Atgriezties pie raksta

Ogrēniete Paula Boķe – Latvijas čempione jaunietēm kamaniņu sportā Foto

6. un 7. martā ar Latvijas čempionātu Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē noslēgusies 2019./2020. gada sezona kamaniņu sportā. Latvijas čempionāta godalgas tiks sadalītas gan pieaugušo, gan junioru, gan jauniešu grupās. 

Sacensībās kopā piedalījās 79 sportisti. Vecuma grupā "Jaunietes B"  piedalījās ogrēniete Paula Boķe.


6. martā Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē tika aizvadīti oficiālie treniņbraucieni. Trase bija ļoti ātra, daudzi sportisti laboja savus trases rekordus. 


"Jaunietes B" vecuma grupā bija ļoti blīvi treniņu rezultāti. Paula pirmajā braucienā bija trešā, bet otrajā braucienā - otrā.


TOP 5 sportistes visas iebrauca pussekundes attālumā viena no otras. Tas liecināja par to, ka sacensības būs ļoti aizraujošas. Un tā tas arī bija. Pirmo braucienu Paula veica pārliecinoši bez kļūdām, uzrādot trasē lielāko ātrumu 88.7km/h, kas finišā deva labāko laiku 37.001sek, apsteidzot tuvāko konkurenti Karolīnu Māliņu par 0.125 sek.


Otrais brauciens arī izdevās labs, bet ar nelielu kļūdu starta taisnē, kas nedaudz pasliktināja rezultātu -37.328sek. Māliņa otrajā brauciena pieļāva milzīgu kļūdu, kas viņu atsvieda uz 7.vietu, līdz ar to otro un trešo vietu attiecīgi ieguva Paulas komandas biedrenes Agnija Bogdanova un Liliāna Kostenkova.


Sacensību rezultāti:


P.Boķe            1:14.329


A.Bogdanova   1:14.554


L.Kostenkova   1:15.534


"Šī sezona bija ļoti aizraujoša. Daudz ko iemācījāmies, guvām pārliecību, ka Paula ir viena no stabilākajām kamanu pilotēm Latvijā. Tas pierādījās arī šajās sacensībās. Pateicoties sponsoriem, radiem un draugiem piedalījāmies vairākās starptautiskās treniņnometnēs un sacensībās, kas ir ļoti liels ieguldījums attīstībā, jo ir iespēja iepazīt dažādas trases," iespaidos par aizvadīto sezonu dalās jaunās čempiones pārstāvis Endijs Boķis.


Šī bija viena no labākajām Paulas sezonām viņas kamaniņu braucējas karjerā:


Prezidenta kauss  - 2.vieta;


Latvijas kauss  -  1.vieta;


BJKSS kauss  - 1.vieta;


LČ meistarsacīkstes - 1.vieta;


Pasaules kauss - 10.vieta[


Vācijas kauss -  21.vieta.


Nākamajā sezonā jaunajai kamaniņu braucējai viss jāsāk no nulles, jo Paula pāriet uz citu vecuma grupu "Jaunietes A", kas nozīmē, ka jābrauc ar lielākām kamanām un starts ir no dāmu starta pakājes.


Ja no junioru starta ātrums ir ap 90km/h, tad būs jāpierod pie 110km, un tā ir ļoti liela starpība. Tas prasa maksimālu koncentrēšanos un ļoti labu fizisko sagatavotību.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/46282

8. martā, 20:02, Sports
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Jurčiks • 13. martā, 16:29
Apsveicu Paulu, Endiju un visus pārejos. Viņi ir cīnītāji un ies līdz paša Olimpa kalna pakājei, lai ar vienu soli uzkāptu viņā. Tā turpināt. Paula ir ši sporta veida talants, ticu ka viņa to arī izmantos.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet