Janvārī Bērnu vieglatlētikas festivāla reģionālie posmi notiks arī Daugavpilī, Rīgā, Bauskā un Liepājā. Finālā tiksies trīs labākās komandas no katra reģiona, turklāt vēl viena fināla komanda tiks izlozēta starp visu reģionālo posmu ceturtās vietas komandām. No Ogres posma izlozē veiksmi varēs izmēģināt Ādažu vidusskolas komanda, kura Vidzemes reģionā ieguva 4.vietu.


Bērnu vieglatlētikas festivālu mērķis ir veicināt kustību prieku un sporta pamatu apgūšanu, kā arī radīt sajūsmu par vieglatlētiku kā spēli. "Bērnu vieglatlētikas" programmu apgūst jau aptuveni 13 miljoni bērnu vairāk nekā 130 pasaules valstīs, un 2018.gadā tā tika ieviesta arī Latvijā. Programmas mērķis ir bērniem saistošā veidā ar īpaša inventāra palīdzību jau agrā vecumā iemācīt pareizus kustību pamatus.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/43045

8. janvārī, 17:51, Sports
Ogrenet

Jaunākie komentāri

juris • 9. janvārī, 20:51
Tik daudz spēķētāju ( veselī bas skola) kā Ogres 1.vidusskolas neesmu redzējis , Gimnazisti , tie paslēpas tuvēja mežā!
fredis • 9. janvārī, 20:45
Bet tie jau ir Ogres sporta skolas audzēkņi -kāda 1.vidusskola!!!!!!
ceļa stabs • 8. janvārī, 19:01
dažreiz nevar saprast, kas ir vērtīgāk - iegūt ceļazīmi vai ceļa zīmi (49. foto)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet