Ogrenet
Atgriezties pie raksta

ONKC uzņem Ogres Invalīdu biedrības šaha un dambretes turnīra dalībniekus Foto

Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē pirmdien notika Ogres Invalīdu biedrības gadskārtējais šaha un dambretes turnīrs.

Ogres Invalīdu biedrības vadītāja Ilga Marta Linkuma uzsvēra, ka šaha un dambretes turnīrā aicināts piedalīties ikviens, kurš to vēlas. Šāda tradīcija ir jau gadus trīs, bet turnīram pašam ir krietni senāka vēsture.


"Man visi ir vienādi, un visi cīnās par uzvaru! Vai tas ir biedrs, vai nav – ja vien viņš ir atnācis, tātad ir saistīts ar mums," stāsta biedrības vadītāja. Šaha un dambretes turnīrā šogad pieteikts 31 dalībnieks, bet kopā ar līdzjutējiem te ir ap četriem desmitiem cilvēku.


Savu spēlēšanas prasmi Ogres Invalīdu biedrības biedri asina regulāri, jo pirmdienās Interešu klubiņā šahs vai dambrete ir viens no iecienītākajiem prāta asināšanas veidiem. No nākamās nedēļas laiks vairāk uzmanības pievērst citai prāta spēlei, jo martā pašas biedrības telpās – Mālkalnes prospektā 34, Ogrē, notiks ikgadējais "Zolītes" turnīrs. 


Haralds Kiršteins, Lielvārdes novada Invalīdu biedrības priekšsēdētāja vietnieks, uz Ogri piedalīties šaha un dambretes turnīrā devies ne pirmo gadu.


"Pagājušogad jau labi gāja – dambretē pirmo vietu dabūju," viņš stāsta, piebilstot, ka speciāli trenēties nav sanācis, tāpēc šogad panākumi varot būt citādi, jo turnīra dalībnieki, kuri labi spēlē šahu, parasti esot zinoši arī dambretes spēlē. 


Ja Ogres Invalīdu biedrības rīkotajā šaha un dambretes turnīrā šahu spēlēt pieteikusies birzgaliete Ineta Arbidāne, izredzes kāda citam uzvarēt ir visai niecīgas. I.Arbidāne šahu spēlējusi kopš bērnības. Pēc pusaudžu gadiem gan bijis ilgs pārtraukums. Invaliditāte rosinājusi atkal pievērsties agrākajam hobijam, un jau gadus astoņus šaha spēle aizņem daļu no iknedēļas pasākumiem gan Birzgalē, gan Ķegumā. 


"Šahs man ļoti patīk! Pirmkārt – smadzenes neierūsē un vēl tā ir spēle, kura aizrauj. Tā ir arī komunikācija ar cilvēkiem," stāsta šahiste. 


Diplomus par uzvaru Ogres Invalīdu biedrības šaha un dambretes turnīrā 11.janvārī saņēma: šahā – Ineta Arbidāne – 1.vieta, Ivars Linītis – 2.vieta, Aleksandrs Sobols – 3.vieta, dambretē sievietēm – Maija Rezgale – 1.vieta, Regīna Kočegarova – 2.vieta un 3.vietā – Zenta Bogdanova, dambretē vīriešiem – 1.vietā Oskars Počkajs, 2.vietā – Juris Leimanis, 3.vietā – Haralds Kiršteins.


Par atbalstu Ogres Invalīdu biedrībai un par balvām turnīra uzvarētājiem paldies Ogres novada pašvaldībai.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/43252

12. februārī, 14:55, Sports
Ogrenet

Jaunākie komentāri

aija • 14. februārī, 13:14
un kāpēc vajag tev citu priekšņieci.Kas tad par vai nu Ilgai.enerģijas pilna un laipna.
Egilio • 14. februārī, 12:05
Raimondiņ! Piesakies!
Raimonds • 14. februārī, 00:29
kapec Ogres invalidu biedribai ilgi nemainas prieksniece?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet