Atgriezties pie raksta

Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām sports ir svētki Foto

5.augustā Ogres novada Sporta centra stadionā vairāk nekā 50 dalībnieku pulcējās uz Ogres Invalīdu biedrības un Ogres novada Sporta centra rīkotajiem Vasaras sporta svētkiem.

Tie, kuri nevarēja aktīvi darboties sporta laukumā, sēdēja tribīnēs, juta līdzi sportotājiem un tos aktīvi atbalstīja. 


Tā jau ir tradīcija, ka divreiz gadā – vasarā un ziemā – Ogres Invalīdu biedrības biedri un tuvākie kaimiņi tiekas sportiskās aktivitātēs. Šogad sporta svētkos piedalījās Ogres Invalīdu biedrības biedri no Ogres, Suntažiem un Birzgales, Dienas centra "Saime", kā arī pārstāvji no Ikšķiles novada Invalīdu biedrības. 


Visi dalībnieki tika sadalīti septiņās atšķirīgu krāsu komandās, kuru nosaukumus viņi izvēlējās paši. Uz starta devās "Sapnītis" (pelēkie), "Zaļā vasara" (zaļie), "Stiprie" (oranžie), "Spriganie" (baltie), "Saulītes" (dzeltenie) un "Papagaiļi" (violetie).


Sporta svētku organizatori bija sarūpējuši astoņus dažādus uzdevumus. 


"Izvēlējāmies uzdevumus, lai tie būtu daudzveidīgi. Dalībniekiem jātrāpa ar tenisa bumbiņu glāzē, jāmet mērķī lidojošie šķīvīši, jāmet konteinerā bumbas, jāšķiro lietas. Esam izveidojuši futbola kroketu – vārtiņos jāsper bumba. Viens no uzdevumiem – noturēt lielo bumbu starp dalībniekiem. Lai bumbu nepazaudētu, jājūt, cik tālu aizmugurē atrodas komandas biedrs. Uzdevumi attīsta pirkstu motoriku, kā arī līdzsvaru un koordināciju," stāsta Ogres novada Sporta centra sporta attīstības darba organizators Andris Krauja. "Pārsvarā visi piedāvājumi orientēti uz komandas sadarbību, lai nebūtu aktīvo un pasīvo dalībnieku, bet visi piedalītos uzdevuma veikšanā. Katros sporta svētkos izdomājam ko jaunu, lai dalībniekiem būtu interesanti."


Kad visi uzdevumi tika veikti, dalībniekus gaidīja vēl viens pārsteigums – stafete "Purvs", kurā vajadzēja pārvarēt dažādus šķēršļus, lai veiksmīgi tiktu galā ar distanci. Organizatori bija centušies dalībniekiem sagādāt arī jautrus mirkļus. Stāvot uz goda pjedestāla, vajadzēja tā prast nomest zemē ar ūdeni piepildītu balonu, lai tas pārplīstu. Jautrības un jūsmīgu izsaucienu netrūka gan no atrakcijas izpildītājiem, gan no līdzjutējiem. Tāds jau bija organizatoru mērķis – sagādāt cilvēkiem ar īpašām vajadzībām izkustēšanos svaigā gaisā un kopā aktīvi pavadītu laiku.


Sporta svētkos bez gardām balvām nepalika neviens, bet spēkus varēja atgūt pusdienās, ko bija sagatavojuši kafejnīcas "Ilze" pavāri.


Pasākuma noslēgumā Ogres Invalīdu biedrības priekšsēdētāja I.M.Linkuma pateicās visiem dalībniekiem, atbalstītājiem, tiesnešiem, kā arī Ogres novada Sporta centra sporta attīstības darba organizatoram Andrim Kraujam un sporta projektu koordinatorei Gerdai Krūmiņai par ieguldījumu pasākuma organizēšanā un vadīšanā.


"Mēs draudzējamies ar sportu, un mums tie ir svētki. Galvenais ir kopā būšana. Visi ir ļoti priecīgi. Uz sporta svētkiem ņemam līdzi arī mazbērnus, kuri gan iekļaujas komandās, gan iejūtas līdzjutēju lomā. Bērniem jāredz un jāsaprot, ka sabiedrībā ir dažādi cilvēki.  Tas veicina viņos cilvēcību un iejūtību pret cilvēkiem ar īpašām vajadzībām," atklāj I. M.Linkuma.


Ogres Invalīdu biedrības vadītāja gandarīta, ka pirmo reizi Vasaras sporta svētkiem atvēlēts stadiona lielais laukums. I.M.Linkuma atzīst, ka gan šī tradīcija, gan Ziemassvētku rokdarbu izstādes, kurām uz nedēļu bez maksas tiek atvēlēta telpa Ogres novada Kultūras centrā, gan arī balles, nevarētu notikt bez Ogres novada pašvaldības atbalsta. Arī jaunajā Ogres novada Sociālā dienesta ēkā invalīdiem būs atvēlēta telpa, kur tikties un darboties.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/44356

2019. gada 5. augustā, 17:50, Sports
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Prieks! • 2019. gada 9. augustā, 21:13
Izskatās ļoti dzīvespriecīgi!
77 • 2019. gada 6. augustā, 08:25
77. bilde kā plakāts - valstij un pasaulei
Nika • 2019. gada 6. augustā, 00:56
Paldies, bija jauki! Pasākums bija organizēts ar izdomu. Lieliska attieksme pret visiem dalībniekiem un līdzjutējiem-ar humora dzirksti,kas raisīja prieku un jautrību! Līdz nākamai reizei!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet