Atgriezties pie raksta

Ogres pilsētas svētkos notiek unikālas sacensības šķēpmetēju komandām Foto

25. augustā, Ogres pilsētas svētku laikā, Ogres novada Sporta centra stadionā norisinājās neparastās un aizraujošās brāļu Doniņu meistarsacīkstes šķēpmešanā komandām. Tas ir jauns sacensību veids, kas notiek tikai otro reizi.

Lai šajās sacensībās varētu piedalīties visi šķēpmetēji – gan profesionāli, gan iesācēji – sacensības tika rīkotas trīs klasēs. Dalībnieki sacentās Tautas, Amatieru un Meistaru klasē.


Tautas klasē izmēģināt spēkus šķēpa mešanā varēja ikviens interesents, bet ar katru nākamo klasi grūtību pakāpe pieauga. 


Amatieru klasē startēja astoņi pāri – astoņas komandas. Labākie šajā klasē bija pērnā gada sacensību uzvarētāji  Jānis Drava (59,09 m) un Ralfs Ūdris (57,54 m). Summa – 116,63 m. Tikai par 25 centimetriem atpalika Vadims Vasiļevskis (65,24 m) un Arvis Justs (51,14 m). Trešie šoreiz bija Māris Žviriņš (59,66 m) un Jānis Ķibermanis (48,58 m). 


Meistaru klasē sacentās trīs pāri. Šajās sacensībās uzvarēja Patriks Gailums (75,88 m) un Matīss Velps (68,60 m). Rezultātu summa – 144,48 m. Lai gan Krišjānis Suntažs veica vēl tālāku metienu – vistālāko šajās sacensībās – 76,99 m, tomēr viņam un Mikam Oskerko (65,96 m) bija jāpiekāpjas – 142,94 m. Trešais duets bija Jānis Svens Grīva (71,44 m) un Jānis Drava, kurš startēja abās klasēs.


Amatieru un Profesionāļu grupas godalgoto vietu ieguvēji saņēma Diplomus, organizatoru sarūpētas balvas, kā arī vērtīgu dāvanu – tikko iznākušo Andra Staģa Latvijas šķēpa mešanas vēstures grāmatu "Šķēpiem mirdzot" ar autora veltījumu un autogrāfu. Īpaši sumināts tika arī grāmatas autors, kuru sveica Jānis un Uldis Doniņi.


Neparasto sacensību iniciatori un organizatori ir savulaik izcilie Latvijas šķēpraiži Jānis un Uldis Doniņi, kā arī Ansis Brūns. Kā liecina sporta statistiķa Andra Staģa apkopotā informācija, pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados Jānis Doniņš (saukts arī par "mazo Jāni") bija otrais ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā un pasaulē tūlīt aiz "lielā Jāņa" jeb Jāņa Lūša. Jāņa Doniņa "zvaigžņu laiks" bija 1971.gads, kad viņš kļuva- par Eiropas vicečempionu, PSRS-ASV mača uzvarētāju ar tolaik izcilu rezultātu 89,33 m. Dažus gadus vēlāk nāca arī jaunākā brāļa Ulda veiksmes laiks. Arī Ulda labākais rezultāts tolaik bija augstas raudzes – 84,62 m. Saliekot kopā šos abus rezultātus - 89,33 m + 84,62 m = 173,95 m, varam tikai konstatēt, ka tik tālu nav metis neviens brāļu duets ne Latvijā, ne pasaulē.


Organizatori cer, ka sacensības Ogrē kļūs par labu tradīciju. Tās aizritēja draudzīgā gaisotnē, bija padomāts arī par sacensību vietas noformējumu, lai šķēpmetējiem tie būtu īsti svētki.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/44496

2019. gada 26. augustā, 18:40, Sports
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet