Atgriezties pie raksta

Jaunajā virslīgas sezonā "Ogres Vilkus" cīņā vedīs Jurijs Fedulovs

Jauna sezona, jauni mērķi! Florbola klubs "Ogres Vilki" vienojies par sadarbību ar pieredzes bagāto treneri Juriju Fedulovu, kurš līdz šim lielāko daļu trenera darba pavadījis strādājot ar jauniešu, sieviešu virslīgas komandām, kā arī pieredzes bagāžā iekrāti vairāki Pasaules čempionāti kā sieviešu un meiteņu U-19 nacionālo izlašu galvenajam trenerim.

Pirmie iespaidi, komandas mērķi un komandas atbalstītāji kā svarīga kluba sastāvdaļa. Par šo un citām lietām piedāvājam  pirmo interviju ar jauno treneri.


Ir pagājis zināms laiciņš, kopš esi sācis sekot līdzi Ogres virslīgas komandai. Cik viegli vai grūti bija pieņemt šādu izaicinājumu, ņemot vērā to, ka komanda savā virslīgas pieredzē, maigi izsakoties, ar labiem rezultātiem nebija izcēlusies?
J.F.: Tika izteikts piedāvājums. Es tam piekritu, jo vienmēr esmu gribējis trenēt vīriešus un vadīt komandu virslīgā. Ļoti daudz ir sanācis strādāt sieviešu virslīgā un izlašu līmenī, tāpēc ir vēlme vadīt komandu Latvijas elites florbolā, kur nav tik daudz uzmanības jāpievērš tehniskajam brāķim vai, piemēram, fiziskajai sagatavotībai, kas savukārt liedz izveidot kaut ko taktiski kvalitatīvāku, neļauj eksperimentēt un augt florbolā pašā par sevi. Tas, ka komanda ir pēdējā vietā neko nenozīmē. Mazliet papildinot sastāvu, vai arī to pašu sākotnēji motivējot un intensīvi trenējoties, mēs varam uzlabot savu sniegumu.


Lielākā daļa, tai skaitā arī tu, uzskati, ka šo situāciju var labot tikai un vienīgi trenējoties, trenējoties un vēlreiz trenējoties. Sekojot līdzi komandas sniegumam un jau aizvadot pirmos treniņus ar jauno komandu, varbūt esi pamanījis pāris lietas vai nianses, pie kurām puišiem būtu jāstrādā vairāk, vai gluži pretēji, ir arī kādas pozitīvākas lietas, ar kurām Ogres Vilkus varētu izcelt starp pārējām virslīgas komandām?
J.F.: Pēc piedāvājuma pirmajām sarunām es sāku interesēties, skatīties gan statistiku, gan spēļu ierakstus, kā arī runāju ar citu virslīgas komandu treneriem, neminot, ka sadarbošos ar Ogres Vilkiem, un viņi izteicās, ka Ogres Vilki ir ļoti neprognozējama komanda, pret kuru ir ļoti neērti spēlēt. Līdz ar to man patika, ka čaļi pie nepieciešamības spēj pārslēgties uz dažādām situācijām. Ja piestrādātu pie aizsardzības modeļiem, domāju, ka komandai izveidosies savs rokraksts - ja ne šosezon, tad nākošajā sezonā. Ja darbosimies tālāk, tad viss atnāks.


Lai iepazītu komandu labāk un pieslīpētu nepieciešamās nianses, komanda šomēnes piedalīsies divos turnīros – Riga Floorball Cup un Latvian Open. Ko šādos vasaras turnīros treneris vēlas redzēt visvairāk, jo saprotams, ka perfektu sniegumu vasaras periodā komandai vēl ir grūti parādīt?
J.F.: Pārbaudes turnīros mērķis ir pārbaudīt spēlētājus kaujas apstākļos. Pārbaudīt jau kādu savu taktisko zīmējumu, saliekot maiņas, varbūt arī eksperimentējot, nebaidoties no lieliem zaudējumiem. Ja būs labs rezultāts un uzvaras, būs OK, bet ja zaudēsim, tad katrā gadījumā tas nav pārmetums ne spēlētājiem, ne citiem. Tas ir tikai labs pirmssezonas treniņš, kur pirms sezonas sākuma varam ieraudzīt pie kā mums vēl jāpiestrādā.


Ejot soli pa solim noteikti tiks izvirzīti kādi mazie mērķi, kurus kā komandai vajadzēs sasniegt, taču, ja mēs pēc regulārā čempionāta beigām ieskatīsimies turnīra tabulā - kura būs tā pozīcija, ar kuru būsi apmierināts?
J.F.: Protams, ka būšu apmierināts, jo augstāk, jo labāk. Negribu teikt ''hop'', pirms neesam sākuši spēlēt. Pēc pirmajām 3 – 4 spēlēm tad jau varēs kaut ko prognozēt. Komanda tiks pastiprināta vēl ar spēlētājiem un. kopumā ņemot, mums sastāvs ir diezgan jauns. Es domāju, ka Ogres Vilki šosezon sagādās kādus rūgtuma brīžus pretiniekam un ar patīkamiem pārsteigumiem iepriecinās savus fanus un skatītājus.


Veltījums esošajiem un potenciālajiem komandas faniem un atbalstītājiem?
J.F.: Laipni gaidīti uz mūsu spēlēm. Mēģināsim parūpēties ne tikai par kaujiniecisku noskaņu un azartisku spēli, bet mazliet par šovu, parūpēsimies arī par skatītājiem un faniem ar pēcspēles intervijām, kopējo fotografēšanos un citām interesantām aktivitātēm.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/44413

2019. gada 14. augustā, 17:32, Sports
Kārlis Krastiņš

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet