Atgriezties pie raksta

Sagaidot zelta rudeni, izskrienam un izgaršojam Ogri Foto

Svētdien, 22.septembrī, īsteni rudenīgos laika apstākļos 270 ogrēniešu un pilsētas viesu piedalījās rudens skrējienā "Izskrien Ogri 2019!", lai iepazītu Ogri kā aktīvas atpūtas cienītājiem draudzīgu pilsētu.

Kā atklāj skrējiena organizatori, garo distanču skriešana Ogrē allaž ir bijusi cieņā un ikviens aktīvais ogrēnietis atceras laikus, kad katru rudeni, gluži kā skriešanas sezonas noslēguma pasākums, tika gaidīts tradicionālais rudens skrējiens, kurā piedalījās arī rīdzinieki un citu pilsētu pārstāvji.


Pēc vairāku gadu pārtraukuma tika nolemts šo tradīciju atjaunot, iedibinot skrējienu "Izskrien Ogri!", kurš ir atvērts ikvienam skrējējam un apvieno visas paaudzes. 


Uz pirmo skrējienu bija ieradušies dalībnieki ne tikai no Ogres un tuvākajiem novadiem, bet arī no Rīgas, Siguldas, Jūrmalas, Tukuma, Ķekavas, Limbažiem, Pļaviņām, Madonas, Jēkabpils, Valkas, Aglonas un Daugavpils.


Skrējiens sākās Brīvības ielā un vijās pa Bērzu aleju, gleznaino Ogres upes krastu un pilsētas ielām. Šis maršruts tika izvēlēts ar mērķi, lai skrējēji tādējādi varētu izbaudīt Ogres skaistumu. 


Tie pasākuma dalībnieki, kuri vēlējās nesteidzīgi baudīt Ogres dabas skaistumu, varēja piedalīties Ogres novada Sporta centra struktūrvienības "OVeselība" organizētajā nūjošanas pārgājienā, kurš notika pasākuma "Izskrien Ogri 2019!" ietvaros. Pēc izvēles varēja doties 5km vai 15km distancē. Garākās distances piekritēji varēja apsoļot gandrīz vai apkārt Ogrei, iegriežoties arī mežā, bet īsākās distances soļotāji devās ceļā kopā ar skrējējiem. Kopumā nūjošanas pārgājienā devās 69 dalībnieki.


Skrējiena dalībnieki, atbilstoši savai fiziskajai sagatavotībai, varēja izvēlēties 5 km vai 10 km distanci. Savukārt jaunākie dalībnieki Brīvības ielas gājēju posmā varēja mērot 500m apli. 


10 km distancē sievietēm triumfēja ogrēniete Gundega Heidingere. Trešā finišu sasniedza vēl viena ogrēniete – Agnese Pastare. Abām pa vidu iespraucās skrējēja Zanda Malančuka no Jūrmalas. 4.vietā ierindojās Agita Kaļva (Ķegums), 5.vietā – Ineta Jerofejeva (Jēkabpils), 6.vietā – Elīna Barone (Ogre).


Vīriešiem 10 km distancē pirmais finišu sasniedza Dainis Stepe (Turlava), 2.vietā atstājot ogrēnieti Jāni Mežielu. 3.vietā ierindojās rīdzinieks Dmitrijs Vecgailis, 4.vietā – Valdis Ņilovs (Ogres novads), 5.vietā Dāvis Uļģis (Ikšķile), 6.vietā – Gunārs Ķeģis (Rīga).


5 km distancē sievietēm uzvarēja Sintija Šaitere no Aglonas, 2.vietā Gundega Vancāne no Ķekavas, bet labākā Ogres pārstāve – Indra Mackeviča – izcīnīja 3.vietu, 4.vietā - Agnija Ādamsone (Limbaži), 5.vietā – Kristīne Roga (Rīga), 6.vietā – Kristīne Vāvere (Rīga).


Vīriešiem 5km distancē nepārspēts palika Jānis Razgalis (Madona), 2.un 3. vietā ierindojās divi Ogres novada sportisti – Renārs Roze un Jānis Gailis.,4.vietā – Kārlis Kravalis (Pļaviņas), 5.vietā – Krišs Jānis Mežiels, 6.vietā – Jānis Ābols (Madona - Rīga).  


Kad visi dalībnieki bija veikuši distanci, norisinājās svinīgā apbalvošanas ceremonija. 1.- 6. vietu ieguvēji katrā grupā tika apbalvoti ar medaļām, diplomiem un piemiņas balvām no skrējiena sponsoriem, bet katrs skrējiena dalībnieks saņēma piemiņas medaļu ar Ogres logo.


Pirmo vietu ieguvēji saņēma dāvanu kartes Brooks skriešanas apavu iegādei. Apbalvošanas ceremonijas noslēgumā tika aizvadīta loterija, kurā starp visiem skrējiena dalībniekiem tika izlozēta balva no skrējiena sponsoriem. Brooks apavus turpmākiem treniņiem un sacensībām varēs izmantot jēkabpilietis Jānis Jerofejevs, kurš 10 km distancē ierindojās 8.vietā.


Vienlaikus ar skrējienu "Izskrien Ogri 2019!" Ogres centra skvērā norisinājās ne mazāk pievilcīgs pasākums "Izgaršo Ogri!". Savukārt par muzikālo noskaņu gādāja grupa "Dabasu Durovys".


Rudens skrējienu "Izskrien Ogri 2019!" organizēja Ogres novada Sporta centrs sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību un biedrību "Sporta klubs SportLat". Ogres novada Sporta centra direktore Dzirkstīte Žindiga par atbalstu pateicas SIA "Selding", SIA "Fazer Latvija", Brooks, kā arī Valsts policijai un Zemessardzes 54.inženiertehniskajam bataljonam.


Organizatori izteica cerību, ka rudens skrējiens kļūs par tradīciju un aicināja dalībniekus nākamgad atkal apmeklēt Ogri. Plānots, ka turpmākajos gados pasākuma dalībniekiem tiks piedāvāts cits maršruts, dodot iespēju iepazīt Ogri no cita skatu punkta.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/44748

2019. gada 22. septembrī, 21:09, Sports
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Ieva • 2019. gada 25. septembrī, 13:43
Forši,man patika! Piedalījos pirmo reizi,liels prieks par Ogres medaljonu (magnētiņš) Var skriet protams arī viens,bet nav slikti dažreiz sapulcēties visiem kopā! :) Lietus skriešanā palīdz! ;)
Saņemiet kredītau 24 stundu laikā šeit, Itālijā un Lietuvā pasts: krugergisele6@gmail.com • 2019. gada 24. septembrī, 17:50
Saņemiet kredītau 24 stundu laikā šeit, Itālijā un Lietuvā pasts: krugergisele6@gmail.com
Seniors • 2019. gada 24. septembrī, 17:08
Un kā jau Ogrē pieņemts - varējuma vērtējums bez sadalījuma pa vecuma grupām...70 gadus sasniegušais vienā grupā ar 20 gadu jaunekli...Lai Ogres skrējienu rīkotāji šai ziņā, pārvar negribību un nevarību, un ņem piemēru no Rimi Rīgas maratona! Kā tur skrējēji tiek sadalīti un vērtēti pa vecuma grupām.Tad arī aktīvie seniori izskries Ogri!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet