Atgriezties pie raksta

Ogrē noskaidroti valsts labākie basketbolisti U16 grupā Foto

No 28. līdz 30.aprīlim Ogres 1. vidusskolas sporta hallē norisinājās VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) finālturnīrs U16 vecuma grupas puišiem, noskaidrojot jaunos medaļniekus.

Labāko astoņu komandu vidū iekļuva arī Ogres Basketbola skola, kas VEF LJBL pamatturnīru noslēdza 6. vietā.

Diemžēl finālturnīra pirmajā mačā ar Siguldas basketbolistiem tika pārvilkta svītra pāri cerībām pacīnīties par godalgām. Pēc nospēlētām trim ceturtdaļām ogrēnieši atradās iedzinējos ar desmit punktu deficītu – 32:42. Tomēr aptuveni divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām uz rezultāta tablo atkal vīdēja neizšķirts – 52:52. Par nelaimi vietējās komandas atbalstītājiem siguldieši veica izšķirošo izrāvienu – 58:52, vēlāk arī noturot kaut cik drošu handikapu. Ogres BS piekāpās Siguldas komandai ar rezultātu 57:61.

Nākamajā dienā – mazajā pusfinālā – ogrēnieši cīnījās ar BS "Rīga/Jugla" komandu. Pēc pirmā puslaika Ogres puiši bija priekšā ar rezultātu 37:28. Lai arī mača trešo cēlienu produktīvāk nospēlēja rīdzinieki (24:16), Ogres komanda tik un tā saglabāja pārsvaru – 53:52. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām viesi panāca līdzsvaru – 62:62, bet nākamajā uzbrukumā arī izvirzījās priekšā. Juglas basketbolisti savu iespēju garām nelaida un pabeidza dueli ar panākumu – 68:63.

Svētdien Ogres BS rīta pusē aizvadīja cīņu par 7. vietu ar BJBS "Rīga/Rīdzene". Arī šis mačs izvērtās visai sīvs. Pēc pamatīgi neveiksmīgas pirmās ceturtdaļas (7:22) laukuma saimnieki spēja savākties un aizvadīt līdzvērtīgu otro ceturksni – 20:18. Pēc pirmā puslaika ogrēnieši atradās iedzinējos ar rezultātu 27:40. Trešajā cēlienā trenera Pētera Ozoliņa padotie ielaida vēl par desmit punktiem vairāk, nokļūstot neapskaužamā situācijā, – 44:67. Ogres basketbolisti gan negrasījās turnīru noslēgt ar vēl vienu zaudējumu. Soli pa solītim, izmantojot arī pretinieku atslābumu, ogrēnieši pietuvojās oponentiem, un 63 sekundes pirms sirēnas tika panākts neizšķirts – 71:71. Pēc ļoti ilga spēles laika mājinieki izvirzījās arī vadībā. Pretinieki gan panāca līdzsvaru, taču Ogres komanda piecas sekundes pirms pamatlaika beigām īstenoja fantastisku uzbrukumu, izraujot panākumu, – 76:73.

Savukārt finālā par čempioniem kļuva Ventspils "Spars", kas ar rezultātu 66:58 apspēlēja BJBS "Rīga". Spēlē par trešo vietu Siguldas vienība ar 84:79 pieveica BJBS "Rīga/DSN".

Par vērtīgāko spēlētāju tika atzīts ventspilnieks Kristaps Ķilps.

Talantu piecnieks: Artūrs Niedra, Everts Ramza (abi BJBS "Rīga"), Daniels Iļjins (Sigulda), Emīls Krūmiņš (BJBS "Rīga/DSN") un Ojārs Bērziņš (Valmiera).

Balvas pasniedza Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis un basketbola kluba "Ogre/Kumho Tyre" valdes priekšsēdētājs Gints Sīviņš.

2017. gada 30. aprīlī, 23:56, Basketbols