Atgriezties pie raksta

Ogrēniešiem veiksmīgi starti Latvijas lielākajos šaha turnīros

22.augustā viesnīcā "Semerah Hotel Lielupe" norisinājās tobrīd lielākais Dice Chess (metamo kauļiņu šaha) turnīrs Latvijā "Rudaga", kurā ogrēnietis Ņiķita Goļikovs izcīnīja 2.vietu.

Turnīrā piedalījās 78 dalībnieki – teju visi spēcīgākie šī šaha paveida Latvijas spēlētāji, to skaitā DICE Chess federācijas prezidents, starptautiskais meistars (IM) Vladimirs Svešņikovs (bijušais Latvijas čempions šahā ar klasisko kontroli un arī divu šaha grāmatu autors), kā arī divi Fide meistari (FM).


No Ogres turnīrā piedalījās Jaunogres vidusskolas 7.b klases skolnieks Ņikita Goļikovs (1.sporta klase), kurš ieņēma augsto 2.vietu. Turnīrā tika nospēlētas  6 kārtas (2 partijas ar katru pretinieku), 12 partijas pēc Šveices sistēmas ar laika kontroli, katram dalībniekam uz partiju 5 minūtes + 5 sekundes par katru izdarīto gājienu. Ņikita uzvarēja visas partijās ar balto krāsu, ar melno krāsu izcīnīja 3 uzvaras un cieta 3 zaudējumus. Par iegūto 2.vietu Ņikita saņēma naudas balvu un diplomu.


Savukārt 13.septembrī viesnīcā "Hotel Jūrmala Spa" notika pirmais Latvijas Dice Chess čempionāts. Tajā piedalījās 92 dalībnieki, gandrīz visi no Latvijas. Oficiāli ārvalstis pārstāvēja viens indietis, kurš finālā ar 15 punktiem ieņēma augsto 6.vietu un ļoti spēcīgās Polijas sieviešu izlases spēlētāja, sieviešu starptautiskā meistare (WIM) Anna Kantāne. Latviju oficiāli pārstāvēja arī daži ārvalstnieki, tostarp no Austrālijas un pat eksotiskās Ziemeļbarhantas karalistes.


No titulētajiem spēlētājiem čempionātā piedalījās lielmeistars (GM) Toms Kantāns, kuram turnīrs izvērtās ļoti neveiksmīgs – 8 uzvaras un 16 zaudējumi (pret ogrēniešiem 1:1 ar Edmundu Vanagu un 4 zaudējumi pret brāļiem Aleksu un Tomasu Žukovskiem). Čempionātā piedalījās arī divi starptautiskie meistari (IM Viens no viņiem – Vladimirs Svešņikovs - pārliecinoši uzvarēja turnīru ar 19 punktiem, kā arī trīs Fide meistari (FM), jau minētā sieviešu starptautiskā meistare (WIM) Anna Kantāne un trīs nacionālie meistari (NM).


Ogri pārstāvēja četri vietējā šaha pulciņa audzēkņi: Jaunogres vidusskolas 7.b klases skolnieks Ņikita Goļikovs (1. sporta klase), Ogres 1.vidusskolas absolvents, Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas 10.klases skolnieks Edmunds Vanags (2+ sporta klase); Ogres tehnikuma audzēkņi Alekss un Tomass Žukovski (abiem 2.sporta klase). Kopā ar Ogres jaunajiem šahistiem čempionātā piedalījās arī Ogres novada Sporta centra treneris Guntars Odmiņš (1. sporta klase).


92 dalībnieku konkurencē Ogres šahisti sasniedza šādus rezultātus: 12.vietā Edmunds Vanags (15 punkti); 30.vietā Ņikita Goļikovs  (13 punkti); 38. vietā Guntars Odmiņš ( 13 punkti); 50.vietā Alekss Žukovskis(12 punkti);
59.vietā Tomass Žukovskis (11 punkti).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/sports/47996

22. septembrī, 22:56, Sports
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet