Atgriezties pie raksta

Ogres autokrosa braucēju uzvaras un neveiksmes Latvijas čempionātā

Septembra pirmajā pusē Bauskā, Mūsas trasē, norisinājās Latvijas čempionāta autokrosā pēdējais posms.

Sacensības Bauskā bija īpašas, jo tajās piedalījās rekordliels dalībnieku skaits - 192 autobraucēji. Starp viņiem arī vairāki Ogres novada pārstāvji, kuri gan spēja izcīnīt vietas uz goda pjedestāla, gan arī piedzīvoja sāpīgas neveiksmes.


Ķeipenietis Jānis Linde kļuva par divkārtējo Latvijas čempionu VAZ ieskaites grupā. Pirms noslēdzoša posma Bauskā Jānim bija tikai viena punkta pārsvars pār cesvainieti Kalvi Tētu, kas nozīmēja, ka tieši Bauskā izšķirsies viss. Pēc priekšbraucieniem K.Tēts bija guvis vēl vienu papildus punktu, tātad fināla braucienā abi čempiona titula pretendenti devās ar pilnīgi vienādu punktu daudzumu. Finālā J.Lindem padevās fantastisks starts, pēc kā viņš izcīnīja pirmo vieta un čempiona kausu. Ogrēnietis Mikus Neško kļuva par Latvijas čempionu B 600 bagiju ieskaites grupa. Pēc pagājušajā sezonā piedzīvotās smagās avārijas tika uzbūvēts jauns bagijs un aizvadīta ļoti stabila sezona, kas noslēdzās ar čempiona kausu.


Sacensības Bauskā par drāmu izvērtās diviem Ogres novada autosportistiem. Lauberietis Juris Smilga (Super 200) Mūsas trasē ieradās kā pārliecinošs vicelīderis, bet viena kļūda priekšbraucienos un pamatīgi kūleņi burtiski iznīcināja viņa automašīnu, kā rezultātā Juris ierindojās tikai ceturtajā vietā. Jānis Kozlovskis jr. uz Bausku atbrauca, lai turpinātu cīņu par vicečempiona godu, bet visu sacensību laiku viņu vajāja tehnikas problēmas, tāpēc fināls izvērtās par īstu drāmu, turklāt jau pašā izšķirošā brauciena sākumā notika masu sadursme, kurā iekļuva arī Jānis. Visu neveiksmju rezultātā gados jaunais ogrēnietis ne tikai pazaudēja iespēju pacīnīties par vicečempiona godu, bet arī neieguva pat trešo vietu. 


Pārējo Ogres novada autosportistu sasniegumi:


Dainis Krūmiņš, Ķeipene (Super 2000) - Latvijas vicečempions;


Māris Mardoks, Ogre (Super 2000) - 5. vieta;


Raivis Grigorovičs, Ogre (1600) – 7. vieta;


Juris Zembergs, Ogre (Super 2000) - 10. vieta.


Sporta klubs "Ogre" Latvijas čempionātā izcīnīja otro vietu komandu ieskaitē. Ogres komandu pārstāvēja J.Linde, J.Kozlovskis jr., J.Smilga un J.Zembergs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/44708

2019. gada 17. septembrī, 10:42, Sports
ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet