Atgriezties pie raksta

Turnīra "Ogres šaha pavasaris" trešdaļa balvu paliek Ogrē Foto

7.aprīlī Ogres novada Kultūras centrā notika jau sestais turnīrs "Ogres šaha pavasaris", kurā piecas no 17 balvām izcīnīja Ogres šahisti. 

Drīzumā Latvijā plānoti divi šaha superturnīri, kādi mūsu valstī nav bijuši teju 30 gadus, tāpēc visu sacensību grafiks ir ārkārtīgi blīvs. Turnīra "Ogres šaha pavasaris" rīkotājiem tas nozīmēja pirmo reizi iztikt bez lielmeistariem un ārzemju sportistiem. 


Turnīrā kopumā piedalījās 57 šahisti. Kā vienmēr, vidējais spēlētāju līmenis bija vērā ņemams. Ar virkni vadošo Latvijas šahistu konkurēja spēcīgākie Latvijas veterāni un jaunieši. 


Tā kā pašreizējais Ogres novada šaha līderis Verners Putka (trīs FM titulu īpašnieks-spēlētājs, treneris un tiesnesis) šo turnīru organizēja un tiesāja, tad citi mūsējie dominēja veterānos un meiteņu grupā. 


Godalgotās vietas ieņēma: starptautiskais meistars (IM) Rolands Bērziņš, FIDE meistars (FM) Matīss Mustaps, starptautiskais meistars (IM) Oļegs Krivonosovs, meistarkandidāts (MK) Arsens Bataševs, nacionālais meistars (NM) Imants Kārkliņš, nacionālais meistars (NM) Igors Smorodinskis, meistarkandidāts (MK) Lauris Laimiņš, meistarkandidāts (MK) Andris Drīliņš. 


Dāmu konkurencē uzvarēja uzlecošā cerība Arina Petrovska (I sporta klase). Patīkami, ka meiteņu grupā abas balvas saņēma mūsu vēl ļoti jauniņās šahistes Arīna Goļikova (II sporta klase) un Katrīna Trofimova, kuras šajā grupā spēlēs vēl vairākus gadus. 


Labākie jaunieši: meistarkandidāts (MK) Aleksandrs Brikers un meistarkandidāts (MK) Aleksandrs Jazdanovs.


Labākais veterāns virs 50 gadiem – meistarkandidāts (MK) Uldis Melderis. 


Labākais veterāns virs 65 gadiem – nacionālais meistars (NM) Jānis Daudzvārdis (Ogre). 


Šajā turnīrā Ogres dalībnieku skaits sasniedza rekordu – 19 spēlētāji.  Jāatzīmē, ka 10 no viņiem ir Ogres Bērnu un jauniešu centra šaha pulciņa audzēkņi, bet vēl 9 ir tieši vai netieši saistīti ar šo organizāciju. 


Labākie Ogres šahisti šajā turnīrā: meistarkandidāts (MK) Jānis Daugerts, meistarkandidāts (MK) Viktors Zemba, I sporta klases šahists Guntars Odmiņš.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/43658

2019. gada 10. aprīlī, 20:46, Sports
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet