Atgriezties pie raksta

Ar kvalifikācijas braucieniem Ķegumā sākas pasaules čempionāta motokrosā ceturtais posms

Ar kvalifikācijas braucieniem šodien, 12.augustā "Zelta zirga" trasē Ķegumā sāksies pasaules čempionāta motokrosā ceturtais posms.

MXGP pasaules čempionāts motokrosā nedēļas nogalē Ķegumā atgriezās trasē pēc piecu mēnešu pārtraukuma. Marta sākumā tika aizvadīti vien divi posmi - Lielbritānijas un Nīderlandes "Grand Prix". Tagad motokrosa lielākās zvaigznes Tims Gajsers, Džefrijs Herlingss, Antonio Kairoli un pārējie braucēji nedēļas laikā aizvada trīs sacīkstes Ķeguma trasē, sacenšoties par Latvijas, Rīgas un Ķeguma "Grand Prix".


Diena trešdien sāksies plkst.9.15 ar treniņbraucieniem MX2 klasē, stundu vēlāk trasē treniņbraucienos dodoties prestižākās MXGP klases braucējiem.


Plkst.12.15 pirmo braucienu aizvadīs MX2 klases braucēji, kuriem otrais brauciens paredzēts plkst.15.10.


MXGP klasē pirmajā braucienā starts tiks dots plkst.13.15, bet otrajā - plkst.16.10.


MXGP klasē Latviju nepārstāvēs pašmāju vadošais motosportists Pauls Jonass no "Rockstar Energy Husqvarna" vienības, kurš treniņā lauza divas ribas, savainoja muguru un Ķegumā nebrauks. Rīgas "Grand Prix" Latviju MXGP klasē 35 braucēju konkurencē pārstāvēs Kārlis Sabulis un Matīss Karro.


Svētdien Latvijas "Grand Prix" sacensībās Ķegumā pirmajā braucienā nepārspēts palika pērnā gada čempions slovēnis Tims Gajsers, kurš bija ātrākais arī kvalifikācijā. Augsto sesto pozīciju izcīnīja Jonasa komandasbiedrs Armīns Jasikonis no Lietuvas. Sabulis finišēja 20.pozīcijā, kamēr trīs vietas zemāk ierindojās Karro.


Otrajā braucienā uzvaru svinēja Glens Koldenhofs no Nīderlandes, ar 47 punktiem svinot panākumu posmā arī divu braucienu summā, bet Jasikonis arī otrajā braucienā ierindojās sestajā pozīcijā.


Otrajā braucienā Sabulis finišu sasniedza 19.pozīcijā, bet Karro ierindojās trīs pozīcijas zemāk.


Kopējā ieskaitē Sabulis posmu noslēdza 22.vietā, bet Karro ierindojās trīs pozīcijas zemāk. Sabulis pirmajā braucienā ar savu sniegumu nopelnīja vienu ieskaites punktu, bet otrajā - divus.


Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc trim posmiem līderis ar 130 punktiem ir Džefrijs Herlingss, otro vietu ar 126 punktiem ieņem pasaules čempions Gajsers, bet trešais ar 103 punktiem ir Koldenhofs. Septiņkārtējais MXGP klases čempions Antonio Kairoli ar 86 punktiem ir ceturtais, kamēr Jonasa komandasbiedrs Jasikonis iepaliek par trim punktiem.


Jonasam 26 punkti dod 19.vietu, kamēr Sabulis ar trim punktiem atrodams 31.pozīcijā starp 34 braucējiem.


Jonass no "Rockstar Energy Husqvarna" komandas pagājušogad jūnijā "Zelta zirga" trasē Ķegumā MXGP klasē ieņēma 12.vietu pasaules čempionāta sezonas devītā posma - Latvijas "Grand Prix" - sacensībās.


Uzvarēja slovēnis Tims Gajsers, otrais bija francūzis Romēns Fevrs, bet trešo vietu izcīnīja šveicietis Arno Tonuss.


Tikmēr MX2 klasē svētdien par uzvarētāju tika kronēts francūzis Toms Vials


Viņš pēc trim posmiem ir līderis arī kopvērtējumā, ar 134 punktiem par 22 punktiem apsteidzot beļģi Jago Gērtsu, bet par 39 punktiem - Austrijas braucēju Jedu Bītonu.


35 dalībnieku vidū latviešu nebūs arī trešdien.


Latvijas posmā notiek arī EMX250 čempionāta otrais, trešais un ceturtais raunds, kā arī pavisam jaunās "EMX Open" klases trīs atklāšanas kārtas.


Sestdien "EMX Open" klases pirmajā posmā Latvijas motokrosists Toms Macuks uzvarēja abos "EMX Open" klases braucienos, kļūstot arī par posma uzvarētāju. Kārlis Kalējs ar 25 punktiem ierindojās devītajā vietā, bet Arnolds Sniķers ar 16 punktiem ieņēma 11.vietu.


Otrdien EMXOpen klases otrā posma sacensībās Kalējs izcīnīja septīto vietu, Sniķeris divu braucienu summā ieņēma 12.vietu, bet Macuks - 26.vietu.


Kopvērtējuma līderis ar 91 punktu ir Kutsars, 77 punktus iekrājis soms Kims Savaste, bet par četriem mazāk ir Štefanam Ekeroldam. Kalējs ar 53 punktiem ir septītais, Macuks ar 50 punktiem ieņem astoto pozīciju, bet Sniķeris ar 31 punktu atrodams 13.vietā.


Labākais no Latvijas braucējiem Eiropas čempionāta 250 kubikcentimetru (EMX250) klases otrajā posmā sestdien bija Tomass Šileika, kurš ar 15 punktiem ieņēma desmito vietu 40 braucēju konkurencē. Mairis Pumpurs ar sešiem punktiem bija 23., bet Rainers Žuks palika bez punktiem ierindodamies 26.vietā.


Uzvaru svinēja francūzis Tibo Benistāns ar 47 punktiem, kurš aiz sevis atstāja itāli Matiu Gvadaņīni ar 41 punktu un zviedru Isaku Giftingu ar 40 punktiem.


Otrdien trešajā posmā Šileika ieņēma 11.vietu posmā, bet Žuks ierindojās 29.vietā, bet ar uzvarām abos braucienos pirmais posmā bija Benistāns.


Kopvērtējumā Benistāns ir vadībā ar 129 punktiem, 105 punkti ir Giftingam, 93 - Gvadaņīni.


Šileika ar 45 punktiem ir 12.vietā, bet Pumpurs ar sešiem punktiem - 29.vietā.


Šajā sezonā pasaules čempionātā ir 18 posmi, no kuriem ceturtais un piektais šonedēļ notiek Ķegumā.


Pasaules čempionāta posms "Zelta zirga" trasē norisinās 12.reizi.


Ķeguma trasē Latvijā notiek trīs pēc kārtas FIM motokrosa pasaules čempionāta posmi. Vēl viens posms tiks aizvadīts no 14. līdz 16.augustam.


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/47589

12. augustā, 08:58, Sports
Leta

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet