Atgriezties pie raksta

Ogres novada pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem sava Sporta diena Foto

5. aprīlī Ogres novada Sporta centra (ONSC) hallē notika pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) Sporta diena "Ķeram pavasari!", kurā piedalījās bērni un viņu vecāki no Ogres, Ogresgala, Madlienas, Suntažiem, Krapes, Mazozoliem, Lauberes, Ķeipenes un Taurupes.

Pirmsskolas izglītības iestāžu Sporta diena  tiek rīkota, lai veicinātu veselīgu un sportisku dzīvesveidu, mudinātu pirmsskolas vecuma bērnus piedalīties sporta aktivitātēs, kā arī mācītu bērnus darboties komandā, veicinātu saliedētību un draudzību.


Paužot gandarījumu par pirmskolas izglītības iestāžu aktivitāti šajos sporta svētkos, ONSC direktore Dzirkstīte Žindiga informēja, ka Sporta dienā piedalās 15 komandas – visas Ogres novada pirmskolas izglītības iestādes un pirmskolas grupas, kas darbojas pie vispārizglītojošām mācību iestādēm.


Pēc atklāšanas parādes un iesildīšanās vingrojumiem sākās sportiskās aktivitātes ar vilinošiem nosaukumiem. Sporta dienas dalībniekiem bija jāveic desmit dažādi uzdevumi: "Aizpūt mākoņus!" (balona pūšana), "Skrien un met" (skrējiens ar mešanu mērķī), "Izglāb draugu!" (šķēršļu joslas pārvarēšana), "Bobslejs" ("bobsleja kamanu" stumšana), "Skeletons" (trases izbraukšana ar "skeletonu", guļot uz vēdera) "Paslēpes no lietus" (paklāja nešana), "Pārlec peļķes!" (lēkšana tālumā no vietas), "Uzzīmē varavīksni!" (priekšmeta mešana tālumā), "Uzved draugus kalnā!" (līkloču gājiens pa virvi, sadodoties rokās) un "Ballīte pie Zirnekļcilvēka" (stafete piepūšamajā atrakcijā).


Kad bija veikti visi uzdevumi, pienāca laiks apbalvošanai un medaļu pasniegšanai. Ogres novada pašvaldības sarūpētās balvas Sporta dienas dalībniekiem pasniedza ONSC direktore Dz.Žindiga un sporta pasākumu organizators, Sporta dienas galvenais tiesnesis Andris Krauja. Jāpiebilst, ka šīs ir vienas no tām sacensībām, kurās balvas un medaļas iegūst visi, jo ir tās godam nopelnījuši.


ONSC organizētā Sporta diena bērnudārzu audzēkņiem  jau kļuvusi par tradīciju daudzu gadu garumā, ko ar sajūsmu par kopīgu sportošanu uztver gan bērni, gan vecāki, kuri iekļauti komandā. Nolikums paredz, ka komandā ir desmit bērni un divi pieaugušie.


Laura Krūmiņa no Madlienas atklāj, ka Sporta dienā piedalās jau trešo reizi – pirmos divus gadus pārstāvējusi PII "Taurenītis" kā darbiniece, bet šogad kā sava dēla Andreja mamma. Andrejs šopavasar absolvēs bērnudārzu "Taurenītis" un rudenī uzsāks mācības 1.klasē. "Bērni šo pasākumu ļoti gaida. Tas ir kā atspēriena punkts pirms sporta pasākumiem un sacensībām, kas viņu sagaida, uzsākot skolas gaitas," norāda L.Krūmiņa.


"Kopš Sporta diena pastāv, mēs tajā vienmēr piedalāmies. Bērniem ļoti patīk sportiskās aktivitātes kopā ar citu pirmsskolas iestāžu audzēkņiem, brīvā un draudzīgā atmosfēra," saka Suntažu vidusskolas Lauberes filiāles pirmsskolas izglītības "Zīļuks" skolotāja Rigonda Briģe. "Protams, arī savās mājās lielu uzmanību pievēršam sporta nodarbībām. Trīs reizes nedēļā izmantojam skolas zāli, arī ārā ir sporta laukums. Mūsu bērniem patīk kustēties, un viņi to dara ar prieku."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/43626

2019. gada 6. aprīlī, 09:23, Sports
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet