Atgriezties pie raksta

Ogrēnietim Jānim Kozlovskim LAF ordenis par ieguldījumu autosportā

12. janvārī Rīgā, kultūras pils "Ziemeļblāzma" lielajā zālē, norisinājās Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) 2018. gada čempionātu apbalvošanas ceremonija. Trim personām tika pasniegti LAF ordeņi par ieguldījumu autosportā, starp tām arī ogrēnietis Jānis Kozlovskis.

Pasākuma laikā LAF prezidents Raimonds Kisiels, uzrunājot klātesošos, pateicās visiem par ieguldīto darbu, ģimenēm par atbalstu, izteica savu prieku par sportistu augstajiem panākumiem un novēlēja visiem laimīgu Jauno gadu. Tāpat arī LAF prezidents izteicās par LAF nākotni, proti, ka pie izdarītā neplāno apstāties, ka darbs pie finanšu restrukturizācijas jāturpina. LAF ordeņus par ieguldījumu autosportā šogad saņēma trīs cilvēki. Viens no viņiem – Jānis Naglis, kurš no kaislīga autosportista kļuva par veiksmīgu federācijas vadītāju, kuras galvgalī aizvadīja astoņus gadus un turpina ar lielu entuziasmu darboties federācijas prezidijā, būdams viens no Raimonda Kisiela viceprezidentiem. Otrs ordeņa saņēmējs bija Vilhelms Sniedzāns, kurš organizē ralliju "Sarma". Tas ir vienīgais Latvijas rallijs, kas bez pārtraukuma šogad notiks jau 44.reizi. Trešo ordeni saņēma ogrēnietis Jānis Kozlovskis (seniors). Viņš ir autosporta dinastijas pārstāvis – gan viņa tēvs ir bijis autosportists, gan arī dēls turpina iesāktās tradīcijas un startē minibagiju klasē. Nupat kā beidzis savas aktīvās autosporta gaitas, tagad Jānis plāno savu lielo pieredzi pielietot, attīstot jauniešu sportu.


Jau pēc apbalvošanas ceremonijas sazinājos ar Jāni Kozlovski, lai apsveiktu viņu ar saņemto apbalvojumu. Jānis Kozlovskis seniors (tā viņš jāuzrunā, jo sacīkstēs pirms diviem gadiem debitējis arī viņa dēls Jānis Kozlovskis juniors), autokrosā startējis 25 gadus. Patiesībā pat kādus trīs gadus ilgāk, bet pašā sākumā, kad Jānis vēl bija nepilngadīgs, viņam neoficiāli atļauts braukt bez sportista licences. Šajā laikā gūti daudzi ievērojami panākumi: klasēs "Open 2500" un "NB-6000" ogrēnietis vienu reizi kļuvis par Baltijas čempionu, divas reizes – par Latvijas čempionu, vienu reizi bijis Igaunijas čempiona godā, deviņas reizes izcīnīja Latvijas vicečempiona titulu, bet piecas reizes – trešo vietu. 2010.gadā Kozlovskis kļuva par sporta meistaru. Arī pagājušajā sezonā Jānis Kozlovskis kļuva par Latvijas čempionu "Open 2500" klasē, turklāt izdarīja to, kā viņš pats uzsvēra, nereālā cīņā – braucot ar automašīnu, kam aizmugures piedziņa, un pārspējot visus konkurentus ar pilnpiedziņas spēkratiem. Vēlreiz tas noteikti nebūs iespējams. Nu ogrēnietis licis zināmu punktu savai autosportista karjerai, aiziedams neuzvarēts. Vēl viens iemesls – minibagiju klasē nu jau trešo gadu startēs dēls Jānis, kurš jau pērn cīnījās par vietu labāko trijniekā. Grūti bija apvienot šos divus autobraucējus vienā komandā, jo sacensības abiem notika vienlaikus. Nu seniors varēs ar pilnu jaudu palīdzēt junioram, nododot viņam savu pieredzi, bet pats pa laikam izbraukšot lielo bagiju sacensībās. Starp citu, arī Jāņa Kozlovska tēvs Aleksandrs Kozlovskis, kuru ļoti labi zina visi lielvārdieši, savulaik 25 gadus ar labiem panākumiem startēja lielo bagiju klasē. Viņš toreiz piedalījās Padomju Savienības čempionātos, par čempionu gan ne reizes nekļuva, bet labāko trijniekā bija gandrīz regulāri. Arī Jāņa jaunākais brālis Māris Kozlovskis braucis ar lielajiem bagijiem, bet tagad viņš vairāk pievērsies mehāniķa pienākumiem.


Jautāts, par ko viņam piešķirts ordenis, Jānis Kozlovskis atbildēja, ka tas ir ne tikai par sasniegumiem sportā, bet arī par darbu Autokrosa un rallijkrosa komisijā, kur strādā jau desmit gadus. Tieši ar savu aktivitāti J.Kozlovskis no iznīkšanas izglābis divas autokrosa klases. Darbs tiek veikts arī savā pilsētā, kur izveidots sporta klubs "Ogre". Tas veiksmīgi darbojas, klubu dažādās sacensībās pārstāv jau teju desmit autobraucēji. Tagad sporta klubam atliks vairāk laika, tāpat savu pieredzi varēs nodot ne tikai dēlam, bet arī citiem jaunajiem censoņiem. Tas jau tika darīts arī līdz šim. Piemēram, ķeipenietis Jānis Linde triju gadu laikā kļuva par Latvijas čempionu. Vēl Jānis noteikti gribēja pieminēt savu mehāniķi Vilni Paegli, kuram Kozlovskis bija jau trešais līdz čempiona titulam "saķīlētais" autosportists. Kā uzsvēra Jānis, Vilnis ir īsts sava darba fanātiķis, kurš labprāt palīdz visiem Ogres un apkārtnes autokrosistiem un rallijkrosistiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/43114

2019. gada 21. janvārī, 07:46, Sports
Ritvars Raits, "Ogres Vēstis Visiem"

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet