Atgriezties pie raksta

Ogrēniete Paula Boķe – Latvijas vicečempione kamaniņu sportā Foto

9.martā Siguldā norisinājās "Latvijas jaunatnes meistarsacīkstes 2019 kamaniņu sportā", kurā sudraba medaļu izcīnīja ogrēniete Paula Boķe.

Šajās sacensībās uz starta tiek pieteikti visi spēcīgākie kamaniņu braucēji savās vecuma grupās.


"Jaunietes B" grupā, kurā startē ogrēniete Paula Boķe, sacensībām kvalificējās 12 sportistes.


Pirmajā dienā, kad norisinājās oficiālie treniņbraucieni, Paulai visai labi neveicās, jo āra temperatūra sasniedza + 10 grādi un ledus bija katastrofālā stāvoklī. Treniņbraucienus viņa aizvadīja bez lielām kļūdām, bet kamanas vienkārši neslīdēja. Paula uzrādīja rezultātus ārpus TOP 3. Pēc pirmās dienas bija skaidrs, ka par TOP 3 reāli var cīnīties 4-5 sportistes.


Nākamajā dienā laikapstākļi ogrēnietei nospēlēja par labu, jo naktī bija nelieli mīnusi, kā arī trase bija atsvaidzināta. 


Pēc pirmā brauciena Paula ierindojās otrajā vietā uzreiz aiz ropažnieces Martas Robežnieces, atpaliekot no viņas par vienu sekundes simtdaļu un apsteidzot Saulkrastu pārstāvi Zandu Ulbiku par divām sekundes desmitdaļām.


Žēl ka pirmajā braucienā lielu kļūdu pieļāva Murjānu sporta ģimnāzijas audzēke Selīna Zvilna, kas viņu automātiski izslēdza no cīņas par TOP 3 , kas padarītu sacensības vēl interesantākas.


Uz otro braucienu ledus jau bija zaudējis savas labākās īpašības, kas radīja bažas par rezultātu, jo uz tāda ledus lielākas cerības ir uzvarēt  sportistam ar lielāku svaru. Paula no iepriekš minētajām sportistēm ir visjaunākā un visvieglākā.


Otro braucienu viņa veica bez kļūdām un ierindojās trešajā vietā, atpaliekot no Ulbikas 4 sekundes simtdaļas un no Robežnieces 8 sekundes tūkstošdaļas.


Summējot abus braucienus, kopā godam nopelnīta otrā vieta.


Liels prieks par meitenēm un cīņas sparu, ko redzējām šajās sacensībās:


Marta Robežniece   1:14.376


Paula Boķe              1:14.393


Zanda Ulbika           1:14.551


Lielajā trasē Paulai treniņi un sacensības šajā sezonā ir beigušās.


"Atskatoties uz aizvadīto sezonu, tā ir bijusi ļoti veiksmīga un pieredzes bagāta. Paulai ir radusies pārliecība par savām spējām, kas rezultātā dod stabilitāti braucienos. Daudziem sportistiem tā ir problēma, viņi var nobraukt vienu labu braucienu, bet otro izgāzt. Šajā sezonā aizvadītas arī divas starptautiska mēroga treniņnometnes un sacensības. Oberhofā, kur Paula bija pirmo reizi, tika izcīnīta 21. vieta, bet Īglsas ledus trasē 4.vieta, kas ir šīs sezonas lielākais sasniegums," informē sportiste pārstāvis Endijs Boķis. "Tagad priekšā smagākais darbs, kad kamanas tiek noliktas malā un rokā tiek paņemtas hanteles. Šajos septiņos mēnešos līdz nākamajai sezonai ir jāieliek laba fiziskā bāze un daudz jāpiestrādā pie viena no Paulas trumpjiem, kas ir starts jeb, kā mēs to dēvējam, "pingvīnu sišana", jo par pingvīniem sauc radzītes, ko līmē pie cimdiem."


Paula Boķe aizvadītajā sezonā veiksmīgi startējusi sacensībās, vairākkārt izcīnot godalgotas vietas: "Prezidenta kauss 2018" (2.vieta), "Latvijas kauss 2018" (3.vieta), "Rennsteig-Pokal" (Vācija) (21.vieta, stafetē - 7.vieta), BJKSS 1. un 2.posms (1.vieta). "Izaicinājuma kauss" (Austrija) (4.vieta), Latvijas Jaunatnes meistarsacīkstes (2.vieta).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/43439

12. martā, 10:15, Sports
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet