Atgriezties pie raksta

Ogres jaunajiem karatistiem divas sudraba medaļas Latvijas karatē čempionātā Foto

7.decembrī Siguldā norisinājās "Latvijas karatē čempionāts 2019", kurā ar lieliskiem panākumiem piedalījās Ogres bērnu kluba "KARATE SEN-E" sportisti.

Turnīru organizēja Latvijas Karatē federācija sadarbībā ar Vidzemes Karatē klubu. Tās ir visnozīmīgākās. sacensības šajā sporta veidā, un Latvijas karatē čempiona tituls ir visaugstākais sasniegums. 


Sacensībās no 27 visspēcīgākajiem Latvijas karatē klubiem piedalījās 300 sportisti, kuri cīnījās divās olimpiskā karatē disciplīnās: KATA un KUMITĒ pēc olimpiskajiem karatē noteikumiem (WKF – World Karate Federation). 


Ogres bērnu kluba "KARATE SEN-E" sportisti uzrādīja augstus rezultātus, izcīnot divas sudraba medaļas. Tā ir lieliska dāvana kluba 30 gadu jubilejā. Medaļas izcīnīja: Gustavs Jaudzems – kategorija KATA, 8-9 gadi un Pēteris Preiss – kategorija KUMITE, 14-15.gadi, +70kg. 


Pēteris finālā cīnījās ar Eiropas čempionu Artjomu Jermolajevu, Pamatlaiks  noslēdzās ar rezultātu 0:0. Savukārt  HANTEI 1 : 4 tiesneši atdeva uzvaru Eiropas čempionam. 


"Gustavam šis bija pirmais Latvijas čempionāts. Augsti rezultāti tika sasniegti dažādās rudens sezonas sacensībās, taču čempionātā satiekas paši labākie un tam atbilstoši bija jāgatavojas. Pirms sacensību sākuma sacensību dalībniekiem un līdzjutējiem bija iespēja satikties un autogrāfu saņemt no sacensību goda viesa - daudzkārtēja Latvijas čempiona, Eiropas un pasaules karatē sacensību medaļnieka Kalvja Kalniņa (2020.gada olimpiādes kandidāts). Iespējams iedvesma no tāda līmeņa sportista klātbūtnes un cītīgā gatavošanās sacensībām arī bija iemesls Gustava augstajai otrajai vietai savā vecuma grupā KATA kategorijā. Paldies trenerim Jevgeņijam Ivanovam par viņu sagatavošanu," saka Gustava vecāki.


"Pēteris Ogres bērnu klubā "KARATĒ SEN-E" sāka trenēties pirms četriem gadiem, un pa šo laiku ir bijuši dažādi rezultāti starptautiskās un vietējās sacensības, kas kopumā ceļ bērna pašapziņu un stiprina raksturu. Pateicoties trenera ieguldītajam darbam, ir iegūta lieliska garīgā un fiziskā veselība, iespaidīga kustību tehnika, labs līdzsvars, lokanība un koordinācija. Katru reizi, vērojot sacensības, pārdzīvojam līdzi savam bērnam un gūstam dažādu emociju gammu - tas ir neviltots prieks par uzvaru, sarūgtinājums par zaudēto cīņu, pārdzīvojums par iegūtu traumu. Šoreiz, piedaloties Latvijas karatē čempionātā, bija milzīgs prieks un lepnums par Pētera un trenera Jevģenija Ivanova panākumu," atklāj Pētera vecāki.


Ogres bērnu kluba "KARATE SEN-E" sportistiem 14.decembrī notiks atestācijas eksāmens. Atestācijas eksāmena laikā sportisti aizstāvēs teorētiskus pamatus atbilstoši savai kvalifikācijai un demonstrēs fizisko sagatavotību, lokanību, koordināciju un meistarību „KYU” pakāpē, kā rezultātā iegūs tiesības nēsāt augstākas klases jostu (sportistu sagatavotības pakāpes iedala jostas krāsās). 


Karatē nodarbību būtība ir gara treniņš caur ķermeni. Karatē prakses mērķis ir nostiprināt prātu, norūdīt ķermeni, attīstīt gara enerģiju un modrību, kas tiek panākta ar disciplinētām un mērķtiecīgām nodarbībām. 


"Mēs vienmēr ar prieku uzņemam jaunus audzēkņus mūsu klubā no četru gadu vecuma. Mūsu durvis ir atvērtas visiem, kuriem ir vēlme nodarboties ar sporta karatē," aicina Ogres bērnu kluba "KARATE SEN-E" treneris Jevģenijs Ivanovs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/45495

2019. gada 13. decembrī, 15:00, Sports
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet