Atgriezties pie raksta

Skolēnu sporta spēlēs dambretē labākie spēlētāji Lauberes pamatskolā un Jaunogres vidusskolā Foto

Ogres novada Kultūras centrā 15.janvārī norisinājās Skolēnu sporta spēles 64 lauciņu dambretē, kurās piedalījās 29 skolēni trijās vecuma grupās. 

Uz sacensībām bija ieradušies Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas, Ogres 1.vidusskolas, Jaunogres vidusskolas, Ogres sākumskolas un Suntažu vidusskolas Lauberes filiāles dambretisti.


Viskuplāk sacensībās bija pārstāvēta Jaunogres vidusskola, no kuras piedalījās 15 dalībnieku, kas ir sacensību nolikumā noteiktais maksimālais dalībnieku skaits. Nākamajā mācību gadā Jaunogres vidusskolā plānots izveidot arī šaha pulciņu, stāsta sporta skolotājs Vladimirs Paškovičs.


Jaunogres vidusskolas jaunie dambretisti kļuva par līderiem vidējā un vecākajā grupā, bet jaunākajā grupā uzvarēja Suntažu vidusskolas Lauberes filiāles komanda.


Suntažu vidusskolas Lauberes filiāles skolēni katru gadu sekmīgi piedalās sacensībās. Pulciņa "Prātnieks", kurā skolēni risina matemātikas nestandarta uzdevumus un spēlē dambreti, vadītāja Inese Putroma atzīst, ka tieši uzvarētāju kausa līdz šim nebijis trofeju klāstā, jo iepriekšējos gados izcīnīta 2. un 3.vieta savā vecuma grupā. Lauberes filiālē bērni mācās no 1.-4.klasei. Arī tie skolēni, kuri turpina mācības Suntažu vidusskolā, apmeklē pulciņu.


Sacensību galvenais tiesnesis Dzintars Kaņeps atzīst, ka skolēnu interesei par dambreti ir tendence mazināties un ar katru gadu sacensībās piedalās arvien mazāk dalībnieku. Pieredzējušais pedagogs, kurš vada dambretes pulciņu Ogres 1.vidusskolā, Ogres sākumskolā un Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā, to skaidro ar bērnu un jauniešu pārlieku lielo aizraušanos ar mobilajiem tālruņiem un tur atrodamajām spēlēm.


Apsveicot uzvarētājus, Ogres novada Sporta centra sporta attīstības darba organizators Andris Krauja izteica cerību, ka nākamgad būs vairāk dalībnieku, kā arī, iespējams, sacensības notiks citādā formātā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/45713

15. janvārī, 17:37, Sports
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet